Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszterben milyen...

Első trimeszterben milyen ételeket ettél/kivantál és mitől undorodtál?

Figyelt kérdés

Sok eteltől undorodok. Felfordul a gyomrom ha kinyitom a hűtőt. A boltba se szívesen megyek. Normális ez?

7 hét



2019. márc. 6. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen. Normális. El fog múlni nem olyan soká.

A legjobban a húsleves szagától undorodtam és ez azóta sem múlt el, pedig 4 hónapja szültem. Undorodtam a pörkölt szagától, a kávétól, a bolognaitól (ami egyébként a kedvenc kajám).


Első trimeszterben még nem kívántam semmit, a másodikban a gyümölcsöket, a harmadikban a tejet és a szénhidrátot.


Kellemes babavárást kívánok!

2019. márc. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyik sem volt nálam, ez is normális és a te eseted is
2019. márc. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

En annyira nem undorodtam eteltol viszont amit nem szivesen ettem meg tehat nem joizuen az 2 perc mulva visszajott.. A parfum illatatol voltam inkabb rosszul, es a kave illatatol hanyingerem lett de hamar elmult. Kb 8-10 het tajekan aztan meg utana parszor..

Kivanni viszont elso sorban edesseget minden mennyisegben akarmit, bar vilag eletemben edesszaju voltam igy ez nem meglepo na aztan savanyusagot es sokszor sosat aztan ujra edes... Minden egyebkent :)

2019. márc. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség előtt salátát salátával ettem, péksütit, kenyeret havonta egy-két alkalommal. Az első 16 hétben kb napi egy péksütit sikerült leerőltetni, ha ránéztem bármilyen zöldségre, azt hittem kihányom a belem is. Ez később sem lett sokkal jobb, pedig minden vágyam volt egészségesen étkezni, a zöldségekre kb. az utolsó négy hétben tudtam ránézni. A gyümölcsökkel érdekes módon nem volt ilyen bajom.
2019. márc. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenféle hústól undorodtam kb a 2.trimeszter közepéig, kávét se tudtam inni.
2019. márc. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én eleve nem szeretem a húst de konkrétan az egész terhességem alatt amikor húst láttam felfordult a gyomrom még a csirkemelltől is. Kívánni olívabogyót kívántam és csokifagyit amit alapjáraton szintén ki nem állhatok.
2019. márc. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem néhány napos-hetes időszakaim voltak, amikor semmi más nem ment le, mint a kívánt étel...volt két két kínai illatos csirke fázis, vajas-sós pirítós-fázis, tejbegríz-fázis, zacskós leves-fázis, avokádó-fázis, ésatöbbi :D Én undorodtam minden húsételtől, de jól esett a máj, amit azelőtt nem szerettem. Nem tudtam a tojást sem megenni semmilyen formában. Mikor már nem hánytam, leerőltettem azért a sovány húsokat és halat, mert kevésnek éreztem a fehérjét amit eszek.
2019. márc. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6. hétig a sós pizzás dolgokat kívántam, aztán már rà se tudtam nézni volt úgy velem is hogy a boltba nem bírtam megmaradni mert rosszul voltam főleg a péksütiktől, most már kezd enyhűlni így a 11. hétre de még most is van aminek a szagát se bírom. A tej amit szívesen iszok de néha visszaakar jönni :/
2019. márc. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na akkor ennyit az egészséges táplálkozásról terhesség alatt. Pedig hogy el terveztem.

Zöldségekre rá se bírok nézni, a hústól meg egyenesen felfordul a gyomrom. Főzni se bírok, szegény párom gyors kaját eszik legtöbbször :D

Remélem gyorsan el telik ez az időszak

2019. márc. 8. 19:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 3. Hónapig kb csak a vajas kenyér ment le... mindentől hánytam...aztán egyszer csak megkivantam a szalonnát és a zsíros kenyeret paradicsommal utánna hetekig zsíros kenyeret ettem és haraptam mellé a szalonnát :) nem is kell mondjam a családom nem bírta nézni mikor ettem :) utánna jött a gyümölcs és persze minden ami zsírban tocsogott az nekem a mennyei manna volt :) most a dinnye lé az egyetlen amit megbirok enni és a csípős csirke szárny a menő :) 30 hetes terhes vagyok nem tudom mi jöhet még...:) én is elterveztem hogy egészségesen eszek de a zöldségekre rá se bírok nézni :) boldog babavárást
2019. márc. 10. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!