Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Miért szakad meg folyton...

Miért szakad meg folyton mindenkivel a kapcsolat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nem értem. Nagyon sok új emberrel ismerkedek, hihetetlenül jót elbeszélgetünk. Volt olyan, hogy 8 órán keresztül (viccen kívül), és még mindig lett volna témánk amit másik alkalomra tartogattunk. Aztán mintha csak elvágták volna szálát, teljesen megváltozik a legtöbb ember jelleme. Nem állítom, hogy minden esetben nekem van igazam, de sokszor érzem a kifogásokat. Ez már többször megismétlődött és egyszerűen tanácstalanul állok a dolgok előtt. Ennyire biztos nem tudja mindenki megjátszani magát, ezt lehet érzni a társalgásból. Amikor egymásra hangolódtok, nincsenek kínos szünetek és nem kell közben azon agyalod, hogy mi legyen a következő téma... Mindkét nemre érvényes a kérdés. Szerintetek ez miért fordul elő? Netán ha ti is ilyenek vagytok, akkor mi az oka? Esetleg ha tapasztaltatok hasonlót, akkor mit szűrtetek le az egészből? Köszi a válaszokat előre is.

2021. jún. 22. 15:54
 1/10 anonim válasza:
Szoktad utána keresni őket? Vagy mindig azt várod, hogy ők hívjanak-írjanak?
2021. jún. 22. 16:04
 2/10 anonim válasza:
Unalmas vagy. Lehet lepontozni, de ha tényleg szinte mindenkivel így jársz, akkor benned van a hiba.
2021. jún. 22. 16:22
 3/10 anonim válasza:

Nem lehet lepontozni, mert itt nem lehet :D


Kérdező! 1000 ok lehet!! Nekem például van olyan "barátnőm" (én is lány vagyok), akivel csak túrázni járok. 1 nap jól elvagyok vele, de többet már nem bírnék ki, magam miatt!! Rengeteg nyavajám van, introvertált vagyok, és alapjáraton utálok beszélni, csacsogni!! Egy ilyen találkozó után, nem csevegek vele skypon, mert kifogyok a beszédtémából, és már nincs energiám rá. Aztán megint feltöltődök, és megint megyünk túrázni együtt. A második barátnőm dettő, őt már kicsit jobban el tudom viselni, ő alkalmazkodóbb/simulékonyabb személyiség, már aludt itt, és két napos túrára is mentünk, viszont utána (miután jól kibeszéltük magunkat/magamat)szintén nem csevegek vele írásban- na, az a halálom!

Ha nincs közös célotok, akkor mi a jó istenről lehet annyit beszélni? Elhívod valahová? Közös programra?

2021. jún. 22. 16:49
 4/10 anonim válasza:

Én általában egy-két emberrel beszélgetek egyfolytában. De tényleg egész napokat :3

Két dolog jöhet szóba aha megszakad ez a kapcsolat:

Egyik ha neki vagy nekem lett párom és mostmár vele foglalkozom egész nap ;P

Másik ha sok a munka, és ezért picit kevesebbet írok, de ő emiatt már más társaságot keresett.

Ha valaki szeretne hosszútávon beszélgetni írjon nyugodtan mert az biztos, hogy ha írnak arra válaszolok hamar ;3

(Nehm vagyok lááááhnyyyyy!)

2021. jún. 22. 17:11
 5/10 anonim válasza:
Igaza lehet a kettesnek. Attól, hogy van miről beszélni, még nem biztos, hogy szórakoztató az a beszélgetés.
2021. jún. 22. 18:32
 6/10 anonim válasza:

Velem is gyakran van ilyen, teljesen váratlanul szoktak ignorálni a beszélgetőpartnereim. Benne vagyunk egy témában, kérdést is teszek fel, aztán hirtelen már csak azt látom, hogy olvasta, de soha többet nem válaszol... :D Volt ilyen 1 hét és több hónap beszélgetés után is.

Igazából az zavar a legjobban, hogy nem tudom mi rosszat csináltam, már ha én csináltam valamit. Jó lenne, ha legalább őszintén megmondanák mi az oka.

Bocsi, ettől biztosan nem lettél okosabb, de legalább látod, hogy nem csak veled fordul elő.

2021. jún. 22. 19:01
 7/10 anonim válasza:
Esetleg a korodat megtudhatjuk? Csak mert például tini korban az emberek tényleg változnak ez természetes. Én nem gondolnám, hogy unalmas vagy mert ha számomra az lennél nem beszélnek veled 8 órát mert nem bírnám. De ha betudnád a 3 kedvenc témámat amiről tudsz is beszélni szóval gördülékeny a kommunikáció akkor simán. Nem lehet esetleg, hogy a stílusoddal van a baj? Nem teszel olyan megjegyzéseket amik más normái közé nem férnek bele? Esetleg ha messengeren történt ilyen beszélgetés átküldheted privátban és megnézhetem van e benne valami ilyen.
2021. jún. 22. 20:45
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem gondolom magam unalmas személyiségnek és emellett tág az érdeklődési köröm. Azonban nincs olyan ember aki mindenkinek szimpatikus. :) Mivel jó emberismerőnek tartom magam, ezért pár mondat után leszűröm a konzekvenciát, kivel érdemes belemerülni egy tartalmas csevejbe és kit kell eliminálnom. Nálam az őszinteség alap, tudok olykor nyersen fogalmazni, de aki ismer ezt mind tudja rólam. A koromat nem szeretném itt kifejteni, de bőven kinőttem már a tini korszakból. :)
2021. jún. 23. 18:17
 9/10 anonim válasza:

Ha mindig ugyanabba a helyzetbe kerülsz, akkor az azt jelenti, hogy valamit nem tanultál meg az előző helyzetekből, ezért ismétlődik.

Tedd fel magadnak a következő kérdést este, mikor félig alvó állapotban vagy…de napközben is mikor eszedbe jut, tedd fel a kérdést többször is…

Mit kell megértenem ebből a helyzetből?

Ha megakarod tudni mi a válasz rá legyél nyitott és befogadó, érkezni fog a válasz…


Ha pedig érzed a kifogásokat, ott már baj van…nem kellene, hogy legyenek...tehát mégsincs meg az összhang...


a leckét mindenesetre megkaptad...

2021. júl. 23. 17:37
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez jó pszichológiai metódus, tetszik. :) Ki fogom próbálni, viccen kívül!
2021. júl. 24. 01:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!