Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell elintéznem, hogy...

Mit kell elintéznem, hogy örökbe adhassam a meg nem született kisbabám? Vagy szülés után ott lehet hagyni a kórházban?

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 17:47
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Ez csak egy kérdés volt....am azért,kérdeztem,mert hátha vmi van a piciwel!!!!!De nem tudom mit kell ugatni...hidd el,h nekem sem olyan jó móóka:(!!!Minden nap ezen agyalok...de inkább örökbe adom minthogy mgöltem volna!!
2010. máj. 27. 20:07
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak sok a savad, és azért lehet esetleg hányingered.. nem akarok butaságot írni, de én most vagyok 33 hetes és nekem ez mostanában kezdődött..

Egyébként a kérdéseddel kapcsolatban annyi, hogy már írták előttem hogy gyámhivatal, de szerintem azt a kommentet is vedd figyelembe, aki a bölcső alapítványt írta.. ott a lelki dolgokkal is foglalkoznak. Szerintem mindenképpen keresd fel őket. Keress rá a neten, ott valódi segítséget kapnak az olyan helyzetben lévő várandósok, mint amiben te is vagy. Azt írják, hogy nem bírálnak.. ami valljuk be, egy ilyen helyzetben lévő embernek eléggé fontos.. és ki tudja, hátha mondanak valamit, vagy tudnak olyan segítséget nyújtani, ami esetleg változtat a jelenlegi helyzeteden.

2010. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én a Gólyahír Egyesületet ajánlom neked.Mórucz Lajosné az Egyesület vezetője.Nagyon kedves hölgy szívesen segít bármiben akárhogy döntesz is.Örökbefogadásban,anyaotthonos elhelyezésben, vagy kelengyében.

INGYEN HÍVHATÓ KRÍZISVONAL 06-22 óráig

06-80-203-923 (T-COM ÁLTAL TÁMOGATOTT)

06-30/251-71-20

www.golyahiregyesulet.hu

2010. máj. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem egyáltalán nem ítélhető el a döntésed, hisz te a legjobbat szeretnéd a születendő gyermeknek.Az Egyesület azért jobb, mint a kórházban hagyás, mert segítenek mindenben neked.Egyből családba kerülhet a pici baba.Megismerkedhetsz az örökbefogadó szülőkkel és később, ha bármilyen információt kérnél a piciről, hogy jól van-e stb, ők ebben is segítenek neked.
2010. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
A nyílt örökbefogadás nem jöhetne szóba?Én ismerek egy házaspárt, akik 7 éve várnak gyerekre.A barátaimról van szó.Rajta is vannak az örökbefogadási listán, de szegényeknek még évek kérdése így.Írj privit, ha érdekel.
2010. máj. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Köxönöm a válaszokat!Itt most nem az számít,h nekem ez által milyen lelki sérelmeim keletkeztek ill keletkezni fognak,hanem a pici egészsége,jóléte,jó helyre kerülése a cél...!Én most nem számítok!Remélem minden rendben lesz!
2010. máj. 28. 09:25
 17/26 anonim ***** válasza:

Szia!Elsősorban sajnálom hogy ilyen döntést kell hozznod de ez még mindig jobb megoldás mintha megszülné akárhol és a kinti budiba vagy kukába dobná.

nem ismerjük egymást de adnék egy tanácsot:inkább nyilt örökbeadást válassz és ha lehetőséged is úgy hozzá látogassd azt a picit és törekedj arra hogy eyszer jó viszonyba kerülj vele.

Sok sikert

2010. máj. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem nem érdemes magán úton, inkább Egyesület. Ott végig veled vannak, segítenek neked, melletted állnak.Nagyon sokan állnak sorban sok éve, nagyon sok szomorú történet van, hogy miért nem érkezik a baba.Te ezzel a döntéseddel biztosítod a pici számára, hogy szerető gondoskodó családba kerülhessen egyből.Ha magán úton vágsz neki elvágod az egyetlen fonalat, de egy Egyesület esetében mindig ott a kapocs.

Mi is örökbefogadtunk egy pici babát pár éve és nincs olyan nap, hogy ne gondolnánk hálával arra a hölgyre akitől életünk legszebb ajándékát kaptuk.

2010. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

tegnapi 21:07 vagyok.

Nagyon szép, hogy elsőként a baba érdekeit tekinted a legfontosabbnak, de azzal nem teszel neki rosszat, ha egy olyan helyet, egyesületet választasz, ahol rád is figyelnek. Ezt lehet, hogy most nem érzed olyan fontosnak, de abból amit írtál, nem érzem azt, hogy egy nemtörődöm ember lennél. Márpedig, ha nem vagy ilyen, akár így, akár úgy, de egy ilyen döntés nyomot hagy az emberben, ami később az egész életére hatással lehet. PL. nem tudom, hogy te milyen helyzetben lehetsz, de ha teszem fel, éppen egy fiatal nő vagy, és esetleg ezért nem tudod most vállalni a babát, mert nincsenek olyan körülmények, attól lehet, hogy pár év múlva ez a helyzet normalizálódik, párkapcsolatban élő leszel és babát szeretnétek.. Csak arra akarok utalni, hogy a jövőbeni életedet is befolyásolhatja (lelkileg)ha most ezzel nem törődsz. Persze a fenti dolog, csak egy példa volt, mármint a jelenlegi életeddel kapcsolatban, de a lényeg, hogy ezt a helyzetet, akármi is áll előtted az életben, valahogy fel kell majd dolgozni, és ezek az egyesületek amellett, hogy rengeteget fognak segíteni az örökbeadással kapcsolatban, még a te lelkeddel is foglalkoznak.

2010. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Hidd el nem lesz erőd átpasszolni a gyerekedet másnak. Pont erre valo az a 9 hónap amit a baba és az anyja együtt töltenek. Összenőnek teljesen és igy nem tudja ott hagyni a gyerekét. És tudod ez sztem undoritó és gusztustalan hogy felmerül ez benned, hogy a saját gyerekedet más nevelje fel. Akkor inkább vetetted volna el. ki tudja milyen szülökhöz kerül...

Ja és ugynézki hogy benned nincs meg az az anyi ösztön hogy ha már 30 hete benned van a kisbabád akkor arra gondolj hogy mennyire szereted. te inkább arra gondolsz hogy kinek add és hogyan tudsz már minél hamarabb megszabadulni tőle, és akiben nincsenek anyi ösztönök az degenerált.

Nekem ez a véleményem.

2010. máj. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!