Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fejfekvéses a babám állandóan...

Fejfekvéses a babám állandóan és úgy aggódom, hogy valami baja van?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy buta kérdées, de más is volt így? 25 hetes vagyok és mindig lent van a baba feje teljesen a szeméremcsontomnál. Ott motoszkál állandóan, ami elég kellemetlen is nekem, de ráadásul nem értem, hogy miért nem forgolódik. Félek, hogy elnyomódik itt a feje, mert egész nap ülő munkát végzek. Vagy ez butaság? Meg már olyan is eszembe jutott a napokban, hogy lehet beszorult a kis buksija oda és nem tud onann kifordulni. Első baba és nagyon aggódom miatta. Persze minden rendben volt a dokinál és rendesen fejlődik, meg mocororg is rendesen nap mint nap. Van itt olyan kismama, akinek szintén mindig így fekszik a babája? Köszi a válaszokat és a lehurrogásokra nincs szükségem.
2010. jún. 1. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem 20. héttől fejfekvéses, szerencsére. Én ilyesmire nem gondoltam. Örülök, hogy nem faros, amiatt jobban aggódnék így 35 hetesen.
2010. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindig is fejfekvéses volt a babám, akárhányszor nézték a terheség alatt. Egészségesen született, olyan golyófeje van, hogy csak na. :-)


Amúgy hogy nyomódna el a feje? Magzatvízben lebeg, nem a fején ül.

2010. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia!Ne aggódj emiatt.Nekem is első perctől kezdve fejfekvésben volt,minden uh alkalmával.3 hete született meg,semmi baja a fejének,még ugyan szép kis formás feje van:-)))Örülj neki hogy nem forditva fekszik,akkor meg azon lehetne izgulni hogy mikor fordul meg.Boldog babavárást kivánok:-))
2010. jún. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én már megszültem, de elmondom nekem hogy volt. Az én babám 16 hetes kora óta fejfekvéses volt és szülésig nem is mozdult ebből a pozícióból. Kb 30 hetes kortól pedig olyan szinten lent volt a feje, hogy ultrahangon már mérni sem tudták és mindig mondták, hogy nagyon nyomja a fejét. Állandóan azt kérdezték, hogy sűrű fájásaim vannak, hogy ennyire lent van? Persze én készen voltam, hogy szegénynek baja lesz. Aztán megszültem. A babám egyik oldala teljesen el volt nyomva. A füle lelapult, az egyik szeme dagadt volt, az orra pedig tök lapos. Kétségbe estem, hogy hogy fog így kinézni, aztán pár hét után minden szépen kisimult és helyreállt és tökéletesen néz ki.
2010. jún. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi, megnyugodtam. Csak mindneki mondja, hogy forgolódik a baba, nekem is rugdosódik meg mocorog, de úgy látszik megtalálta megfelelő pozicióját és így jó neki.:-)

Nem tudom, hogy gondolom az elnyomódást, jó nagy butaságok jutnak eszembe. :-)

2010. jún. 1. 10:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Először nem értettem, hogy ez miért gond. :) De nincs miért aggódnod. Örülj neki, hogy úgy fekszik, ez jó. Nekem a 36. héten fodult meg, addig izgulhattam volna, ha izgulós tipus lettem volna. Minden esetre nem volt kellemes érzés egy hajnalban arra ébredni,. hogy egy 36 hetes magzat forduzl meg a hasamban. Te ezen már túl vagy, bár még ez változhat (de erre kicsi az esély), de ugyanúgy vissza is fordulhat fejfekvésbe.
2010. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint csak lehetséges, hogy elnyomja magát :-( Persze gondolom még nem ilyen picin, de azért remélem nem lesz ilyen problémánk.
2010. jún. 1. 11:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is fejfekvésű a kislányom az eleje óta. Én sem éreztem soha hogy forgolódott volna, csak mocorog a drága. Én is tartok tőle hogy lesz e valami baja tőle, mert hallottam már azt is hogy az ilyen babáknak beállhat a nyakuk, és több hónapig gyógytornászhoz kell vinni őket. Mást nem tudunk tenni, csak reménykedünk hogy minden rendben. Meg különben is ez legyen a legnagyobb bajunk! Boldog babavárást!

34 hetes km

2010. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az én kis ficánkám is fejvégű és egész lent középen érzem nagyon erősen szerintem az öklével szokott ütögetni remélem ha nagy lesz nem fogja kitalálni hogy női ökölvivő akar lenni :-)))és néha azért szoktam érezni bal oldalt szerintem ott lehet a lába viszont nekem előzmény miatt sokat néznek szívhangot és én is hallgatom itthon és van olyan hogy nem találják mert nem úgy van fordulva szóval forgolódik ő attól hogy fejvégű és nem faros és a többiekhez hasonlóan én is örülök hogy már most így fészkelte be magát nem szeretnék még azon is izgulni hogy mikor fog befordulni én kis ügyeskének tartom hogy ilyen korán már jól fekszik persze a sokáig farosak most ne haragudjanak meg azok a kis picurkák is ügyesek majd ha kedvük lesz és jó lesz nekik befordulnak szép baba várást mindenkinek 25hetes km
2010. jún. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, nagyon aranyos vagy. De azért ha megyek 4D-re kb. 2 hét múlva, akkor rákérdezek erre. Remélem csak tényleg ilyen kis okos, ügyes, hogy tudja, hogyan kell majd jönnie kifelé. Csak az még olyan messze van. :-)
2010. jún. 1. 13:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!