Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Termálfürdőbe lehet menni...

Termálfürdőbe lehet menni pocakosan? 6 hetes terhes vagyok, és ahova járni szoktunk ott 36-38 fokos a víz. Nem fog ez ártani a picinek? És a biciklizés is árthat?

Figyelt kérdés
2008. okt. 22. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én magamból kiindulva nem mennék, mert hajlamos vagyok, hogy hamar összeszedek valamit és terhesen jobban kell vigyázni az ilyesmire. Meg a termálvíz úgy tudom terhesen nem jó. A biciklizés szerintem nem árthat a picinek.
2008. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szaunát gyógy-és termálvizet(a hőfok miatt) nem ajánlott használni a terh. alatt.Még az otthoni kádban ülős meleg fürdő sem javasolt.Alhasi vérbőséget okoz,ami vetéléshez,koraszüléshez vezethet.
2008. okt. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Először is gratulálok. Semiképp ne menj termálfürdőbe, főleg ne az első harmadban. A melegvíztől akár el is vetélhetsz, anyukámnak ezért ment el az első babája. Én végig kínlódtam a nyarat úgy, hogy egyszer sem fürödtem strandon a fertőzések miatt. Ki lehet bírni ezt a 9 hónapot. Nekem még kádban sem lehetett fürdeni. Maga a biciklizés nem árt, de nekem a védőnő nem javasolta az elesés veszélye miatt. Boldog babavárást! 35 hetes kismama.
2008. okt. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondták, hogy nem szabad az alhasat melegnek nagyon kitenni, mert vérbőséget okoz,s ez nem jó most, a bicikli balesetveszélyes és ráz az sem jó, én most egyiket sem teszem, ha esetleg valaki nem így válszol majd én akkor sem tanácsolom főbb most óvatosnak lenni.Nem lehet most ülőfürdőt sem csak zuhanyt sz se túl forrót, pedig én is nagyon szeretek elterülni a jó meleg vízben...

13 heteske

2008. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok, persze én sem a szántóföldön gondoltam, hogy biciklizzen, csak ha biztonságos jó úton közlekedik és nem messzire. A balesetveszély miatt igazatok van, hogy inkább kerülendő. Egyébként én fürdök hónapok óta, de a hőmérsékletre vigyázok. Az első trimeszterben csak zuhanyoztam.
2008. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Én is így gondoltam, de most már biztos is vagyok benne, hogy ezt a pár hónapot kihagyom. A pici az első!

Mindenkinek jó babavárás!!!

2008. okt. 22. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én a nyáron szembesültem ugyanezzel a kérdéssel,mert rutinszerüen mentünk volna mi is a termálfürdőbe.De megnéztem a termálfürdő honlapján, hogy kinek ajánlott, és kinek nem.Sajna a termálfürdők többsége terhesség esetén nem ajánlott.nem csak a melegvíz miatt,de víz összetétele se jó a kismamára.Sajna.igy én kihagytam a termálfürdőzést.Biciglizni meg megosztja a közvéleményt,én bicigliztem az elején,és semmi bajom nem lett tőle,de nem bizti, hogy mindenki igy jár.Nyomhatja a méhszájad,vagy megeröltetheted magad.ismerek olyat aki végig bringázozz.én 29 hetes vagyok,valamelyik nap felültem és éreztem hogy engem már tényleg nyom,ha letudod tenni a bringát,szerinem ne kockáztass.

üdv.

2008. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor úgy látszik, hogy én vagyok az egyetlen aki járt termálba a terhesség alatt, és semmi bajunk nem lett. Az első trimeszterben természetesen kádban sem fürödtem, de másodikban már strandra is jártunk. Szerencsére nem szoktam elkapni semmit ilyen helyeken, és arra is figyeltem hogy 35-36 foknál melegebb vizbe nem menjek. A testhőmérsékletünk is ennyi. Azt azért a fürdők kiírásásn én is megnéztem, hogy nincs e külön kiírva hogy nem ajánlott várandósoknak. Amúgy nagyon imádtam, hogy könnyűnek érezhettem magam, és teljesen ellazított. Az úszást kifejezetten ajánlják a kismamáknak, pedig hát ott is elkaphat valamit... A biciklizésről meg annyit, hogy amíg kényelmes volt azt is csináltam, és nem hiszem hogy autóba ülni sokkal biztonságosabb lenne.

2008. okt. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sajnos én igy vesztettem el a babámat áprilisban 4 hetes voltam , még nem tudtam hogy babás vagyok és fürödtem vesztemre!inkább bird ki megéri
2008. okt. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!