Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én érzem túlzásnak...

Csak én érzem túlzásnak ezeket a kijelentéseket?

Figyelt kérdés

Épp babát tervezünk a férjemmel és nagynenem valahogy megtudta és kifejtette a véleményét. Én már most szedek terhes vitamint, na neki a terhes vitaminokrol az a véleménye, hogy ne szedjem mert óriás babák születnek tőle.

A másik, hogy kérdezte, szedtem-e fogamzásgátlót mielőtt próbálkozni kezdtünk, mert, hogy a fogamzásgátló 9 hónap alatt ürül ki a szervezetből. Nem idős nő, 43 éves, tehát nem valami begyoposodott gondolkodásmod ez. De teljesen kész lettem, hogy így vélekedik, mikor ez mind nettó hülyeség.


2019. júl. 21. 11:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%

Még terhes sem vagy,máris borult nálad a bili pedig ezek egyáltalán mem durva beszólások,csak más véleménye van bizonyos dolgokról.

Ha ilyeneken picsogsz,mit fogsz csinálni terhesen,amikor úgy robbannak a hormonok,mint egy atombomba,mindenki cseszegni fog az orvostòl kezdve a nyugdíjas Pirikéig?Mindenki mindent jobban fog tudni nálad,még az is akinek nincs gyereke.

Ha most kiborulsz a semmin,míg kihordod a gyereked a zártosztályra kerülsz.Tanuld meg elengedni a haszontalan információkat a füled melett,és csak azt fogadd meg,ami szerinted is hasznos.Nem kell minden miatt a gyakorin sírni,felnőtt ember vagy,tanuld meg kezelni az emberek véleményét magad körül.

2019. júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%
Én végig szedtem a vitamint rendszeresen, fiam a 42. héten született 2900 grammal, úgyhogy szerintem semmi köze hozzá, csak engedd el a füled mellett ezeket a kijelentéseket.
2019. júl. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem picsogtam, nem sirtam,ketsegbe sem estem, csak kiirtam egy kérdést 😁.

Amúgy nyilván onnna tudja, hogy a mi családunk nem az a "sz.rjuk le egymást, de ha kell valami akkor rohanjunk a rokonokhoz segítségért" család, ezért egy vasárnapi ebéd közben mikor pknt jelen volt ő is, megemlitettuk. Ennyi.

Amúgy köszi azoknak, akik normálisan válaszoltak, tudom, hogy sok idiotaval lesz még dolgom míg a gyerek meg nem születik (pl itt is, ha kérdést írok ki), de majd megoldom, ahogy minden mást is

Szép napot a kedves válaszokat adóknak! A többieknek meg.....nekik is szépet!

2019. júl. 21. 15:46
 14/18 anonim ***** válasza:
57%
Én is szedtem terhesvitamint(elevitet) , végig, terhességek, szoptatások alatt is pár hónapig, minden másnap az orvosom javaslatára. Problémamentes terhességeim voltak, természetes úton születtek a gyermekeim, a lány 3290 grammal a fiú 3350 grammal egészségesen. Nem voltam vizesedve sem a terhesség alatt és 8-9 kg plusszal mentem szülni. Szóval nekem nem lettek óriásbabáim a vitamintól.
2019. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is felesleges beavatni a párodon kívül bárki mást abba, hogy nem védekeztek... Ha nem jön össze hamar vagy neadjisten valami gond van, akkor nagyon sok ezerszer cikibb/bántóbb kérdést és jótanácsot kapsz.
2019. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%

Igen valóban túlzás. Nem gondoknak bele sokan hogy ezek személyes dolgok és senkinek semmi köze hozzá.

Mi pont ezért csak a 20. hét után mondtuk el a távolabbi családtagoknak és barátoknak. Így senki nem beszélt róla és kevesebb idiótaságot kellett végighallgatnom.

Azt meg főleg intim dolognak tartom hogy "gyereket csinálunk". De pl hogy mikor szedtél fogamzásgátlót, arra is simán lehet mondani higy személyes és nincs köze hozzá.

2019. júl. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
38%
Akik szerint a kérdező a hülye, mert beavatta az illetőt, azoknak üzenem, hogy ha nem tudják, hogy próbálkoznak is okoskodnak sokan...nálunk legalábbis ez van. Egyik füleden be, másikon ki...
2019. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az a baj szerintem, hogy egyszerűen túl sok az információ, és mindenfélét olvas-tapasztal az ember. Nem hiszem, hogy nagynénéd rossz szándékból mondta, amit mondott,főleg, hogy mondod, hogy összejárós család vagytok- lehet mástól így hallotta vagy olvasta....

Én is 43éves vagyok egyébként, és szedtem vitamint a két kisebb gyerekemmel. Az első 3800gramm lett, a vitaminos gyerekeim meg 2600 és 3050grammok :)

Nem a vitaminoktól nőnek óriásira- szerintem ez genetika...

Én mondjuk utálok kiosztani vagy kéretlen tanácsokat adni másoknak. Ha pl beszélgetek valakivel, pl a terhességekről, elmondom a saját tapasztalataimat, de nem állok neki eszet osztani, hogy mit hogy kell csinálni.

Sok sikert a babaprojekthez!

2019. júl. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!