Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Egyetemen vannak barátaitok?

Egyetemen vannak barátaitok?

Figyelt kérdés

Akikkel eljártok pl szórakozni, edzeni, iszogatni stb...


Csak azért kérdem, mert eltelt az első évem, de úgy bensőségesebb baráti viszonyt senkivel nem sikerült kialakítanom. Inkább csak ilyen látszat barátságokat, hogy órák előtt beszélgetünk, meg a tömegközlekedésen ha látjuk egymást szaktársakkal, de ennyi.


Lehet, hogy az is közre játszik, hogy egy héten 2x járok be.


Tanulgatok, eddzek, meg vannak hobbijaim. De mégis mintha gimi óta elcsendesedetet volna az életem. Nincsenek olyan nagy történések.

Ne értsetek félre, teljesen jól érzem magam, jön a nyár stb...

Viszont nem ér elég impulzus a napjaim során, vagy hogy is mondjam. Én soha nem unatkozom, viszont mintha én is észlelném, hogy nem elég izgalmas az életem. Na és ez az ami talán zavar egy kicsit.

Más is van ezzel így?



2022. máj. 17. 19:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
Sajnos nekem sincsenek nagyon barátaim, szintén az első évem végén járok. Sajnos én alapból úgy indultam az egyetemen, hogy egy barátommal együtt, és emiatt nem is nagyon nyitottan mások felé, és folyton azzal az adott barátommal voltam együtt, viszont ő az elején lelépett az egyetemről, és na, azóta én így egyedül vagyok, nem nagyon sikerült senkivel sem baráti kapcsolatot kialakítani. Ha valakivel beszélgetek is, akkor is max. csak az adott óra kapcsán, és ennyi. Egyszerűen már azt sem tudom, hogy miképp kéne barátkozni, mindig mindenkivel csak a felszínes beszélgetések vannak maximum, és nem tudom onnan hogyan kéne továbblendíteni.
2022. máj. 17. 19:17
 2/11 A kérdező kommentje:

Ennek örülök, hogy nem csak én vagyok ebben a helyzetben. Ad egy belső megnyugvást. Egyébként én könnyen barátkozom, csak tényleg mivel ilyen kevésszer vagyok az egyetem területén, így nincs nagyon időm ápolni a kapcsolataim. Egy emberrel találtam meg igazán a közös hangot, de vele csak messengeren kezdtem beszélgeti, nem is ugyanazokon a napokon járunk be, viszont segítjük egymást beadandókon stb. Csak tényleg akkor is 1 ember 1 év alatt, akivel nem is találkoztam még élőben... Hát kicsit erős xd


Talán azért zavar ez egy kicsit, mert gimiben egyébként ikonikus tagja voltam az osztálynak, mindenhova hívtak a bohokás jellemem és a jó társaságom miatt. Én még most is az általános iskolás, és gimis haverjaimmal találkozgatok/tartom a kapcsolatot.

2022. máj. 17. 19:25
 3/11 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok elsőévesként, sajnos valamilyen szinten még rosszabban. A szociális készségeim nagyon szétcsúsztak az elmúlt két évben, egy rendes beszélgetést se tudok tartani normálisan a régi baráti körömön kívül. Elég szar érzés, és kb. tehetetlennek érzem magam ellene.
2022. máj. 17. 23:04
 4/11 anonim válasza:
Nekem a kollégiumból lettek nagyon jó barátaim, egyetemről csak olyanok akikkel ott suliban beszélgetek, meg néha chaten semmiségekről.
2022. máj. 18. 12:36
 5/11 Odüsszeusz92 válasza:
Igen ezt én is megéltem bár az én helyzetem több okból is speciális volt, de nekem is csak felszínes kapcsolatokra futotta az egyetemen.
2022. máj. 18. 17:16
 6/11 anonim válasza:
Kettő barátom van az egyetemen, talán hamarosan lesz egy harmadik is. A kettő közül az egyikkel szoktam eljárni iszogatni, meg vele sűrűbben találkozom egyetemen kívül, mint a másikkal.
2022. máj. 18. 23:15
 7/11 anonim válasza:

Sajnos nekem se lettem barátaim az egyetemen (eddig). A te történeted teljesen olyan, mintha én írtam volna. Eltelt az első évem, de nekem is csak ilyen felszínes ismerőseim lettek. Néha egy-kettővel beszélgetek a suliban, de semmi több. Esetenként megkeresnek messengeren, hogy tudok-e segíteni nekik, vagy mi volt szemináriumon. Még nyár végén volt pár gólyatalálkozó, ott megismertem pár embert, de miután elkezdődött az egyetem, már homályba kerültek ezek. Sajnos a konkrét gólyatáborba nem tudtam elmenni, így ebből kimaradtam.

Azt vettem észre egyetemen, hogy az egyetemisták nagyrészének többnyire sulin kívül megvan az ismertségi köre és köszönik szépen, de nem nyitottak további ismertségekre. Ezt onnan tudom, hogy beszélgettem pár szaktársammal, hogy jönnek e pl a suli bulira vagy más sulis rendezvényre, de a legtöbben azt mondták, hogy nem, mert ők a sulin kívüli barátaikkal lógnak és járnak bulizni. Sokan úgy jöttek egyetemre, hogy vagy barátokkal, vagy közelebbi ismerősökkel, így nekik ez könnyebb. De pl én, aki nem nagyon ismert senkit, annak már teljesen más volt. Sajnos ebben a korban már kicsit nehezebb barátkozni. Mindenkinek megvannak a maga dolgai. Sokan nálunk (engem is beleertve) dolgozunk suli mellett, tanulunk, hétvégén pihenünk, vagy találkozunk a régi barátokkal.

Pár (volt) egyetemista ismerősöm mondta, hogy nekik se nagyon lettek barátaik (talán néhányuknak 1-2). Ráadásul az lesz, mint nekem gimiben a “barátaimmal, ismerőseimmel”, hogy hamar elfelejtjük egymást. Sajnos ez ilyen, nehéz jó barátokat találni, de ha találsz, az nagyon felemelő :)

2022. máj. 18. 23:44
 8/11 anonim válasza:
Nekem is hasonló a helyzetem. Velem is az van, hogy van egy-két jó ismerősöm, még olyanok is, akikkel mondjuk be tudok ülni egy kávéra óra után, ha úgy adódik, de sulin kívül nem találkozok egyikükkel sem.
2022. máj. 19. 09:10
 9/11 anonim válasza:
Én másodéves vagyok, és az a vicc, hogy a koronavírus segített a barátkozásban. Az én évfolyamom volt anno az, aki az első év során egyszer sem mehetett be az egyetemre, gólyatábor se volt stb. Borzasztó idők voltak, senki nem ismert senkit, viszont ennek hála nyárra mindenki annyira kiéhezett más emberek társaságára, hogy az évfolyamcsoportba messengeren legalább heti 2-szer beírt valaki, hogy menjünk, üljünk ki valahova iszogatni, pedig nem is ismertük egymást. Ott már kialakultak kapcsolatok, aztán végre következett a jelenléti oktatás, aminek során mindenki mindenkivel boldogan elvolt, olyan csodálatos érzés volt végre a normalitás. Azóta azért kialakultak csoportok, de érezhetően nagyobb nálunk az összetartás évfolyamszinten az átlagnál.
2022. máj. 19. 11:23
 10/11 anonim válasza:
Ez az általános manapság. Pedig 15 éve is még baromi jó hely volt az egyetem.
2022. máj. 20. 00:14
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!