Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki cicák...

Van itt olyan aki cicák mellett volt terhes? N féltél a toxoplazmozistol?

Figyelt kérdés
Nekünk van 2. Most derült ki hogy terhes vagyok. Ha a doki azt mondja H maradhatnak csak akkor tartjuk meg őket.
2019. jan. 7. 18:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%
Köszönöm, neked is :)
2019. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%

Én macskák mellett nőttem fel , konkrétan az ágyamban aludtak, és mégsem kaptam el soha a Toxoplazmózist. Aki még nem esett át rajta, terhesség során hat hetente javasolják a vizsgálatot elvégezni.

Ha mégis elkapnád a toxoplazmózist amire azért kevés az esély akkor sem dől össze a világ , adnak antibiotikumot és kész, semmi gondot nem okoz ha kezelve van, antibiotikumot tökéletesen kezelhető. Egyébként egy mosatlan paradicsomtól hamarabb elkapod mint a macskától.

Az meg érdekes hogy a Toxoplazmózistól félnek a nők , közben a liszterózis úszós egy milliószor veszélyesebb, azt nem lehet kezelni sem, és vetélést halvaszülést, fogyatékosságot okoz szinte minden esetben.

2019. jan. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%
Ne cserélj macskaalmot, ennyi. Egyébként akár nyers tojástól, nem megfelelően átsült hústól is elkaphatod akár.
2019. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Három macska van. Mikor mocorgott a fiam a pocakban jó volt nézni a reakciókat. Soha nem féltem a toxoplazmozistól. A macskákat jobban féltem az örökmozgó fiamtól. Mikor elindult két kézzel tépte őket,nagyon kellett vigyázni. Kell olyan hely ahol külön tudnak vonulni. Most két éves már szépen simogatja,játszik velünk. Végtelen türelemmel vannak a gyerek felé. Soha nem bántották,pedig lett volna rá okuk. Inkább elmenekültek,elbújtak. De legközelebb is szeretettel dörgölőztek.
2019. jan. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Én macskák között nőttem fel, mindig volt macskám, gyerekként jó, hogy meg nem nyaltam őket kb. :D mégsem kaptam el soha a toxoplazmosist, várandósság alatt sem. Pedig néha még az almot is én cseréltem. Gyakran mostam kezet pláne nyers hús feldolgozása után, zöldség-gyümölcsöket megmostam alaposa és ennyi. Engem is riogatott a nőgyógyászom, aztán megnéztem az ide is belinkelt Zállatorvosos videót (és nőgyógyászt váltottam, bár annak volt más oka is persze). Eszembe nem jutott volna a tízéves macskámat kidobni emiatt.


Egyik kolléganőm pedig ki nem állhatja az állatokat, kerüli a macskákat is, erre terhessége alatt elkapta a toxoplasmosist. Antibiotikumot szedett, aztán szült egy egészséges babát.

2019. jan. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!