Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PCOS, IR gyanú. Tényleg...

PCOS, IR gyanú. Tényleg hónapokig, esetleg évekig kell várnom arra, hogy teherbe essek?

Figyelt kérdés

A napokban derült ki, hogy PCOS-em van, és kaptam beutalot magylaborra és terheleses cukor vizsgálatra. Ez a harmadik hónap, hogy a férjemmel próbálkozunk, hogy osszejojjon a baba. Áprilisban egy hetet késett a menzeszem, májusban 10 napot, de mindig megjott normálisan. Most 30.korul nem várom és jelét sem tapasztalom eddig annak, hogy meg akarna jönni. A doki akinél voltam azt mondta, kövér vagyok (170cm, 67kg vagyok), látszik rajtam, hogy sok szénhidrátot eszek és ne is álmodnak róla, hogy mostanában össze fog jönni a gyerek. Elő is írt 180g szénhidrát diétát. Az egyik petefészkemben van egy 20mm-es ciszta, de a másikban volt ebben a hónapban peteeresem, a doki ezt mondta. Persze a férjemmel továbbra is vedekezes nélkül vagyunk együtt, főleg most, hogy a doki azt mondta, akár évekbe is telhet, mire osszejon a gyerek, ha osszejon. Teljen magamalatt vagyok, csinálom a diétát és várom, hogy mehessek a laborba és kideruljön, hogy van-e IR is, vagy azt megúsztam.

Volt már valaki így? És esett már valaki így teherbe komplikáció mentesen, normális terhességgel?

Nagyon megremisztett a doki és félek, hogy nem lehet gyerekem.



2019. jún. 29. 20:41
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Gyógyszert szerencsére nem kell szednem, nem is szednek ha nem muszáj. Mozgok, mert voltam dietetikusnal és mondta, hogy heti kétszer ötven perc aktív testmozgas nagyon fontos. És persze a 180g ch diéta. Ennél többet egyelőre nem tudok tenni.
2019. jún. 29. 22:38
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Az előző kérdésnél nem mondtuk elég világosan, hogy:

Ez az orvos nem ért a szakmájához

Egy ciszta nem sok ciszta (poli)

Az IRt meg nem az alapján diagnosztizálják, hogy az orvos azt mondja, hogy kövér vagy.

Amúgy nem vagy kövér

Jah, és három hónap próbálkozás még semmi. Majd egy év után el lehet kezdeni aggódni.


Amúgy én is sok orvostól meghallgattam, hogy minden panaszomnak az oka a súlyom (nekem tényleg van jócskán túlsúlyom). De olyan szinten, hogy a pattanásos bőrtől kezdve a nagyobb vízfogyasztásig mindenre rámondták, hogy biztos cukros vagyok. Többször szerepelt a leleteimen az obesitas, mint ahányszor a nevem. Csakhogy véletlenül tökéletesek a cukoreredményeim.


Aztán orvost váltottam, és már az első vizsgálatnál kiszúrta, hogy a pajzsmirigyemmel van a gond, ráadásul szabad szemmel is látható, vagyis a többi doki is láthatta volna, ha hajlandó normálisan megvizsgálni, és nem ragadnak le a súlyomnál.


A lényeg, hogy válts orvost. Semmit nem ér sarlatánokhoz járni.

2019. jún. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Az orvosváltás alap, csak tudod mivel sosem volt semmi hasonló gondom sem, azért megijedtem, hogy ezt a diagnózist kaptam. Nagyon szeretnénk babát és én sem értettem a doki részéről, hogy három hónapnyi próbálkozás után miért úgy kell ezt az egészet kezelni, mintha legalább tényleg meddő lennék, mondjuk 3 év próbálkozással a hátam mögött.
2019. jún. 30. 05:23
 14/22 anonim ***** válasza:
Miért mentél 3 hónap után dokihoz? Én augusztusban mentem volna, de a párom még akkor sem akarta, mert teljesen felesleges belekavarni a rendszerbe, ha nem muszáj. Igaza lett :)
2019. jún. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ez nem diagnózis. Ez annyit ér, mint amikor Marinéni azt mondja a piacon, hogy szép a hajad.
2019. jún. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ha tényleg PCOS és IR-ed van, akkor mindenképpen egy endokrinológust keress fel. A probléma összetett, de semmiképp nem megoldhatatlan. Ő több dologra is fog figyelni, cukorértékek, pajzsmirigy, stb. Önmagában a 180g szénhidrát diéta nem biztos hogy elég.
2019. jún. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
14-es!mert most volt aktuális a méhnyakrák szűrés. És megemlitettem a dokinak mikor kérdezte, hogy hogy védekezünk, hogy sehogy mert babát akarunk és kérdezte, mióta próbálkozunk és mondtam, hogy 3 hónapja. Ezért vizsgált meg tüzetesebben, hogy miért nem jött még össze a 3 hónap alatt.
2019. jún. 30. 17:33
 18/22 Zsutyi ***** válasza:

Először is válts dokit!Másodszor az a ciszta okozhatja a ciklusod össze-visszaságát,azt meg kellene műttetni-ezt meddősségi orvostol tudom!

Csináltatnod kellene egy 3. és egy 21. napi hormonsort,abból kiderülne sok minden!Azzal már előrébb tartanál!

Mi már 4 éve várunk a csodára,átmentem már pár dolgon,úgyhogy ha bármi kérdésed van írj nyugodtan!

2019. júl. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Nagyon kedves vagy. Igazából én még hiszek abban, hogy 3 hónap sikertelenség nem a világ vége. Mindenképp még akarok várni. Persze most is megjott, de nem adjuk fel.
2019. júl. 1. 06:21
 20/22 A kérdező kommentje:

Ha még valaki olvassa...

Voltam egy magánorvosnal aki se cisztat se semmit nem látott és mondta, hogy semmifele PCOS nincs itt és egészséges vagyok😊!

2019. aug. 10. 11:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!