Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegségnél...

Terhességi cukorbetegségnél létezik, hogy étkezés után kell beadni az inzulint?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Húgom kismama és a terheléses cukor 10 fölött volt neki. A cukorgondozóban azt mondták,hogy diétázzon és étkezések után másfél órával mérjen,ha több,mint 7,akkor szúrja magát inzulinnal. A nevét nem tudom az inzulinnak. De egy ismerősöm meg elcsodálkozott,hogy ő még ilyet nem hallott,hogy étkezés után kell szúrni. Ő is inzulinos volt terhesség alatt,napi 3x, étkezés előtt fél órával szúrta magát.

Próbálja majd hívni a nővért,de mától szabadságon vannak. Létezik ilyen inzulin vagy valamit rosszul mondtak vagy esetleg félreértette a húgom?



2018. dec. 19. 06:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit a húgodnak csinálnia kell, az egy sima cukorbetegek való dolog (abban nem vagyok biztos, hogy ők étkezés után adják-e be az inzulint, de mérni mindenképp 1,5 órával mérnek)

Gdm-es kismamák étkezés után 1 órával kell, hogy mérjék a cukrukat és előtte kell beadni az inzulint (legalábbis nálunk ez volt a protokoll). Ne sima diabetológiára menjen, hanem olyan orvoshoz, aki kimondottan gdm-esekkel foglalkozik,mert egész máshogy kezelik a terhesség alatt fellépő cukorbetegség ezt, mint az 1-es vagy 2-es típusút.

2018. dec. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az orvos jobban ért hozzá, mint egy ismerős kismama.
2018. dec. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyes cukrosként és nem anyukaként mondom hogy akkor kell kaja előtt szúrni ha alacsony a vc szint. Tehát mérek és 4-5 között van akkor kaja majd szuri. De kérdezzétek orvost vagy szakértőt.
2018. dec. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kaja után * fordítva irtam
2018. dec. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!