Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet ez? Sérv? 31 hetes...

Mi lehet ez? Sérv? 31 hetes terhes vagyok, és észrevettem, hogy van egy elég nagy pukli a lágyékomon, jobb oldalt.

Figyelt kérdés
Ha fekszek, nem lehet kitapintani, de állva kb. 10 Forintnyi méretű dudor van. Puha, nem fáj, még legalábbis egyenlőre. Mi lehet ez?
2010. jún. 17. 06:28
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm, hogy írtál!

Én sem lettem okosabb,igaz, nekem egyértelműen mondta, hogy sérv, és hogy mutassam meg én is a nődokinak, de én több, mint 3 hét múlva megyek hozzá, az még nagyon messze van. Annyit mondott, hogy ne emeljek (van egy 20 hónapos kislányom :) ), és hogy figyeljem, nehogy változzon, meg majd szülésnél is figyelni kell. De hogy ez mit jelent, nem értem. Azon gondolkozok, elmegyek egy sebészhez, megmutatni, hogy mire a nődokihoz kell mennem, tudjak neki mit mondani, ne utána, 35-36 hetesen szaladgáljak sebészhez. Hátha tudnának mit mondani, hogy szülés után kell-e műteni, ill. lehet-e sima szülés!

Ha valami hasznosat mondanak neked, megteszed, hogy írsz?

Előre is köszönöm, és jó egészséget nektek!

2010. jún. 22. 05:59
 12/16 anonim ***** válasza:
Voltam nődokinál, mondta, hogy ez sérv, de a terhesség alatt nem lehet vele csinálni semmit, ha utána nem húzódik vissza, akkor lehet szó műtétről. Ha most csinálnának vmit, akkor ahogy nő a pocak ugyanilyen lesz. Azt mondta a szülésnél nem lesz gond, de azért figyelni kell hogy változik e.
2010. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!

Én közben a védőnőmmel beszéltem, a dokimhoz majd csak 3 hét múlva megyek, szóval a védőnőm is azt mondta, hogy a terhesség alatt nem tudnak vele mit csinálni, kivéve ugye ha kizáródik, mert akkor azonnal meg kell műteni, de ha nincs gond , akkor majd szülés után műtik meg. Ő annyit mondott, hogy a császárra több esély van sajnos!

Mostmár nagyon kíváncsi vagyok, a dokim mit fog mondani!

2010. jún. 26. 13:24
 14/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

esetleg olvassátok még a kérdést, segítsetek nekem!

Két gyerekem van (pici most 1 éves), és én is sérvgyanús vagyok (jövő héten vagy utána megyek hasi ultrahangra, majd ahogy tudnak nekem időpontot adni). Tervezünk 3. babát. Szerintetek ez a sérvdolog meggátol a 3. babaprojektünkben? Úgy izgulok :(

Köszi, ha még válaszoltok.

Veletek mi lett? Milyen szülés lett?

2011. nov. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Szia!

Ne hagarudj, hogy nem figyeltem az üzenetedet, így csak kicsit késve válaszolok!

Nekem szerencsésen megoldódott minden, sérv volt, de csak a terhességtől, szülésnél sem volt semmi gond, sima szülés volt, és utána a pukli vissza is húzodott. A mai napig nincs vele probléma.

Veled azóta mi történt? Voltán az UH-on? És ott mit mondtak?

Remélem, nem gátol titeket majd az egész egy újabb gyermek vállalásában.

Mindenesetre jó egészséget kívánok nektek!

2012. jan. 19. 21:55
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia, voltam hasi uh-n, és nőgyógyásznál is, kiderült, hogy nem is sérv. Végül nem tudjuk, mitől fájt úgy a hasam, de nem sérv (és nem is petefészekciszta, mert ez volt a másik gyanú), ez a lényeg, hogy minden oké. Úgyhogy jöhet a 3. baba :)

Köszi, hogy válaszoltál :) Minden jót!

2012. jan. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!