Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bőrgomba gyanú, kihez forduljak?

Bőrgomba gyanú, kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Az ujjaim között piros (egy darabig az egész kezem nagyon száraz volt, azt hittem csak kiszáradás, de mostmár csak ez a pirosság maradt), az egyik mellem alatt is pirosodik a bőr, és a szám is nagyon repedezett, bármivel is kenem. Antibiotikum kúrán is vagyok közben... És a 19.hétben.

A nőgyógyászt nem akarom feltelefonálni emiatt, nem is az ő területe a dolog, bőrgyógyászatra meg minimum 1-1,5 hónap múlvára adnak időpontot, akkor meg már minek... Milyen orvoshoz menjek el ezzel? Háziorvos? Védőnő?

Egyáltalán szükséges?

Canestennel kenhetem az érintett területeket? (akkor is, ha esetleg mégsem gomba?)


2018. dec. 18. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bőrgyógyász, a legtöbb helyen ha korán oda mesz kapsz napi sorszámot, sokat kell várni, de sorra kerülsz. Vagy maganba tudsz elmenni.
2018. dec. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ki írta fel az antibiotikumot? Őt kérdezd meg, mert attól is lehet. Szóval, ha a nőgyógyász volt, akkor nyugodtan hívd őt.

Háziorvost bármiről megkérdezheted, ha ő nem tudja, akkor legalább megmondja, hogy hova menj.

2018. dec. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem biztos, hogy gomba, lehet pl. ekcéma vagy gyógyszerérzékenység. Szerintem is első körben legegyszerűbb felhívni azt, aki adta az antiobiotikumot. De háziorvos is biztos meg tudja mondani, hogy az e ludas vagy menj a bőrgyógyászatra. Bőrgyógyászaton meg időpont nélkül is fogadják az embert, csak lehet, hogy nagyon sokat kell várni, ezért érdemes korán reggel menni vagy magánba.
2018. dec. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, pénteken megyek magán bőrgyógyászhoz. Ha gond van, akkor még időben elkapjuk, ha meg nem akkor sem baj, ennyit megér...
2018. dec. 19. 07:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!