Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » -a biztosítás tartama alatt...

-a biztosítás tartama alatt vagy a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül szül,? Ha lejár 06. 01-én a határozott idejű munkaszerződésem, és 07. 04-re vagyok ki írva,

Figyelt kérdés
akkor jogosult vagyok a THGys-re, mert ugye 42 napon belül szölök, meg táppénz alatt megszünik a munkaviszonyom, vagy a biztositott időm, nemértem ezt az egészet
2010. máj. 31. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ha lejár a szerződésed jelentkezz be másnap a munkanélkülibe szülésig, járni fog a tgyás.

De ha nem jelentkezel be és 42 napon belül szülsz akkor is passzív jogon járni fog, de mivel a 42 nap necces ezért nem biztos hogy megéri kockáztatni.

2010. máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem táppénz alatt megszünt a munkaviszonyom!Ezáltal ugye megszünt a táppénzem is!Elmenetem álláskeresésire(ez az új cifra neve a munkanélkülinek) és majd ha megszülök megigénylem a Tgyást!Mert az álláskeresési az biztosított jogviszonynak számít és így igényelheted!Majd ha lejár a Tgyás újra bejelentkezek az álláskeresésire(csak pár napra)és megigénylem a gyedet!Ezt a 42 napos dolgot Nekem is magyarázták,de valami kavar van a passzívsággal,így Én jobbnak láttam ezt a munkanélküli dolgot!Üdv:33 hetes kismama
2010. máj. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, jogosult leszel a TGYÁS-ra, mert nem lesz 42 nap június 01. és július 04. között.
2010. jún. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!