Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhes vagyok, felfázá...

9 hetes terhes vagyok, felfázásra lehet valamit szedni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 4. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, szólj neki hogy terhes vagy, s ír valami gyógyszert, amit lehet most szedni, mert terhesség alatt nagyon kevés gyógyszer van, amit kismamák is szedhetnek, csak úgy magadtól ne egyél meg semmit. Igyál sok meleg citromos teát, fokhagyát, ezek házilag néha hatnak, de keresd fel a házi orvost is! Jobbulást!
2008. nov. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én gyógyszertárban dolgozom, és megnyugtatlak, hogy nagyon kevés gyógyszer van, amit a kismamák NEM szedhetnek, azok is szívbetegségekre és epilepsziára valók. Viszont orvoshoz kell menned, ne kezdj el magadtól semmit sem szedni, és ne is a gyógyszertárban kérj valamit. Menj orvoshoz. De sokat használhatnak a házi praktikák is.
2008. nov. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia


Sajnos én is állandóan fel vagyok fázva,most 14 hetes kismama vagyok és már van egy 22 hónapos kisfiam nála is végig fel voltam fázva.nekem nem írt fel senki semmit,meg én nem is akartam gyógyszert szedni nehogy valami baja legyen a babámnak hiszen annyi mindenről hallani manapság,én mindig odafigyelek,hogy mit veszek fel,pl.éjszaka is zokniban és pizsamában alszom,az igaz,hogy melegem van,de ilyenkor ha kitakarom a lábam a zokni és a nadrág megvéd a felfázástól,nappal is ha kimegyünk játszani vagy sétálni,mindig egy réteg ruhával többet veszek fel,mert hogyha melegem van le tudok venni valamit magamról,és nagyon fontos az,hogy deréktól lefelé nagyon védjük magunkat pl.hogyha megyek valahova és kicsit hidegebb van kint akkor a nadrág alá mindig húzok egy nejlonharisnyát vagy egy vastagabbat,hidegtől függően,arra mindig odafigyelek,hogy olyan felsőket vegyek fel amik takarják a derekam és nem fázik meg a hasam.hidegebb időben szoktam felvenni egy hosszabb trigot a felső alá amit be tudok tűrni a nadrágomba,mert így is érzem,hogy melegíti a derekam és ezáltal védem a kicsit is a pocakomban,nem szégyenlek így felöltözni,hogy trigó meg harisnya van már most rajtam mert így nekem is könnyek,nem görcsöl és nem fáj annyit a hasam tudom,hogy a gyerekemet is védem a pocakomban.

2008. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a felfázást házi praktikákkal kezeled, az a legnagyobb őrültség!

A sok folyadéktól a bacikat ki tudod pisilni, de a szaporodásukat csak gyógyszerrel tudod megállítani! Így a gyógyszeres kezelés kiegészítője a rengeteg folyadék, kb napi 4 liter. Így 3 nap alatt kitisztulhatsz akár!

A felfázás antibiotikumai be vannak osztva trimeszterenként, minidig van olyan, amit szabad szedni!

Csak azért vágom ennyire, mert 6 hetesen felfáztam, hiába volt a zokni és társai... Kaptam Semmicillin-t, ami a legenyhébb antibiotikum, napi 6ot szedetm 5 napig, és az újabb pisimre azt mondta a doki, hogy ilyen tiszta vizeletet nem mostanában látott... :-)

Többet ártasz, ha kezeletlenül maradsz, mintha 1 hét alatt túl esnél az egészen, és meggyógyulnál!

2008. nov. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
PROPUR tabletta . gyógyszertárban lehet kapni
2008. nov. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!