Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem lehet érezni, hogy...

Ha nem lehet érezni, hogy nyílik a méhszáj, akkor vajudásnál mi fáj?

Figyelt kérdés

Sok embertol hallottam mar, hogy nem erzi ha nyilik a mehszaj, eppen ezert jo ha havonta nezi az orvos.

Ezen elgondolkozva jutottam erre a kerdesre!😁

En ugy gondoltam, hogy vajudas alatt az faj hogy kinyilik a mehszaj...

😲


2018. máj. 11. 13:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Gondolom a mehosszehuzodasok is fajnak...
2018. máj. 11. 13:01
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De, akkor már érezni és fáj is, plusz a méhösszehúzódások, és a gyerek feje feszíti a medencét, hiszen normális esetben max egy farok megy a hüvelybe, nem egy 36-os körfogatú akármi :D
2018. máj. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az fáj elsősorban, hogy nyílik, hanem az összehúzódások, amik kinyitják. Meg amit az első ír, hogy feszít mindent a baba.
2018. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy írták maga a méhösszehúzódás fájdalmas, minél inkább nyitva van a méhszáj annál erősebb a fájás és sűrűbben is jelentkezik. Mikor teljesen eltűnt a méhszáj akkor meg jön a tolófájás, az más fajta lesz, ott a fájás közben nyomási kényszert is érzel majd.

És igen a baba is feszít és konkrétan azt éreztem szétrobban a testem, annyira feszített.

2018. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom! Faj ott akkor minden 😬
2018. máj. 11. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt nem tudom hogyan de tuljutottam a szulesen. Borzasztó 24 óra fárasztó vajúdás után végre felszabadultam. Az utolsó 2-3 óra leirhatatlan. Utána kapartak is a bentmaradt placenta miatt. Gatmetszes során véletlen egy eret is elvagtak. De eltelt azóta 2es fel hét. Már csak néha fáj, de ezért a síró kis gombocert barmikor újra bevallalnam
2018. máj. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindent le írtak.


De nyugtasson a tudat hogy amikor kint van, úgy megkönnyebbülsz, hogy még ott a szülőágyon el is felejted mennyire fájt, csak azt tudod hogy bizony fájt.


Én vajúdás közben, mert az is folyamatosan erősödő fájdalom ahogy a baba feje beáll "az induláshoz" , amikor erősödött akkor mindig megjegyeztem magamban basszus 10 perrel ezelőtt semmi volt ahhoz képest amit éreztem... És ez egy pár órán át tart, mindig erősebb, és fájdalmasabb.

És amikor elindul, ott bizony a férjével feszít, nyom és fáj ott minden.


De amint kint van megkönnyebbűlsz

2018. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!