Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hogyan illeszkedjek be a...

Yaurin kérdése:

Hogyan illeszkedjek be a gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most megyek 9.-be és a gólyatábor 2 nap múlva lesz amitől megmondom őszintén nagyon félek. Van egy enyhe szociális fóbiám, nehezen tudok megnyílni az embereknek, nehezen tudok beszélni és barátokat szerezni. Pár évig általánosban is ki voltam közösítve csendes mivoltom miatt, az az idő pedig rátett erre a félelmemre még egy lapáttal. Attól is tartok, hogy nem lesznek itt barátaim. Van egy osztálycsoport ahol ahogy elnézem már elég sokan ismerik egymást és sokk baráti társaság kialakult már én viszont nem igazán ismerek senkit. Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2020. aug. 25. 00:26
 1/10 anonim válasza:
Én is nagyjából ilyen helyzetben voltam, nem ismertem senkit, elég antiszociális is voltam, és ugyan nem ezért, de engem is kiközösítettek elég durván egy évig, szóval megértelek. Kétlem, hogy mindenki ismerne mindenkit, tehát biztos van rajtad kívül olyan, aki szintén nem tartozik úgymond "sehova", de az is lehet, hogy egy már kialakult baráti közösségben fogod jól érezni magad. Az, ha rástresszelsz, nem változtat semmin. Inkább próbálj becsatlakozni egy-egy beszélgetésbe, nagyjából ismerd meg a többieket. De az év folyamán úgyis rájössz, kik mellett lehetsz önmagad,úgyhogy ne izgulj, minden rendben lesz :)
2020. aug. 25. 01:06
 2/10 anonim válasza:
Amikor én mentem gólyatáborba kb 6 éve én is nagyon tartottam attól hogy senkit se fogok ismerni vagy kijönni, de a gólyatábor lényege pont hogy megismerjétek egymást és legyen sok vicces dolog amikről beszélhettek, legfontosabb ha van valami ne maradj ki belőle én szakközépbe jártam így mindig megvolt a téma az első beszélgetéshez, de még így is kérdezhetsz honnan jöttek stb. sok mindent lehetne mondani mit csinálj de a lényeg hogy érezd jól magad. Nekem lettek haverok a gólyatáborból de a két haver akivel a legjobban voltam egyik el se jött a táborba mert lusta volt másikkal nem is beszéltem a táborban
2020. aug. 25. 01:29
 3/10 anonim válasza:

Én azt csináltam, hogy még azelőtt nyáron ráírtam mindenkire és beszélgettem velük egy kicsit. (Bár utána kiderült, hogy kb senki nem nézte ezt jószínnel, hogy rájuk írtam,na mindegy)

Ha nem nagyon rossz a személyiséged, akkor ígyis-úgyis lesz barátod. Fontos, hogy ne arra menj, higy minél több legyen, hanem hogy igaz barátok, ebben hallgass rám.

Egyébként többen lesznek, akik nem fognak menni a táborba, nekik még annál is nehezebb lesz, szóval ne aggódj.

Sok szerencsét hozzá, és kívánom, hogy szerezz jó barátokat!

2020. aug. 25. 01:45
 4/10 anonim válasza:

Én eddig összesen 4x váltottam iskolát különböző okoknál fogva. Az a tapasztalatom, hogy ha egy olyan emberhez megyek oda, akit egyedül látok, magányosan, akkor abból egy nagyon jó és hosszú életű barátság alakulhat ki. Márpedig szinte minden osztályban van ilyen személy. Nekem elég volt egy-két kérdést feltennem nekik ahhoz, hogy kialakuljon egy beszélgetés, majd egy kapcsolat. Mivel az ilyen emberek nagy átlagban hiányolják a társaságot, ők is azonnal kapni fognak az alkalomra, és rendesnek fognak tartani, amiért odamentél.

Nekem ez bevált, remélem te is sikerrel jársz:D

2020. aug. 25. 10:16
 5/10 anonim válasza:
Én is ilyen voltam /vagyok mint te. Nekem szerencsém volt azért ismertem pár lányt. Próbálj kiválasztani egy-két embert aki szintén egyedül van mint te, vagy akik kicsit visszahúzódóbbak, akik szimpik neked és velük próbálj beszélgetést kezdeményezni. Esetleg nézd meg csoportba kik azok akik szimpik, akik kevésbé nagyszájúak és írj rá (gépen keresztül sokkal könnyebb kezdemémyezni legalábbis nekem) sokat fog segíteni ha már valakit legalább neten keresztül megismersz. Nekem ez a taktika segített 13.osok leszünk és még mindig az egyik legjobb barátnőm aki akkor szimpi volt és rairtam golyatáborban is hozzá csapodtam
2020. aug. 25. 11:11
 6/10 anonim válasza:

Én is hasonlóan éreztem. Egyik osztálytársam ült le mellém a vonaton, és úgy voltam vele, hogy akkor kezdjünk el beszélgetni. Addig addig agyaltam, hogy kezdjek neki, hogy ő hamarabb megszólalt. Szóval szerintem ne gondold túl. Valszeg ők is hasonlóan vannak vele.

Jó szórakozást a táborban! :D

2020. aug. 25. 12:23
 7/10 anonim válasza:

16 évesen kicsit kilógsz már a sorból, de ezt azért tudtad, amikor ilyen idősen gimnáziumba jelentkeztél. Legyél elnéző a kicsikkel, türelmes, ne szólogass be nekik a gyerekes dolgaik miatt, akkor el fog fogadni az osztályod is. Egyébként meg ismerd meg a nagyobbakat is!


"Van egy enyhe szociális fóbiám"

Erről van papírod, vagy csak bemeséled magadnak?


"nehezen tudok megnyílni az embereknek, nehezen tudok beszélni és barátokat szerezni"

Egyszerűen kamasz vagy, mint mindenki más egy gimnáziumban. Túlélhető.


"Pár évig általánosban is ki voltam közösítve..., az az idő pedig rátett erre a félelmemre még egy lapáttal."

Csak féltél tőle, hogy kiközösíthetnek, vagy tényleg ki is közösítettek?


"Attól is tartok, hogy nem lesznek itt barátaim."

Ne félj tőle! Lesznek. Legyél segítőkész, mosolyogj egy fokkal többet, és keresd a hozzád hasonlóan csendes típusokat, velük könnyebben megtalálod majd a hangot. A kisebbek meg a nagyobbak között is vannak ilyenek, majd meglátod.

2020. aug. 26. 07:14
 8/10 anonim válasza:
Na igen, én tavaly pontosan így voltam ezzel mint te. Nekem pl rosszul jött ki, megutáltam az iskolát, egy barátom sincsen és nem szóltam senkihez se.
2020. aug. 26. 15:58
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönön szépen mindenkinek a válaszokat 😁 3 emberrel lettem úgy jóban, eleinte kicsit nehéz bolt megnyílni de aztán egyre jobban ment 😁
2020. aug. 28. 00:06
 10/10 anonim válasza:
Akkor további sok sikert a barátokkal a sulihoz! :D
2020. aug. 28. 09:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!