Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én érzem túlzásnak...

Csak én érzem túlzásnak ezeket a kijelentéseket?

Figyelt kérdés

Épp babát tervezünk a férjemmel és nagynenem valahogy megtudta és kifejtette a véleményét. Én már most szedek terhes vitamint, na neki a terhes vitaminokrol az a véleménye, hogy ne szedjem mert óriás babák születnek tőle.

A másik, hogy kérdezte, szedtem-e fogamzásgátlót mielőtt próbálkozni kezdtünk, mert, hogy a fogamzásgátló 9 hónap alatt ürül ki a szervezetből. Nem idős nő, 43 éves, tehát nem valami begyoposodott gondolkodásmod ez. De teljesen kész lettem, hogy így vélekedik, mikor ez mind nettó hülyeség.


2019. júl. 21. 11:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
És ezekből egyre több lesz... Miért ilyen későn miért ilyen korán, miért nem vigyázol magadra, nem kell túl óvatosnak lenni, miért nem szoptatsz, táplálj hozzá, sovány a baba, stb... Meg kell tanulni sajnos elengedni a füled mellett
2019. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Ki a bánatot érdekel? Mi köze hozzá(tok)? Semmi. Nem kell vele foglalkozni, én minden ilyen “okosságra” mosolygok, belül leszarom majd el is felejtem. 💁‍♀️
2019. júl. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Engem is inkább ledobbentett, hogy van, aki így gondolkodik.
2019. júl. 21. 11:56
 4/18 anonim válasza:
13%

Az én anyukám is mindenféle vitaminokat szedett. 6 kilóval születtem, hatalmas hajjal, és nagyon hosszú körmökkel.

Undorító baba voltam. 😂

2019. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Elsőnek igaza van, ebből csak több lesz és majd vadidegenektől is kapod majd. A gyerekvállalás-nevelés téma pont az amiről mindenkinek sziklaszilárd véleménye van és néha még a leglazább embernek is karót tesz a fenekébe ha valaki valamit nem úgy csinál ahogy ő.

Kedvenc cikkem a témában: [link]

2019. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Ezeket anno annyit sulykolták a médiában, hogy benne maradt az emberek fejében. 10 éves a lányom, de akkoriban született anyukám egyik ismerősének is gyereke, és anyukám azt mondta az ő babája azért lett olyan óriási, mert vitaminokat szedett, mindenfélét a terhesen kívül is. Mára a gyerek amúgy hiperaktív, viselkedészavaros, pszichológushoz meg nevelési tanácsadóba viszik, mert az iskola nehezen tolerálja a gyereket órán, és kiderült h az IQ-ja túl nagy, érettebb évekkel a korosztályánál, és emiatt van a többi probléma. Persze ez is mind a terhesség alatti vitaminoktól. Nem mondok rá semmit neki, mikor meséli, mert cáfolni se akarom, a fene se tudja. Mikor terhes voltam, a védőnő a legújabb készítményt javasolta, hogy az KELL. Azon kívül, hogy újdonság, semmi érvet nem tudott mellette. Úgyhogy gravidát kezdtem szedni, mert akkor az volt a másik legnépszerűbb, és azt többen használták már akkoriban. Mire orvoshoz jutottam, azt mondta a laborom jó, semmiképp ne szedjem tovább, ha elfogyott a 30 szem, mert nincs rá szükségem. Hát nem szedtem tovább. Mostanában meg muszáj vitaminokat szednem, mert rengeteget segít ahhoz képest, mielőtt nem szedtem, a 12 éves korom óta jellemző migréneim egyszerűen 32 éves koromra megszűntek, ahogy elkezdtem D vitamint szedni (inzulinrezisztenciával diagnosztizáltak, akkor derült ki a D vitamin hiány). És évekig szedtem fogamzásgátlós... És most 2 éve várjuk, hogy babánk legyen. Nem mondanám semmire, hogy nincs alapja. De régen nekem sem volt egyik ilyen mendemondából se bajom. :) Nem törvényszerű, hogy az legyen, amit mondott, de volt akinek úgy volt. Ennyi a lényeg. :)
2019. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Minket is csesztettek a vitaminnal, hiába toltuk az orruk alá a cikket, miszerint 6000 vizsgált terhessègben nem volt mèreteltèrès a vitaminos ès a kontroll csoportban. Ellenben pl a cukorbetegsèg, táplálkozás, genetika befolyásoló tènyező lehet. 3200 grammal született az egèszsèges kisfiunk, vègig vitaminnal.

Erre második gyereknèl: a vitamintól óriás baba lesz...


Na szóval nem èrdemes èszèrvekkel vitatkozni, mosoly, igen igazad van, oszt mehet mindenki dolgára.

2019. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Ez nekem is feltűnt, hogy a gyermektelen, általában idősebb "macskás nők" csillapíthatatlan szenvedéllyel pofáznak bele lényegében mindenbe. Nekem is van ilyen rokon, én minden kéretlen megjegyzésére azzal reagáltam, hogy "te már csak tudod, hisz sokszor szültél".


Ha megsértődik annyi baj legyen, legalább nem fáraszt tovább a baromságaival.


Amúgy is kezd el gyakorolni, hogy lerázod magadról az embereket, mert onnantól, hogy megszületik a gyereked, úton útfélen csak azt fogod hallgatni, hogy minden amit csinálsz, szó szerint MINDEN, az hogyan teszi tönkre a gyereked egész életét és "szaranyavagy".

2019. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Lehet lepontoztok, de nekem pld a saját nőgyógyászom mondta 2018-ban valamikor a 25-28 hét környékén, hogy inkább ne szedjem már a vitaminokat, mert szépen fejlett babám van, nincs szüksége semmiféle plusz támogatásra.Csak a vasat kellett szednem, mert középidőre vérszegény lettem.Nem gondolom ,hogy azért született volna a fiam 4 kg mert vitamint szedtem(inkább genetika, apai részről nagy súlyú babák születtek).De ha a kérdező rokonának van gyereke lehet neki is hasonlót mondott az orvos és ebből vonta le a saját konzekvenciáit.

Ettől függetlenül, tény hogy sok kijelentés lesz még ami borzolni fogja az idegeid kérdező:)

2019. júl. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem hogyan tudja meg, hogy

gyereket akartok

milyen vitamint szedsz

Magánjellegű dolgok, talán nem kellene mindenkinek elmesélni.

2019. júl. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!