Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vízesedés miatt írhat javaslat...

Vízesedés miatt írhat javaslatot táppénzre a nődoki? Lehet ez a dolog súlyosabb?

Figyelt kérdés
20 héttől kezdve vízesedem, láb, és kéz. Néha olyan érzésem van, hogy a szemem alatt is egy kicsit duzzadtabb. Érsebészeten jártam már, kaptam is speckó harisnyát.Körzeti látott már, és azt mondta, hogy a nőgyogyász javaslátára írhat ki, de a nődokim csak holnap fogja megtudni. Dolgozni még szeretnék legalább 30hetes koromig, de sajnos néha elég kellemetlen(kereskedelem), és féltem a babám. Javasolhatja ezzek után a nődokim , vagy lehet még dolgozni ilyen tünetekkel? 23+1 hetes babás vagyok.
2008. nov. 10. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ezt mindenképpen a dokival kell megbeszélned. a vizesedés igen rossz. nem szabad semi sós kaját enned. és lehet diétát is kiír a doki. ha a doki azt mondja hogy dolgozz nyugodtan akkor menjél csak, de ha nagyon lebeszél akkor maradj otthon.
2008. nov. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Pont a legrosszabb a vizesedésre hogy egész nap állsz. Nálunk csak a nőgyógyász ír ki kismamát táppénzre. Kérd ki a nőgyógyász véleményét, hogy mit javasol, és említsd meg hogy egyébként még dolgoznál, ha engedi. De ha nem akarnál dolgozni és erre a tünetre hivatkoznál akkor biztosan táppénzre venne. És vigyázz a cipekedéssel is, nehogy megemeld magad.

Találtam egy cikket a vizesedésről, olvasd el hátha segít.


"Dagadó bokák


A várandósság ideje alatt a női szervezet visszatartja a vizet, a gravitáció hatására pedig leginkább a bokák felé igyekszik a folyadék. Így aztán a nap végére nem ritka a puffadt láb. Különösen kellemetlen lehet a helyzet nagy melegben, szűk cipőben, és ha kénytelenek vagyunk sokat állni.


Kismama jótanács


Ha leül, egy csapásra jobban érzi magát. Még jobb, ha fölteszi a lábát a kisasztalra vagy egy másik székre, és bokakörzést végez. Amikor mindenképpen állnia kell, feszítse meg időnként láb- és farizmait.


A bába tippje


Fogyasszunk bőségesen folyadékot, a felesleg ugyanis távozik. A vízbevitel korlátozásának súlyos következményei lehetnek. A dagadt, túlterhelt lábaknak felüdülést hoz a langyos, sós lábfürdő. Ha a lábak nagyon megdagadnak, csak a pihenés segíthet, lehetőleg feküdjünk ilyenkor. A vesék munkáját támogathatjuk zsurló-, vagy csalántea fogyasztásával, rágcsálhatunk petrezselyemzöldet, de nagyon sokat segít egy pohár tiszta víz is éhgyomorra. Bizonyára mindenkinek vannak tapasztalatai arról, hogy milyen ételek, italok könnyítik meg nála a vízkiválasztást: ez lehet uborka, szőlő, esetleg sótalan krumpli. Más elbírálás alá esik, ha a vízfelhalmozódás a fizikai megterheléstől függetlenül nemcsak a lábon, hanem az egész testen, az arcon is jelentkezik, magas vérnyomás kíséretében. Ez betegségtünet, amellyel orvoshoz kell fordulni."

2008. nov. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem neked is jobb lenne, ha inkább pihennél, hiszen ahogy írod, olyan munkahelyed van, ahol sokat kell állni, jönni-menni, és ez bizony nem kedvez a vénáknak, a dagadásnak meg pont, hogy igen. Javasolhatja a doki a táppénzt, de nem vagy köteles elfogadni, viszont én a helyedben inkább mégis kiíratnám magam. Otthon is lesz dolgod elég, abban is jól megdagadhat a lábad, bokád, mindened. Tapasztalatból mondom. Rajtam múlt pénteken 3 liter (!) víz volt feleslegesen, pedig csak a szokásos házimunkákat végeztem. Gyakran polcold fel a lábad, ne egyél sósat, igyál eleget (tévhit, hogy ilyenkor kevesebbet kell inni), esetleg napi egy bögre csalánteát megihatsz. Bár az én bokadagadásom még reggelre sem szokott lelohadni... :(
2008. nov. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitókat. Holnap megbeszélem a nődokival, remélem nem valami betegségre utal. És, ha kíir természetesen nem fogom erőltetni a munkába járást. Természetemből fakad, hogy szeretek izegni-mozogni, és ezért tartok az otthoni időtöltéstől.
2008. nov. 10. 17:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, elküldhet táppénzre. Nagy vizesedésnél akár kórházba is fektethetnek.

És ha emellé fehérje és magas vérnyomás is társul, akkor toxémiáról van szó.

2008. nov. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, simán írhat javaslatot, nem hinném, hogy kötekedne, hiszen neki az nem jár anyagi veszteséggel ha te táppénzre mész. :) Meg ahogy leírtad a tüneteidet, hát valóban ideje már, hogy letedd a munkát! Jó babavárást!
2008. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!