Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mától vagyok táppénzen. Egy...

Mától vagyok táppénzen. Egy hétre tudták megírni a táppénzes papírt. Jövő héten szabin lesznek, a helyettesnél vehetem át. Miért csak egy hétre adták?

Figyelt kérdés
Tartós táppénzről van szó,5 hónapos terhes vagyok.Majd havonta kell vinnem a nőgyógyásztól papírt.Most arról van szó,hogy amíg szabin van a háziorvos,nem hosszabbíthatja meg a táppénzt?Jövő héten,amikor az ehetit átveszem,a helyettes automatikusan írja a köv. táppénzes papírt?
2010. jún. 21. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 31 hetesen mentem táppénzre, a nődoki írt javaslatot, hogy vegyenek táppénzre, azt nem kell mindig újat kérnem. Aztán egy hétre írt tápénzre a házidoki, majd onnanntól mindig 2 hetet igazol visszamenőleg. Szóval a te esetedben 2 hét múlva kell kapnod papírt erre és a következő hétre.
2010. jún. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Először mindenkit egy hétre írnak ki?Táppénzen levő kismamák,hogy van ez?
2010. jún. 23. 07:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanígy volt! Először egy hét, majd visszamenőleg kéthetente (de csak 4 hetente mentem érte, bérszámfejtés előtt). Arra gondoltam, azért van így, mert egy terhesség alatt bármi megtörténhet, ami megszakítja a táppénzt.
2010. jún. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor az első hét után menjek el érte,és utána csak 2 hét múlva?Mindig uazon a napon átvehető,vagy lehet rugalmasabban is kezelni?Hétfőn voltam,tehát nem gond,ha néha pár nappal a 2 hét letelte után megyek?33 éves vagyok,soha nem voltam még táppénzen,az aszisztens meg nem segítőkész,ezért köszönöm hogy eligazítotok a kérdésben.
2010. jún. 23. 08:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is eljöttem táppénzre.Havonta tudják adni a papírt.Mivel egy hét múlva hó vége,addig tudja csak kiadni.Utána kéthetente szépen megmutatod magad és onnan minden hó végén adja ki majd neked a papírt.Ez tuti:-

).Hogy viseled?

2010. jún. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12:23-as vagyok.Érthetően írtam?
2010. jún. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert ez a szabály, sose voltál táppénzen? először egy nagyalakú papír van, ami eleve egy hétre szól és utána kisalakú, ami kéthétre. Úgyhogy igen kéthetente menned kell és leadni a TBhez, vagy összegyűjtöd és egyben adod le. Ez formanyomtatvány, nem úgy van, hogy ők adják. Ennyi időre lehet.
2010. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj, ha nem pont mindig ugyanakkor mész érte, nekem legalábbis nem volt az,
2010. jún. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!