Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24hetes vagyok és 7kg-ot...

24hetes vagyok és 7kg-ot híztam ez sok? A védőnő minden alkalommal mikor megyek leszid egy kicsit mert 1kg-al mindíg több vagyok. Ez tényleg ekkora baj? Vissza kellene fognom magam az evésben kicsit? Hány kg-ig a normális a hízás?

Figyelt kérdés
2008. nov. 13. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ne foglalkozz vele, én 25 hetes vagyok, s már 15 kilónál járok. (Igaz ez mind hasra, s úszógumira jött fel :) Szerintem túlzásba viszik ezt az egészet a kilók körül. Utánna ha van akaraterőd, le tudod adni. Nehogy már terhesen azt kelljen számolgatnom hány kalóriát ettem ma meg, ez vagy az amit megkívánok bele fér-e ma. Anyukám 21 kilót hízott velem is, hugommal is, s mind kettőnk után vissza fogyott, főnökasszonyom 32 kilót szedett fel, s ő sem zavartatta magát.
2008. nov. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az hogy ki mennyit hízik ,hízhat sok mindentől függ. Magasság,kezdő súly stb.

Szerintem nem sok ,én is ennyit híztam ilyen idős terhesen és 13,5 kg volt összesen.A szülésnél pedig 10 kg jött le rólam.

Ne foglalkozz a védőnővel sokan 20-25 kg-ot is felszednek és senki nem szidja meg őket.

Boldog Babavárást!

2008. nov. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 16 kg-t híztam eddig és 25 hetes vagyok.

genetika kérdése az egész.ki hajlamos rá ki nem.

Rajtam meg sem látszik, sőt kiröhögnek, mert nem hiszik el, hogy ilyen sokat híztam peddig meg sem látszik.


Nekem 2 védőnőm volt

Az egyik a helyetes sokkalta a súlyom illetve a hízást.

A másik az akihez kellet járnom, meg megnyugtatott hogy lesz ennél több is. :D

Szerintem védőnő kérdése az egész....

Amit megkívánsz nyugodtan fogyaszd el! csak ne vidd túlzásba. Inni viszont anyit iszol amennyit csak bírsz!:)Jó sokat kell.:D

A normális hízás peddig nem átlag, ahhoz hogy tudjuk nálad mennyi lenne a normális tudni kéne a magaságot súlyod és ahhoz viszonyítva.

Úgy hogy nyugodj meg!Sose baj, majd lefogyunk szépen lassan. Még az is elképzelhető, hogy nyárra csinosabbak leszünk mint valaha.Ezt azért mondom, mert te is februárban fogsz szülni, mint én! :D

Nagyon sok boldogságot!

25 heteske

2008. nov. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Most megnéztem, én a 24-ik hétig 10 kilót híztam, azóta még 10-et, és már szégyenlek ráállni a védőnőnél a mérlegre, de szerencsére nem foglalkozik vele, sőt még ő nyugtatgat, hogy úgyis le fog menni, ne aggódjak. Te se aggódj, a hízás önmagában nem baj, csak ha magas vérnyomás, magas vércukorszint társul vele. Boldog babavárást, fogyni ráérsz szülés után. 38 hetes kismama.
2008. nov. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem még a kiskönyvembe is beírta, hogy DIÉTA!, pedig akkor még nem is látszott, hogy 22 kg-t fogok hízni (az "átlagtól" eltérően én az elején híztam sokat). Én bólogattam, és magas ívből tojtam rá. Sajnos nagyon sok olyan védőnő/orvos van, aki a nagykönyv szerinti súlytöbbletet akarja a kismamával betartatni. Hallottam olyanról, hogy max. 9 kg-t "engedélyez": 3 kg a gyerek, 3 kg a víz, lepény stb., az anyukának meg 3 kg!

Szerintem nem sok a 7 kg.

Üdv.

2008. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanennyi idös babás vagyok,kb ugyanennyi "többlettel".3 hete még 2!kg-al kevesebb voltam,ezért engem is sokkolt elöször,hogy ennyi idö alatt ennyit híztam,pedig mostanában étvágyam sincs...Aztán a dokim megnyugtatott,hogy ez teljesen normális.A baba kapásból több,mint fél kg,+magzatvíz,+víz,+méhlepény..

Szerintem ne aggódj!Enni kell,a pici miatt is,nem sokat tudszez ellen tenni.A lényeg,hogy egészségesek legyeket!Ès ezt kívánom Nektek! :)

2008. nov. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne foglalkozz vele, én 23 hetes vagyok és ugyanannyit híztam mint te. A védőnő nekem is mondta hogy sok, de szerintem az számít hogy te hogy érzed magad.

2008. nov. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat nektek is boldog babavárást:)
2008. nov. 13. 11:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Útálom a védőnőket, állandóan feleslegesen stresszelik az embert. Még ha 20 kg-t híztál volna... Meg az sem mindegy, hogy milyen magas vagy.

Én 180 vagyok, de tiszta depressziós voltam, amikor menni kellett súlyt mérni, mert a végére felszedtem 15 kilót, és a védőnő mindig megjegyezte. De a dokim meg azt mondta, hogy ehhez a magassághoz ennyit fel kellett szedni.

2008. nov. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A második babámnál meg először lefogytam 10 kg-t (már előtte sem volt rajtam túlsúly), majd ehhez képest híztam 25-öt. Na, akkor mit kaptam a védőnőtől! Pedig ténylegesen csak 15-öt szedtem fel... :(
2008. nov. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!