Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Furcsa lányok, barátkozás?

Furcsa lányok, barátkozás?

Figyelt kérdés
Ha esetleg soha sem tudtál sehova beilleszkedni, akkor szivesen beszèlnèk veled, mert èrdekesek, ès ritkák az ilyen emberek. Bár èn pasi vagyok. Ha van kedved, irj.
2022. jan. 19. 17:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ez nem hímsovinizmus, hiszen az átlag nőt egyáltalán nem érdeklik az ilyen dolgok. Pontosan úgy, ahogyan az átlag pasit meg nem érdekli a szépségipar, nem tudja, melyik a legújabb ránctalanító. Nézd csak meg a nőknek készült tartalmakat, azok egyáltalán nem matematikáról, természettudományról szólnak. Szólnak viszont pszichológiáról, szexről, flörtölésről, divatról, celebekről, kozmetikumokról, fogyókúráról (a pasikat ez se nagyon érdekli).


Ami téged illet, te egy teljesen átlagos lány csak van egy kis extra benned, hogy szereted az informatikát. Szóval nem téged kereslek.

2022. jan. 20. 10:21
 12/17 anonim válasza:
Egy átlagos férfi sem tudományról néz tartalmat, hanem videójátékokról, kocsikról, meg "csajozásról"...
2022. jan. 20. 10:30
 13/17 A kérdező kommentje:

Ez tényleg így van, de azért a természettudomány még mindig jobban kapcsolódik a férfiakhoz, ha megnézed az tudományos-ismeretterjesztő könyveket, azoknál több esetben is férfi a szerző, persze most a magyar könyvpiacból indulok ki.


Személy szerint örülnék, ha változás történne, és nők is írnának fizikáról, matematikáról, kozmológiáról, informatikáról.


A fociban ma már többet hallunk a nőkről, remélem a természettudományban is így lesz. Egyszer talán eljön az idő, mikor mindkét esetben uniszexről beszélünk.

2022. jan. 20. 10:39
 14/17 anonim válasza:

Oké, akkor éljünk az általános sztereotípiákkal: fiúknak IQ magas, nőknek EQ. Ez esetben ha azt állítod, hogy nagyobb érdekeltsége van a férfiaknak tudományban, akkor én azt fogom állítani, hogy a pszichológiában és önfejlesztésben a nők az erősebbek.


Arról meg ne nyissuk vitát, hogy a könyvpiacon mi megy, mert 500 év is kevés lenne csak nőknek, hogy behozzák a férfi könyvkiadásokat, hisz alig 150 éve tudtak csak elkezdeni írni és akkor is sokszor férfi álnévvel. De ez még manapság is jellemző fantasy, krimi, horror műfajban.


Viszont amíg még te is élsz ezekkel a sztereotípiákkal, addig hogy várhatod el, hogy fejlődjön a világ és egyenlőbb elosztása legyen az ilyen dolgoknak? Azt vágod, hogy milyen visszajelzéseket kapnak nők ha kicsit is tudományosabb dolgokról beszélnek? Nem kell messzire menni, még TikTokon is egyértelműen látszik, hogy a női tudományos tartalomgyártók halomszámra kapják a "menj vissza a konyhába" üzeneteket FÉRFIAKTÓL.

Vagy volt anno egy magyar youtube csatorna, ahol egy férfi és egy nő csinált szintén tudományos dolgokról tartalmakat, és a nőt sokkal, de sokkal jobban kritizálták. Míg a férfit istenítették, hogy milyen okos, addig a nőnek egy csomóan beszóltak, hogy-hogy néz ki, és mit keres ott. Még azután is ez ment, hogy kiderült, hogy igazából ő tesz többet bele a videókba.

2022. jan. 20. 10:46
 15/17 A kérdező kommentje:

#14


Túlértékelted azt a kommentet, amit korábban írtam. Csak arra utaltam, hogy a nőknél nem igazán divat a matematika. Érettségi után kevés nő van, aki foglalkozik vele, sokan bölcsésznek mennek. Ha nem értesz ezzel egyet, az a te dolgod. Csak szólok amúgy, hogy a táborokat illetve sem a férfiak sem a nők mellett nem állok. Nekem aztán mindegy, kinek magas az IQ-ja. A MENSA szintet úgyis csak az emberiség 2%-a éri el.

2022. jan. 20. 10:54
 16/17 anonim válasza:
"csajos dolgok helyett matematikai kérdéseken jár az esze" No, azt hiszem, ez teljesmértékben igaz rám, szóval ha van valami jó kis fejtörőd vagy matematikai problémád, akkor szeretettel várom! ;)
2022. jan. 20. 11:44
 17/17 anonim válasza:

Kikérem magamnak! Itt nálunk matekszakon kb fele-fele a fiú-lány arány...

A leírásod alapján én biztosan nagyon furcsa vagyok, bár én mindigis be tudtam illeszkedni.

2022. jan. 20. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!