Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Baráti társaság alapítása?...

Baráti társaság alapítása? Csatlakoznál?

Figyelt kérdés

2022. február 22-én este ért egy atrocitás.


Épphogy kiléptem az utcára, két ismeretlen megpróbált kiprovokálni egy verekedést.


Nem mentem bele, inkább odébb álltam és feljelentettem őket a rendőrségen.


Valószínűleg ezzel semmit se fogok elérni, de azért megtettem.


A történtek után rájöttem, hogy milyen egyedül vagyok és milyen védtelen.


Milyen jó lenne, ha tartozhatnék valahova és lennének akik mellettem állnának most a bajban.


Nem bosszúra gondolok vagy megtorlásra, tehát semmi törvényellenesre, csak szimplán arra, hogy milyen jó lett volna nem egyedül menni a rendőrségre, megtenni a feljelentést vagy ha esetleg lesz majd szembesítés, akkor milyen jó lenne ha oda már tényleg nem egyedül kéne mennem.


Milyen jó lenne ha ez a két ember látná, hogy a rendőrség épülete előtt állnak néhányan és azok bizony rám várnak mert hozzájuk tartozom, közülük vagyok egy.


Nem felejteném el azoknak a nevét, akik akkor ott lennének velem a nehéz időkben.


Vice versa, én is velük lennék a nehéz időkben!


Miért ne alapíthatnánk egy baráti társaságot, egy testvériséget?


Olyan embereket keresek, akiket a fenti sorok megindítanak, esetleg magányosak és szívesen csatlakoznának valamihez, amit mi hozhatnánk létre.


Teljesen legális egyesület alapítására gondolok.


31F



2022. febr. 24. 11:16
1 2
 1/20 anonim válasza:

A legtöbb ember tartozik valamilyen baráti társaságba, én is. Az ilyen támadások mindig váratlanul jönnek, barátok nincsenek ott, ha vannak, nem is kötnek belénk. Szóval a barátok utólag sopánkodnak majd, hogy " Nahát megint mi történt..." vagy "Bezzeg ha ott lettünk volna"??

Amúgy meg miért is nincs barátod? Ha van, miért nem hívtad fel? Ha nincs akkor most akarsz egy "kirekesztettek" baráti körét akik ugyanígy képtelenek voltak eddig normálisan szocializálódni ahogy te?

2022. febr. 24. 11:33
 2/20 anonim válasza:
Hú-Ha!
2022. febr. 24. 12:12
 3/20 anonim válasza:
ez nem olyan dolog, hogy na most alapítasz egyet...
2022. febr. 24. 12:37
 4/20 anonim válasza:
Én lennék egy ilyen csapat tagja.Bár nekem megvan a baráti köröm,sőt nem kell félnem ha megtámadnak mivel van elég "szívós",nagyobb darab ismerősöm,barát akit ismerek.:) Ha szükség lenne rá..de nem különösebben mivel én sem vagyok pici vékony félős nyurga ember.:) 25F
2022. febr. 24. 13:21
 5/20 anonim válasza:
Csak azt felejtetted ki kérdező hogy melyik városban laksz, mert nem hinném hogy a baráti köröd majd nyiregyről lebumlizik zalargerszegre érted.
2022. febr. 24. 13:29
 6/20 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló!


Vannak barátaim. Az egyik lassan 25 éve tart, a másik több mint 5 éve. Természetesen rajtuk kívül is vannak barátaim, több mint 10-20 éves barátságokról beszélhetünk, de sajnos ők külföldre költöztek és bár a kapcsolat nem szakadt meg, de azért csak nem a szomszédban vannak.


Ha 22-én szóltam volna a barátaimnak, akkor felfüggesztett alatt nem úszom meg. Se én, se ők. Telefonálás helyett ezért tettem meg inkább a feljelentést ismeretlen tettesek ellen. Nem akartam a barátaimnak rosszat, se magamnak. Ki akarna rosszat a barátainak!?


Egy baráti társaság, testvériség alapítása régóta foglalkoztat, de sose tettem komolyabb lépéseket ez irányba. Most viszont, ez az atrocitás előbbre vitte ezt az ügyet és úgy vagyok vele, hogy szeretnék egy közösséget alapítani. Az atrocitás megszülte az elhatározást és vélhetően majd az alapítást is.


Azért jöttem ide elsősorban mert bár én úgy hiszem sikerült jól szocializálódnom, vannak talán akiknek ez nem igazán jött össze és talán szívesen tartoznának valahova. Kötnének új barátságokat stb.


Sok olyan kérdéssel találkoztam már itt ahol magányról olvastam. Számukra például itt egy lehetőség.


Egyébként ellentétben veled, én abszolút nem nézem le azokat, akiknek nem sikerült jól szocializálódniuk. Így alakult az életük, ez van, de ettől még nem nézem le őket és pláne nem minősítem őket. Szeretettel várom a privát üzeneteiket.


Nyilván neked is vannak az életedben kevésbé jól sikerült dolgok. Neked a szocializáció lehet sikerült, jól alakult, de az élet egyéb dolgaiban pedig lehet lemaradtál. Nem hiszem, hogy mindenütt tökéletes vagy. Lehet, hogy neked a szocializáció jobban sikerült mint másoknak, de lehet, hogy mások meg másban erősebbek nálad. Szóval gyerekes dolog „kirekesztettek” baráti köréről írni, illetve engem minősítgetni, hol ott nem is ismered a múltamat, így azt sem, hogy nekem hogy sikerült szocializálódni és hogy vannak-e vagy nincsenek-e barátaim.

2022. febr. 24. 13:32
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves negyedik hozzászóló!


Én se vagyok félős, tehát nem szaladtam el. Ledöbbentem a történteken és azon agyaltam, hogy a nyakába ugrok az illetőnek, de inkább csak szótlanul vártam a folytatást. Mivel nem merték megtenni a következő lépést, így inkább folytattam az utamat.

2022. febr. 24. 13:37
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves ötödik hozzászóló!


Hatvanban lakom, de nagyon sokat vagyok Egerben, tehát ha 5 hetesnek veszünk egy hónapot, akkor abból 1 hetet Egerben élek. Korábban Budapestre is sokat jártam, de mióta van ez a vírus, azóta oda ritkábban járok.


Országos baráti társaságra gondoltam, akár határon túli tagokkal is. Leginkább online jelenléttel és a tagok lehetőségeihez, távolságukhoz, anyagi helyzetükhöz mérten offline találkozókkal. Hol itt az országban, hol ott. Tehát ha például Nyíregyházán van egy találkozó, akkor oda nyilván ne jöjjön el egy soproni, de ha Győrben lesz egy találkozó, akkor oda azért jó lenne ha eltudna jönni a soproni. Ritkábban országos találkozót is szerveznénk amikor jó lenne ha minél többen megtudnánk jelenni. Kis csoportokra szeretném osztani a társaságot. Például Budapesti I. csoport, Budapest II. csoport, Hatvani csoport stb.

2022. febr. 24. 13:52
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem akarok vallási, politikai társaságot, se olyat ami specifikus. Például nem akarok motoros klubbot alapítani, ahol például a motorozás szeretete köti össze a tagokat. Itt a hangsúly a testvériség lenne, nem vallási vagy politikai hovatartozás vagy a motorozás szeretete stb, hanem egymás elfogadása, szeretete és támogatása.
2022. febr. 24. 13:59
 10/20 anonim válasza:
Én is szeretnék ilyen baráti társaságot, csak én főleg nem ilyen ok miatt.
2022. febr. 24. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!