Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem értem a mostani terhességi...

Nem értem a mostani terhességi súlygyarapodással kapcsolatos cirkuszt! Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Szerintem sem kell kettő helyett tömni magunkat, de azért ledöbbentett, amikor a védőnőm 9 kg. hízásnál rámpirított. Ez a negyedik babám lesz. Az előzőeknél sokkal több gyarapodásra sem mondott semmit. Úgy vettem észre, hogy most ez egyfajta negatív divat lett. Aminek a tudományos alapja lehet, hogy ugyanúgy meg fog dőlni, mint sokminden másnak már eddig.

Hozzáteszem ,hogy nem híztam el a terhességeim során. De azért koplalni nem fogok, akármilyen trend van.


2008. okt. 30. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, nem kell 30 kg-t hízni mert az sem tesz jót de a 9 kg sztem nem sok.Én a 15. hétben járok és eddig 7 kg +, de nem mondott semmit a védőnő,én meg soha nem éreztem magam jobban:D
2008. okt. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én védőnőm is sápítozott, amikor 3 kg-ot híztam egy hónapban. Hozzáteszem, ez a 25.héten volt, és előtte összvissz 2 kg-ot híztam. Ő akkor már rémeket látott, cukorbetegséggel, toxémiával. És lásd, 37. héten 13 kg van rajtam. Szerintem is túlzás amit művelnek ezekkel a kilókkal, mást sem hallani. Én túlsúlyos vagyok, és ne tudd meg, mit össze nem rettegtem, pontosan emiatt, amíg el mertem menni dokihoz, védőnőhöz, mert az rögzült bennem, hogy csak a véknyak lehetnek kismamák, mit akarok én a nagy súlyommal, majd jót röhögnek rajtam, vagy megszidnak ha hízok egy kilót. Itt az oldalon is észrevenni ennek hatását, sok kérdés van erről, ennyit híztam baj-e, nem híztam, baj-e, stb. Be kell valljam, hülyét kapok ezektől a kérdésektől.
2008. okt. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen. A kismamaság nem erről szól elsősorban. Számomra visszataszító, amikor még a baba meg sem született, de már azon aggódik a mama, hogy hogyan nyeri vissza az alakját.
2008. okt. 30. 22:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az elején csak 1 kg-ot fogytam,de hízni csak a 20 hét környékén kezdtem.Azt tudni kell nagy súlyfölösleggel kezdtem a dolgot.A + kg-ok csak lassan jöttek és a 30 hét környékén mondta a doki figyeljek rá ne hízzak sokat.Azután nem ettem semmi hízlaló dolgot és erre 2 hét alatt jött fel 2 kg,a védőnő persze rögtön szóvá is tette.Na akkor mondtam,hogy azt és akkor eszem,ami és amikor jólesik.Ekkor megint norm. ütemben jöttek fel a kg-ok.A végén 12 kg + al mentem a kórházba és ebből 3800gr csak a babám volt.Sztem inkább a szülés után,szoptatás idején kell figyelni.Akkor nagyon gyorsan és allatomosan rakódnak le a jó kis masszív zsírpárnák,ha rendesen étkezik vki.
2008. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én nem vagyok még terhes (sajnos), de abszolút igazatok van. Persze a kismama nem szedjen fel több 10 kilót de pár kiló nem a világ, a lényeg hogy egyen annyit és azt amit megkíván. És persze hogy jól érezze magát.

Nem beszélve arról hogy aki nem terhes is felszedhet 1-2 hónap alatt jó pár kilót ha nem figyel oda és sok hízlalót eszik.

Szerintem nincs ezzel probléma. Én imádok enni, bár mértékkel, de ha babás leszek, akkor azt és annyit fogok enni ami jól esik, szülés után úgyis leadom. A lényeg hogy ne sok egészségtelen dolgot együnk akár babásan akár nem.

Nagyon sok boldogságot Nektek! Remélem hamarosan veletek tarthatok!

2008. okt. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a cirkuszt a védőnők meg az aszisztensnők generálják szerintem. Én egészen addig nem is foglalkoztam az egésszel amíg a nőgyógyász aszisztense el nem kezdett jajgatni, mikor elárultam neki, hogy én esténként csak gyümölcsöt eszek és hogy aznap reggelire megettem két banánt. Erre elájult, hogy az két napi adag. Nem is értem mit jajgat, 21 hetes múltam és 4kg híztam. Enni csak kell valamit!
2008. okt. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem ezt a cirkuszt, nem lehet csak úgy a vakvilágba kijelenteni, hogy márpedig 10-12 kg hízás az ideális! Ez sok mindentől függ: ki hány kg volt előtte, mennyire jók a leletei, rendben növekszik-e a baba stb. A cukorbetegséggel meg egyáltlán nem függ össze. Csak egy példa: én az első kislányommal 20 kg-t szedtem föl (45 kg-ról indultam, tehát volt helye a kilóknak), ennek 99%-át az első 2 trimeszterben, a cukrom meg terhelés után az átlagnál jóval alacsonyabb lett (mondták is, hogy ettől van a sok szédülés, ájulás), holott világ életemben imádtam az édességet és nem is fogtam vissza magam. De ismertem olyan terhességi cukorbetegségben "szenvedőt", aki a 25. héten még csak 2 kg plusznál járt, szóval nincs összefüggés. Én most a 33. hétben járok 13 kg plusszal, és nekem is beírták a kiskönyvbe, hogy diéta, de nem érdekel, az első babánál szülés után 2 hónappal már az összes régi ruhám jó volt rám és nem koplaltam! Tényleg valami hülye trend lehet a mostani, nem kell rá odafigyelni, egy kismama ösztönösne tudja, mi árt neki és mi nem. :)
2008. okt. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan nem tudnám megmondani /pláne nem 0.5 kg pontosságra/, hogy mennyit híztam és nem is érdekel. 75 kg körül voltam alapállapotban, ami az én alkatomnál lapos hasat és kb 40es ruhát feltételez, most 90 körül vagyok. A tükörbe nézek és látom, hogy nincs rajtam xtra háj, max a csípőmön, de hát valahogy ki kell hordani azt a bébit... Sosem voltam egy törékeny alkat, mindig magas csontos, fiús, izmos nő voltam, nos, ez most sem változott. Eszek, ami jólesik, legalább most az egyszer az életben..:-DD

Eredmény: erős vagyok, tele energiával a 37. héten. Nem vizesedem, nem vagyok depressziós. A falnak megyek azoktól a nőktől, akik a tersehgonozáson a váróban a "mennyit híztál" kérdést tárgyalják hosszú perceken át. Annyira egyedi minden terhesség, minden nő, hogy szerintem 8-20 kgig terjed az a bizoyos normál határ, de ha vizesedik lehet több is. Azt úgyis leadja szülésél, mondjuk ez más miatt aggasztó nem a víz súlya miatt.

Legyünk boldogok inkább a 40 kgos lesajnáló tekintetű "De nagy a hasad, meg a feneked is hogy kikerekedett, Jézusom!!" ismerőseinket meg szereljük le azzal, hogy "Igen, képzeld, lehet, hogy terhes vagyok!"

37 hetes kismama

2008. okt. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben a cirkuszban nem a súlyukért aggódó kismamák a vétkesek, hanem ők inkább áldozatok. A médiából ugyanis az jön le, hogy xy hollywoodi színésznő szülés után 1 héttel már milyen szexi, aztán ott vannak a magyar 'celebek', ahol szintén hírértékű, hogy milyen gyorsan visszanyerte az alakját, a nőknek szóló magazinok címlapján is ott feszítenek a photoshoppolt, lehetetlenül tökéletes alakú kismamák. Ezek után nem csoda, ha mindenki elbizonytalanodik, ha ő nem olyan bombázó, talán vele lehet a hiba?

Amúgy is nagy a nyomás a nőkön, mindig szépnek, fittnek, tökéletesnek kell lenni, különben eláshatod magad.

Szerintem néhány év, és visszaáll ez a normál kerékvágásba, hiszen annyira a túlzás irányába tolódott minden!

2008. okt. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, régen nem csináltak nagy dolgot abból, ha egy kismama hízott 30 kg-ot. Viszont azóta sokat fejlődött az orvostudomány, és azóta tudjuk, hogy a nagy súlygyarapodásnak lehetnek betegségek is az okai, amik pl. terhesség során veszélyesek lehetnek a kicsire, illetve a túlzott hízás senkinek sem tesz jót.
2008. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!