Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes 3 napos kismama...

8 hetes 3 napos kismama vagyok! Nagyon rosszul esik, hogy az összes barátnöm leordit, hogy minek mondom el mindenkinek, hogy kismama vagyok mert még nem is biztos hogy megmarad a baba! Miért ilyenek? És tényleg nagy veszélyben van még a baba?

Figyelt kérdés
Ez olyan csodálatos érzés hogy nem tudom magamba tartani!
2008. okt. 21. 17:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ezek a barátnők egyszerűen irigyek, ne foglalkozz velük. Vigyázz magadra és nem lesz semmi gond. 20 hetes kismama
2008. okt. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Gratulálok!! Mi 6 hetesek vagyunk, és már mindenki tudja! Ne törődj a barátnőiddel, csak ÖRÜLJ és VIGYÁZZ MAGATOKRA!!
2008. okt. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%
Amikor nekem a teszt kimutatta hogy terhes vagyok, meg sem vártam mig a doki is megvizsgált másnap már minden munkatársam tudta, mert akkora boldogság volt bennem hogy úgy éreztem az egész világnak ki tudnám kiabálni. Azok a barátnők talán nem is igazi barátnők. Sajnos ténleg van amikor nem marad meg a baba valamilyen ok miatt, de szerencsére ez ritkábban fordul elő. Szerintem ne aggodj feleslegesen, minden rendben lesz és ne hagyd hogy el bizonytalanítsanak. Szép babavárást.
2008. okt. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
en 7 hetes es 3napos vagyok,es amikor kiderült,en sem birtam ki,hogy magamban tartsam.mära mär mindenki tudja a környezetemben.szerintem annak mond el akinek akarod.nem kell titkot csinälni ebböl.attol meg nem marad meg a baba...ugyhogy csak örüljünk együtt!! :)
2008. okt. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, h irigyek, de azért egy kicsit igazuk van. Én a 12. hétig nem szóltam senkinek, csak a párom tudta. 2 vetélés után már nem mertem újságolni túl hamar. Nagyon rossz, amikor ismerősök megkérdezik egy vetélés után, h "na és h viseled a terhességet?", és akkor kell elmesélned, h sajnos elment a babó. Aztán jön a sajnálkozás, amitől még rosszabbul érzed magad. :(

Én már kétszer átéltem, harmadjára óvatosabb voltam. Van olyan távolabbi ismerős, aki csak most tudta meg a babát, pedig már mindjárt szülök. :)

Szóval annak mondod el, akinek akarod, és akkor, amikor akarod, de ha mégis baj lenne (ne legyen!!!), akkor nagyon rossz lesz mkinek magyarázkodni.

Ne sértődj meg rajta, ha a barátnőid ezt mondják, valszeg csak jót akarnak!

Kívánom a legjobbakat! A. :)

2008. okt. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Egyáltalán nem akarlak megilyeszteni, de a 12. hétig még bármi történhet. Persze nem így kell nézni a dolgokat, legyél boldog és hidd, hogy minden rendben lesz! Csak sajna én jártam így, hogy terhes lettem, mindenkinek újságoltam a nagy hírt, aztán a 10.héten kiderült, hogy nem él a baba. Nagyon rossz volt, de a legrosszabb az volt, hogy aki ezt még nem tudta, úgy beszélt velem mintha minden rendben lenne. Mindenkinek újra és újra elmondani, hogy mi történt, az maga volt a borzalom!!

Ezért szokták azt mondani, hogy csak akkor mondd el ha már túl vagy az első pár kritikus héten.

Remélem ezt neked soha nem kell átélned!! Sok sikert!

2008. okt. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor en terhes lettem csak par embernek mondtam el.A szuleimnek nem.Mivel kulfoldon vagyok.Varni szerettem volna amig elmulok 12 hetes.Sajnos a 11 heten elment a baba.utolag belegondolva jo hogy nem mondtam el mert az a par ember akiknek elmondtam mindig kerdezte hogy van a baba es mindenkinek elkellett mindig mondanom mi tortent es szornyu volt!Most ujra babas vagyok hala istennek!Remelem most minden rendben lesz!De most is varok!!!!!De nagyon varom hogy elmondhassam foleg a csaladomnak!De mindenki mas!!!!En is nagyon boldog vagyok!!!!!Csak felek bejelenteni nehogy megint gond legyen!!!!!De ha te ugy erzed hogy elmondod mindenkinek akkor ez persze normalis!Szerintem ezzel mindenki igy van!!!!!!

Jo babavarast!!!!!

2008. okt. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

nekem ez a 3.terhességem.Az első kettőt alig,hogy pozitívat teszteltem már híreszteltem is,hogy terhes vagyok.

Sajnos a 2.terhességem 5.hónapjában meg kellett szakítani a terhességet,beteg lett a baba.

Iszonyú rossz volt utánna,majd elsírtam magam,mikor mindenkinek egyenként kellett elmondani mi történt!

Ilyenkor persze nem pletykálnak,pedig jobb lett volna.

Most ismét terhes vagyok túl a 16.héten és csak a férjem tudja!!

Nekem a 18 hetes uh-on derült ki a baj,azon még túl szeretnék lenni.

A barátnőid pesszimisták,nem minden esetben történik baj,de előfordul.

Élvezd a terhességet.

2008. okt. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, nem tudja átérezni az örömödet. Vagy nagyon jót akar, vagy nem is igazi barátnő.

De a 12.hétig azért bármi előfordulhat, de kíméld Magad.


Problémamentes terhességet és szülést. :-)


20hónapos törpi anyukája

2008. okt. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én megtudtam, hogy terhes vagyok, akkor én is tudtam, hogy van ez a babona, hogy nem szabad elmondani senkinek 12hétig, mert azután már biztosabb, hogy megmarad, de én úgy voltam vele, hogy ha a sors úgy akarja akkor megmarad, ha el is mondom valakinek. Munkámból kifolyólag rengeteg ember mozgott körülöttem így meg kellett mondanom, hogy baba lesz. Amúgy meg nem csak a 12. hét a vízválasztó, mert utána is történhet olyan dolog ami miatt nem marad meg vagy el kel vetetni. Szóval szerintem ha úgy gondolod mond el nyugodtan akinek szeretnéd. Én is ezt tettem és hozzá is tettem, hogy igen tudom ilyenkor még nem szokták elmondani, de ha meg akar maradni akkor úgyis megfog. És ha úgy jársz mint az egyik válaszoló, hogy 5. hónapban beteg lett a baba, és akkor már az ember biztosan úgy van vele, hogy megmarad, de sajnos neki nem így lett. Szóval ennyi erővel akkor nem kell elmondani senkinek, csak ha már rákérdeznek, mert látszik. Baj bármikor történhet sajnos. Ha úgy érzed hogy ezt az örömöt meg szeretnéd osztani másokkal akkor tedd azt és ne törődj a barátnőkkel. Jó egészséget és vigyázz magatokra!
2008. okt. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!