Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen fajdalomcsillapitót...

Milyen fajdalomcsillapitót lehet bevenni terhesen?

Figyelt kérdés
10 hetes kismama vagyok és már 2. napja egyfolytában fáj a fejem. Az alvás máskor szokott segiteni, de most az sem. Milyen gyógyszert ajánlotok?
2008. nov. 7. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én háziorvosom és a védőnőm a Panadolt ajánlotta(bevált)amikor fájt a fejem.Azt szedheted.14hetes egészséges kislány anyukája
2008. nov. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem az orvos azt javasolta , ha ritkán akkor bármit vehetek be fájdalomcsillapítót

28 hetes kismama

2008. nov. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a paracetamol tartalmú gyógyszereket ajánlják.Pl rubophen,panadol stb...
2008. nov. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat. Eddig még nem vettem be semmit. Ritkán fáj a fejem, de akkor sajnos nagyon. És tud valaki valamit a homeopátiás gyógyszerekrol? Olvastam, hogy azokat terhesen is lehet szedni. Van koztuk fájdalomcsillapító is?
2008. nov. 7. 09:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Rupohent vetem be, amikor nagyon fájt a fejem, a dokim szerint azt lehet.
2008. nov. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is sima paracetamolt, vagy paracetamol alapú gyógyszert mondott a doki (például Panadol). Egyébként is szökőévekben egyszer szedtem, de terhesség alatt is előfordult két-három alkalommal, hogy be kellett vennem valamit, mert lebetegedtem. Semmi bajunk!

Ha a fejfájást gyógyszer nélkül megszeretnéd oldani, akkor az még megoldható, nekem általában egy séta a friss levegőn, vagy épp fekvés sötétben csendben hideg vizes borogatással segíteni szokott, de azt javaslom, hogy egy doboz legyen otthon ezekből a fajta gyógyszerekből, mert amíg a fejfájás csak nekünk kellemetlen, a babára nem veszélyes, addig a láz igencsak kerülendő, ha lázasodsz, akkor azt egyből kezelni kell, szóval nem árt, ha van a közeledben rá valami.

2008. nov. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ajánlom figyelmedbe:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

A homeopátiás bogyók esetében nem ártana tudni, hogy milyen típusú a fejfájásod:

Arckipirulással, lüktető, doboló érzéssel jár a fejfájás, izzadás kísérheti. Jólesik a csend, a sötét szoba, a pihenés és az alvás: Belladonna 9 CH 1*5 golyó a fájdalom megszűnéséig.

Szem körül fellépúő migrénes fájdalomra, mely látászavarokkal, szédüléssel jár. Az állapot melegre javul, kávé és zsíros étel fogyasztására rosszabbodik: Cyclamen 9 ch óránként 1*5 golyó.

Rendszeres időközönként fellépő, szemkáprázással, hányingerrel, savas hányással kísért migrén esetén: Iris versicolor 9 CH óránként 1*5 golyó

Jobb oldali, szem körül induló migrénes fejfájásra javasolhatő, hányinger, hányás kíséri, gyakran az étkezés kimaradása, illetve feszültség, stressz is beindíthaja a fájdalmat: Lycopodium 9 ch 1*5 golyó

Ezeket kifejezetten kismamák fejfájására ajánlják.

Üdv.

2008. nov. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat, sokat segitettek.
2008. nov. 7. 10:02
 9/9 anonim ***** válasza:
én a cataflant is be szedtem a doki azt mondta hogy lehet de rá is van irva hogy a 3harmadba nem lehet
2008. nov. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!