Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap be kell feküdnöm a...

Holnap be kell feküdnöm a korházba, mert 36 hetesen, csak 2200g a babóm, mire számítsak? Végig bent leszek, minden nap infúzióznak (azt kapok)?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék egy hónapig korházba lenni, de az orvosom azt szeretné, ha min. 2500 gramm lenne a babóm! Mennyi idő alatt tudnak feltuningolni minket??
2008. okt. 21. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a méhlepényed nincs túlságosan elmeszesedve, akkor akár egy-két hét alatt is elérheti a babád a 2500 g-ot, mivel az utolsó hetekben hetente 200-250 grammot hízhatnak.
2008. okt. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elméletileg minden eredményem tökéletes, kivéve a baba súlya! Félek, és nagyon kivagyok bukva, hogy a családom nélkül kell lennem.... soha nem voltam korházba, csak látogatni! :-S
2008. okt. 21. 19:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, valószínűleg nem kell egy teljes hónapig bent feküdnöd, ugyanis a babák súlya csak a 38-39. hétig nő. Tehát addig mindenképp fel fogják turbózni, bár a mai világban azon se lepődnék me, ha csak szimplán elmérték volna. Érdemes lenne esetleg elmenned egy 4d-re , vagy egy másik kórházba vizsgálatra, mert sajnos tényleg nem ritkák az elmérések...
2008. okt. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia !Saját tapasztalat sajnos,hogy milyen rossz távol a családodtól,de gondolj csak bele:máshol nem tudnak rajtatok segíteni!Egészen más probléma miatt kerültem be a kórházba,egy kismama társam viszont emiatt.Ő két naponta kapott infúziót,de az adag és a gyakoriság személyenként biztosan változik!Sokat hisztizett-bocsánat,de tényleg az volt-nem értette meg,hogy kizárólag a baba érdekeit szolgálja ez az egész.Ok nélkül senkit sem "ítélnek" kórházi tartózkodásra,hidd el.Kitartás!!!!
2008. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, ilyenkor nagyobbnak kéne lennie, de így sem lesz semmi baja. De amit a doki mondd, azt be kell tartani.

Pont tegnap beszéltem egy anyukával, akinek alig volt több, mint 2 kiló a 39. héten, úgy szült, most láttam a babát 4 hónapos, egy kis tündér, semmi baja. :-) Ne aggódj!

2008. okt. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Hát lehet hogy én kikérném még egy doki véleményét. Én amikor a lányommal terhes voltam az egyik ultrahangos doki aztmondta az én alkatomhoz képest elég nagy lesz mert közelitette a 3 kg-ot,aztán leközelebb egy másik doki volt az meg rögtön beakart fektetni mert hogy 1800 gramm a baba és visszamaradott. Nagyon megijesztett és mentem a saját dokimhoz (amikor visszajött szabiról)ő is megnézte és mondta hogy nincs semmi baj olyan 2400 gramm körül lehet. Pontosan 2400 grammal született makk egészségesen nagyon gyorsan és probléma nélkül. 3 nap mulva már mehettünk haza,és az én drágám csak szopott és hizott.... Sztem magad megnyugtatására menj el egy másik uh-ra is.
2008. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van, egy hét múlva el kell érnie a 2,5 kg-ot, ha a méhlepény megfelelően működik. Nem nagyon értem, miért fektetnek be, de biztosan tudják mit csinálnak. Egyébként meg 10%-ot tévedhetnek a súlybecslésnél, úgyhogy lehet hogy már most van 2,5 kg. Ne aggódj, nem lesz semmi gond!
2008. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, másnap kiengedtek, és kétnaponta bejárok infúzióra!!
2008. okt. 27. 18:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!