Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utolsó hónapban milyen vitamin...

Utolsó hónapban milyen vitaminokat szedtek/szedtetek?

Figyelt kérdés

Mit érdemes: vas, C-vitamin, calcium, magneB6, Omega olajok....?? Vagy komplex?


Köszi


2008. okt. 31. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a 36. héttől abba kell hagyni a magneb6-ot és a terhesvitaminok szedését is.
2008. okt. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én végig csak Flavon Kidset szedtem, semmi mást, terhesvitamint se! Ez ugyanis sokkal jobb, mint bármi, minden benne van, amire a babának és a mamának szüksége van, jobb a felszívódása is. Nem is volt gondom soha a vérképemmel, cukorral vagy bármivel és gyönyörű, egészséges 3,8 kilós lányom született.
2008. okt. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A magnézimot abbahagytam de a gravidát a mai napig szedem.

23 hete anyuka

2008. okt. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A magne b6 kérdésben csatlakozom az előzőkhöz: azt már ne szedd, a 35-36. hét után nem igazán kellene (ami azt illeti én sohasem szedtem, a méhkeményedés egy bizonyos napi darabszámig teljesen normális már kora terhességnél is, csak akkor igényelne kezelést, ha nagyon gyakori lenne, Magyarországon viszont sajnos a terhesek 90%-át nyomatják magnéziummal ha kell, ha nem, ez csak privát vélemény).

Én ugyanazt a terhesvitamint szedem az utolsó hónapban is, amit eddig, sőt, megtartom szoptatás alatt is. Korábban használtam omega3-at, de azt most rendszeresen elfelejtem bevenni, ettől függetlenül lehet szedni nyugodtan. Ha eddig szedted, akkor ne most hagyd abba és nem feltétlenül a baba miatt, mert a baba elveszi azt, ami neki kell, sőt, minél nagyobb, annál többet, így ha most hagyod abba, akkor nagy eséllyel a te szervezeted fog hiányt szenvedni. Ugyanez igaz a szoptatásra is.

Könnyű szülést!

2008. okt. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én hétfőn leszek 38 hetes, a mai napig iszom a Hipp Natalt, meg néha megiszok egy kalcium pezsgőtabit, c-vitamin pezsgőtabit és ennyi. A 36.héten abbahagytam a magnéziumot, meg vasat is pezsgőtabi formájába ittam de mostmár azt nem mert elfogyott, meg minden rendben volt az utolsó vérképemmel, az most volt kedden.:)

A magne B6-ot azt tényleg ne szedd már, ezenkivül a többi mehet szerintem. De érdemes lenne megkérdezni a dokidat hogy szerinte mire van szükséged.

2008. okt. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!