Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sajnos már 4. hónaptól táppénz...

Sajnos már 4. hónaptól táppénzen vagyok, nem dolgozhattam tovább. Most vagyok a 36. hétben és egyszerűen nem mennek a napok, a hetek...Mit csináljak, hogy ne legyek ilyen türelmetlen?

Figyelt kérdés
Borzalmasan lassan telik az idő, és egyre hisztisebb is vagyok sajnos...Nem tudom magam már semmivel lefoglalni. Ti is így vagytok ezzel, mit tehetnék ez ellen???? Nagyon komolyan kérdezem..borzalmas így a semmitevés...
2008. okt. 24. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! Bizony,már elég hosszú ideje vagy otthon! A baba várására készen vagytok már mindennel. Én ilyenkor a babaruhákat mostam, vasaltam, rendezgettem. Átnéztem a babalistát, hogy meg van-e minden. Ha még jól mozogsz, látogasd meg a barátnöidet, rokonaidat, ismeröseidet. Olvasgass egy kis szakirodalmat (baba gondozása, esetleg a szülésröl). Utána úgysem lesz ezekre idöd! Nem jársz valami szüléselökészítö tanfolyamra? Vagy ismerkedj a neten kismamákkal (pl. babatervezok.otthona.net)! Sétálj sokat! Papíron még 4 heted van hátra ! De ne halassz mindent az utolsó pillanatra, mert a baba hamarabb is jöhet.

Fel a fejjel! Ez az utolsó hónap !

2008. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen együtt érzek veled,de te 36 hetes vagy.Alig van hátra valamicske.Én 5hetes korom ota táppénzen vagyok,ráadásul feküdnöm kell.Most 18hetes vagyok.Nem engedem ,hogy elhatalmasodjon rajtam a pánik.Mindig arra gondolok ez csak egy pár honap az életemböl,kibirom minden áron.Én is rohannék elöre az időben,de nem lehet.Én sokat olvasok,filmeket nézek.Idönként megengedek magamnak egy kis sétát a barátnökkel.Te már készitgetheted ha kisbébi ruháit,tervezgesd milyen lesz ha veletek lesz.Kitartás,minden nap eltelik.Észre sem veszed és meg is születik.Sok sikert.
2008. okt. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!!

hát sajnos én is így vagyok ezzel, mi 35 hetesek vagyunk. sokat netezek, olvasok, rendezgetem a dolgokat a lakásban, de így is sokszor halálra unom magam. ez van, azt hiszem, nem tudunk mit tenni ellene. ráadásul engem mindenki azzal fáraszt, hogy már csak max 1-2 hetem van... persze én még nem akarok szülni!! a babó érdekében :)

szóval csináld azokat a dolgokat, amik jó kedvre derítenek!! és tudom, hogy közhely, de pihenj, mert utána nem lesz rá időnk :)

boldog pocakoskodást!!

2008. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy nehéz. Én a 6. hónaptól voltam otthon. Ilyenkor már nagyon türelmetlen az ember. Nekem szerencsére sikerült lefoglalnom magam, persze voltak napok, amikor én sem csináltam semmit. Hidd el (bár ezt biztos már sokan mondták), hogy jó ilyenkor a pihenés, főleg, ha alig egy hónap van hátra, mert utána nagyon sok mindenre nem lesz időd. :-) Pl. sétálgatni csak úgy, egy jó könyvet olvasni, olyan filmeket megnézni, amiket még nem láttál, naplót írni az érzéseidről, vmi kreatívat csinálni, pl. festeni csak úgy fantáziádat használva, vagy készíteni falvédőt a babaszobába. Vagy díszítgetni sajátkezűleg a babaszobát...Nem tudsz a környéken élő kismamákkal találkozni? Keress kismamaklubot. És a legfontosabb, hogy elhidd, bármennyire is hihetetlen, de nemsokára lesz egy kis szuszogó csomagod, aki aztán a nap 24 órájában lefoglal!:-)Szóval próbáld meg egy kicsit máshogy látni a helyzetedet! Sok erőt és kitartást kívánok, hogy sikerüljön leküzdened a rosszkedvedet! Én nem szeretem a csöpögős beszédeket, hogy a babavárás a legcsudásabb dolog a világon, valljuk be, nem minden olyan klassz benne, de az tuti, hogy maga az állapot, hogy ilyen történik velünk, az maga egy csoda, és így kell felfogni. Minden jót és könnyű szülést kívánok!
2008. okt. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek aranyosak vagytok...Hát igen türelem az kell, de hát a jó munkához idő kell:) megpróbálom lefoglalni magam, de legalább ezt a rosszkedvet leküzdeni...lehet a za baj h én ápolónő voltam, napi 12 órát futkostam fel alá, mindig csináltam valamit, és nagyon nagyon szeretem a munkámat. imádok emberekkel foglalkozni, bár sajnos a fizetést azt hagyjuk...mindezzel együtt pörögtem ezerrel...nektek is minden jót kívánok, egészséges Babót, és nagyon szép szülést...és köszönöm mégegyszer!!
2008. okt. 24. 14:30
 6/7 anonim ***** válasza:
A 2.válaszolo vagyok,én is ápolónő vagyok,ugyhogy mégjobban együttérzek veled.KITARTÁS.
2008. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
neked is nagyon sok kitartást kívánok, tudom még sok időd van hátra, de lesz egy szép egészséges Babád:) Puszi;)
2008. okt. 24. 19:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!