Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért lehetett, hogy tegnap...

Miért lehetett, hogy tegnap véreztem? De csak egy csepp volt összesen. Nagyon megijedtem, mert már egyszer elment a babánk 11 hetesen. Most a 28. héten járok és már nagy a pocim is, rendesen mozog a baba, utána is mozgott éjjel.

Figyelt kérdés
Nem is csináltam semmit előtte, nem voltunk együtt a férjemmel. Akinek volt hasonló kérem, hogy segítsen! Köszönöm
2008. nov. 10. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem is volt ilyen párszor a terhességem allatt, de sajnos nem tudom mitől. A lényeg, hogy nem lett baj belőle. Amíg mozog a babád, nincsenek görcseid, addig egy csepp vér nem hiszem, hogy bajt jelentene. Minden jót! 37 hetes kismama.
2008. nov. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, megnyugtattál!! Tudod az első eset óta mindentől megijedek:-((

Minden jót Neked is!

2008. nov. 10. 08:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt a terhesség.7.dik,36-dik hetében mind a 2-szer korházba mentem,de szerencsére minden ok volt.Elösször kaptam horm.injekciokat,másodszor semmit.40+2 hetesen megszülettt a gyönyörű kislányom.Minden jót neked az elkövetk.12hétben még!
2008. nov. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem mindenképp menj el dokihoz!

A kicsi biztos jól van, a 28. héten már nem olyan sérülékenyek, mint pl. a terhesség elején, és mozgott is utána rendesen, de szerintem te is megnyugodnál, ha felhívnád őt vagy elmennél hozzá.

Én is 28 hetes vagyok, és rohannék, ha ilyet tapasztalnék, mert sajnos az első baba nekünk is elment.

De nyugi, minden rendben van és lesz is!

Boldog babavárást!

2008. nov. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 29 hetesen volt az első. Együtt voltunk a férjemmel, és utána véreztem. Azonnal kórház, bár a baba mozgott, de nagyon megijedtünk. (nem csak pár csepp vér volt, hanem annál azért több)Megvizsgáltak, akkor már nem véreztem, és utána sem, az uh jó volt, de bennt tartottak 24 órás infúzión (épp húsvéti családlátogatásra készültünk Pécsen, szüleimnél..)Befektettek, bekötötték az infúziót. REggel leadtak osztályra, ne is értettem, hisz akkor már 22 órája folyt az infúzió. Osztályon közölte a nővér, hogy nem eszik olyan forrón a kását, legalább 3 tünetmentes napot bent kell töltenem. A férjemnek meg haza kellett utaznia Tapocára dolgozni, én meg ott maradtam a kórházban Pécsen...Jó volt...:-(

Aztán 3. nap mondták, hogy hát legalább egy hetet bent kell lenni... Aztán már meg sem mertem kérdezni... Végül nagy harc árán egy hét után engedtek el, hogy férjem haza tudjon vinni. A röhely az egészben, hogy semmit nem kaptam az infúzión kívül, ami lefolyt 24 óra alatt. SE egy gyógyszer, se vizsgálat, se uh, semmi, csak feküdtem ott bent a férjemtől 200 km-re....

Aztán volt egy vérzésem 32 hetesen, az tényleg pár cseppvolt. De jobb félni, mint megilyedni alapon bementem a tapolcai kórházba. Megvizsgáltak, nem találtak semmit, de a doki azt mondta, nagyon lent van a lepényem, azt nyomja a baba, megpattant egy ér, az vérezhetett, de baj nincs. Adott Rutascorbint, meg Seduxent (amit nagyon hamar abbahagytam, mert nagyon elnyomott...), de a rutascorbin jó volt, nem keményedtem utána:-) Be akart fektetni a keszthelyi kórházba, de tanulva a pécsiből azt mondtam, hogy feküdni otthon is tudok, és ha baj van, úgyis bemegyek. Nem lett semmi baj utána, de a házasélettől eltiltottak...

Aztán volt még egy pár cseppes vérzésem 36 hetesen, de akkor már be sem mentem....

39 hetesen költöztünk Győrbe, ott megviszgáltak, és kiderült, teljesen a helyén , fennt van a lepényem, semmi baj vele. (nem baj, jó volt 11 hétig szex nélkül:-( de a babáért mindent!!

Végül 8 nap tulhordással gond nélkül, egészségesen könnyen született meg lányom. :-)

Szóval saját tapasztalat: hogy megnyugtatja az ember magát, ha elmegy, és megnézik, hogy ténylegnincs-e gond.

De ha csak pár csepp ne ismétlődő vérzés volt, és a baba mozog, semmi egyéb tünet, akkor nincs baj. VAlószínü elpattan egy ér a méhnyakban a nyomástól, és ez okozza.

Próbálj sokat pihenni, nem cipelni, nem ugrálni és hajolni, ne te intézd a heti bevásárlást, és semmi baj nem lesz:-)

2008. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

egy csepp nem gond, allitolag vizsgalatok utan is elofordulhat, en is arra szavazok, hogy megpattant egy er.

ha nagyon izgulsz, ne menj be a korhazba, csak hivd fel a nodokid, o szerintem jobban meg tud nyugtatni, mint mi egyuttvéve :D

boldog babavarast

2008. nov. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a kedves és megnyugtató válaszokat! Akkor azért felhívom a dokimat, bár kicsit tartok tőle, mert most cseréltem le,-a másik messze volt-és még nem tom,hogy reagál ha telefonálgatok neki...Na mindegy ezért fizetünk nem??

Minden jót mindannyiotoknak!!!!

2008. nov. 10. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!