Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt mikor kell...

Terhesség alatt mikor kell házi orvoshoz menni és miért?

Figyelt kérdés
14 hetes vagyok, és eddig csak homályos infóim vannak arról, hogy terhesség alatt el kell menni a házi orvoshoz, de nem tudom, hogy hány hetesen és miről konzultáljak vele...
2007. nov. 26. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok róla, hogy a háziorvosnál meg kéne jelenni. A védőnővel kell ilyenkor tartani a kapcsolatot, ő meg mindig mondja, hogy mikor menj hozzá megint.

BElgyógyászatra el kell menni valamikor, általában a háziorvos belgyógyász-lehet erre gondolsz. Ennek nincs megkötve az ideje, valamikor a második trimeszterben, tehát most a következő hetekben elmehetsz. A fogászatot meg 10 hetes kor után javasolják.

Amúgy a nőgyógyász is mindig megmondja mikor vár vissza.

Ha bizonytalan vagy, nyugodtan kérdezd meg a védőnőd, orvosod, vagy akár telefonon a háziorvosod is:-)

2007. nov. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kiskönyv elején van hely a házdioki adatainak, ezt fogja kitölteni. Max, ha eddig más nem tett elvégez pár vizsgálatot ( pld ekg).
2007. nov. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
táppénzre ő tud kiírni
2007. nov. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondta a védőnő, hogy mennem kell a háziorvoshoz. A kiskönyben van neki hely, az adatait beírja, bepecsételi. Mondjuk az én háziorvosom egyben belgyógyász is és a belgyógyászati vizsgálatot őv égzi el a rendelőjében és nem a kórházban. (ezt majd a 16. héten).
2007. nov. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem a védőnő küldött hozzá 14hetesen belgyógyászati vizsgálatra ami semmi komoly csak ekg. 16hetes kismama
2007. nov. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kaptam a védőnőtől egy papírt,amin rajta vannak az éppen aktuális vérvizsgálatok,UHk és társai.

Ő tud neked vasat és egyebeket írni,ő is adhat beutalót vérvételre.Meg ő is elvégezheti a tehesség elején szükséges EKGt és társait.Kérdezd meg a védőnődet,hiszen azért van!

2007. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!