Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idővel, pénzzel és...

Mennyi idővel, pénzzel és fájdalommal jár, ha véget kell vetnem (sajnos) a terhességnek?

Figyelt kérdés
Mi van akkor, ha védekeztünk, mégis késik sokat. Ha nincs most lehetőségem rá, hogy megtartsam ha terhes lennék..
2007. nov. 24. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Előbb csinálj egy tesztet!

És ne haragudj,nem tudlak sajnálni...nem kell.

Figyelni azt kell!

2007. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősömmel most történt ez, Ő 28000 ft-ot fizetett, időben-másfél napot volt a kórházban. Plusz az orvos, családvédelmis....

A fájdalomról nem tudok nyilatkozni, erről nem kérdeztem...-de gondolom nem kellemes.


Az első hozzászóló "kedves" válaszára kommentálnék-az ismerősöm is védekezett (tablettával) és mégis terhes lett.... Főiskolás...-nem volt módja megtartani a babát...

Nincs jogod ítélkezni, amíg nem tudsz konkrétat.

Egyébként meg nem sajnálatot kért, segítséget-Figyelj Te is, ha lehet.

16 hetes kismama

2007. nov. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

a második válaszolonak üzenem hogy én az első válaszolóval értek egyet,az hogy valaki főiskolás nem mentség az abortuszra + nagy a kockázata hogy nem lesz több,mert kárositják a méhet.

én főiskolára jártam most is hivatalosan,és nincs férjem,csak barátom volt,amikor megtudtam hogy terhes vagyok nem hagytam elvetetni,mert nincs olyan helyzet amit nem lehetne megoldani.

én se tudom sajnálni,mert szerintem életem legjobb döntése hogy megtartottam. ha nagyon nem tudod megtartani,akkor szüld meg és add örökbe,de elvetetni semmi képp,mert kockázatos.

ha most nem vagy terhes akkor figyeljetek oda,egyszerre több fogamzásgtlást használjatok( pl: naptár módszer,fogamzásgátló,és gumi)

én is védekeztem,azóta tudom hogy egyszerre több védekezés kell.

2007. nov. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3éve szedtem fogamzásgátlót minden egyéb védekezés nélkül,és soha nem lett baba,egészen idén augusztusig.Én is főiskolás vagyok,még van ezen az éven kívűl 2.Kicsit szerencsésebb helyzetben vagyok,mert van egy komoly kapcsolatom(amúgy is terveztük mindezt,csak diploma után),saját lakásunk,autónk,Kedvesemnek munkája.De a vakvilágba én sem szülném meg a gyereket.Azért,h eggyel több kolonc legyen az ország nyakán!?Illetve apámék nevelőanyámmal nevelőszülők is,3kisgyereket nevelnek.Tudom,h milyen helyzet van egy nevelőotthonban..

Egészen szeptembeig,én is az abortusz vad ellenzői közé tartoztam.De most,h ilyen helyzetbe jutottam,bizony komolyan át kellett gondolni,h most mi lesz.Mostmár értem,h mit érez az anya amikor abortuszon gondolkodik.Higyjétek el nem jó érzés!Szégyelnlj magát az első és a harmadik válaszadó.Különben sem lelkisegélyt kért a kérdező,hanem konkrétumot.

Nos,elmész nőgyógyászhoz.Ő megvizsgál,és ha megvan a petezsák,mert ennyi idősen csak azt látják UHn,és talán jobb is.Akkor te megmondod,h nem szeretnéd megtartani a gyermeket.Kapsz papírokat meg csekket,meg beszélned kell a családsegítőkkel is.Aztán a befiztett szelvénnyel újra jelentkezni a dokinál.Egyik napelvégzik a vizsgálatot,és utána a műtétek utáni min. 24órás megfigyelés. Minél korábban mész el,annál jobb,mert ah nő az embrió úgy lesz egyre nagyobb a rizikófaktora a műtétnek.

Igen,megvan az a kockázat,h soha többet nem lehet gyereked...De azért nem ez a fő veszély!Remélem sikerül jól döntened...és azt hiszem a te esetedben is inkább betedséget kívánok,és nem babát!

2007. nov. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell elítélni ha valaki az abortuszt választja? Inkább dobja Ő is a kandallóba? Teljes joga van dönteni a saját gyerekéről! Itt tényleg csak azoknak kellene válaszolni akik segíteni akarnak, nem pedig megalázni másokat! Egyébként egy abortusz 30 ezer ft körül van. A barátnőm ennyit fizetett egy hónapja. De nem is biztos hogy terhes vagy. A stressz is okoz ilyet. Nekem 2 hetet késett az idegesség miatt. Sok sikert!!!
2007. nov. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
igaz! nem szabad elítélni az abortuszt! Soha nem tudhatjátok mikor kerültök ilyen helyzetbe. Sajnos nekem 17 évesen kellett megtapasztalnom ezt, és nem bánom, h így döntöttünk, mert azóta főiskolát végeztem.az élet sok olyan helyzetet hoz, amikor csak ez nyújthat megoldást, persze azért jól gondold át. Én most várom az első babucim, 29 éves vagyok és 17 hetes. nem bánom,h így alakult, most anyagilag testileg,és lelkileg is felkészültnek érzem magam. Sok szerencsét!A döntésev csak a tiéd legyen!,ne hagyd,h beleszóljanak.
2007. nov. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Huh, bár szerintem nincs joga az embernek egy másik személyről (a magzatról ) dönteni, nem lehet elítélni azt, aki a abortuszt választja. Konkrétumot én nem tudok mondani, mert én csak olyan valaki ismerek, akinek a terhesség első 12 hetében vetélése volt. Max másfél napot volt kórházban, miután befejezték neki a terhességet. Az abortuszért minimum 20ezer forintot kell fizetni.
2007. nov. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Nem tudom a válaszolók közül ki volt már olyan helyzetben mint a kérdést feltevő. Én terhes lettem gyógyszer mellett. Élettársam válófélben, egy gyerek már van, rendezetlen anyagi helyzet. Egy év múlva szerettünk volna babát, de ennek ellenére beköszöntött a kicsike. Ő most akart jönni. Két nap telt el úgy, hogy az abortusz volt a nyilvánvaló megoldás. Én két napot sírtam végig, mivel már akkor nagyon szerettem a kis élőlényt a pocakomban. Nem aludtam, 48 órán keresztül fenn voltam. Párom megkérdezte, hogy - mivel ő úgy érzi részemről - mindennek vége köztünk, ha elvetetem a babát. Igent mondtam neki, és közöltem vele, ne jöjjön be kedden, mivel hétfőn lett volna az abortusz. Nem akartam látni többé. Már úton voltam a dokihoz, hogy időpontot egyeztessünk, amikor felhívott és közölte vállaljuk be a babát, mivel nem akar elveszíteni. Megtartottuk, azóta két hónapos a kislány. Nem kívánom senkinek ezt az érzést, amit akkor érzel, amikor tudod, hogy elveszíted, a pocaklakódat és te döntesz így. Azt hiszem a szívem szakadt meg abban a két napban. Ha most még egyszer terhes lennék elvetetném a kicsit, de már egész másképp fogom fel az abortuszt. Mégis van olyan helyzet, amikor "meg kell tenni". Nem potyogtathat az ember vakon gyereket a világra, ha nem tud megadni neki mindent. Nincs értelme őt hibáztatni az elrontott élet miatt, ami a jövetele miatt adódott. 30.000,- Ft lett volna. A lelki fájdalom nagyobb,mint a testi, vérzés azonban természetes lesz.

2007. nov. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

én az utolsó válaszlotol szeretném megtudni,hogy ugy döntöttek mégis megtartják a babát,és megbánta,hogy megtartotta?én még nehezebb szituba voltam/vagyok,és megtartottam.iskolába jártam,és nem volt munkám,nah,már most terhesen nagyon nehéz találni valakit aki felvesz dolgoni.a gyerekapja hallani se akar a gyerekről,és a baba 31 hetes, a barátommal 33 hete vagyunk együtt.szerentem a magyar jog tul sok kiskaput hagyott az abortusz elvégzésére.vannak olyan országok ahol abszolut nincs indok jog szerint az abortuszra.nem akarok hülyeséget mondani de azt hisze olaszország,és portugáliailyen ott még az se indok ha megerőszakolják a nőt.

magyarországon a jelenlegi jog szerint 3 indokból lehet abortuszt végezni.

1.az anya vagy gyermeke élete veszélyben van.

2. bűncselekmény miatt történt terhesség.

3. és szerintem ez adja a legnagyobb "kiskaput". rossz anyagihelyzet,illetve életkörülmény.


mondjuk sehol nem látom a 3ban azt hogy a párom elakarja vetetni és én elvetetem,se azt hogy 18 év alattiak elvetethetik.és milyen alapon megy a bizonyitás,hogy rossz a helyzetem,én amikor mondtam a dokinak,hogy nem tudom megtartani,erre az asszisztens kérdezte,hogy akkor családsegítőhöz küldjön,erre a doki mondta,hogy terhesgondozásra.

elmondta az abortusz veszélyeit,hogy mivel járhat,arról nem is beszélve,hogy nagyon sok nő bele bolondul abba hogy elvetette a babát.mindig kiborul ha eszébe jut az hogy most lenne x-hónapo,most indulna el,most mondaná ki hogy mama,papa,most éretségizne,stb...a másik főleg akkor szoktak a nők összeomlani amikor megtörténik az abortusz és késöbb gyereket akarnak a férjével és nem tud teherbe esni az abortusz miatt,a férje meg elhagyja egy olyan nőért akit tán nem szeret,de megtudja adni a gyereket neki,és lás csodát mégegyszer kiborul a nő,és egyeltalán nem biztos hogy kibirja épp ésszel és akkor jön a drog az alkohol és rosszabb esetbe az öngyilkosság.sajnos ezek előfordulhatnak.

én azt hittem,hogy ha anyám megtudja akkor a rendelőig rugdos,hogy vetessem el,de azt mondta,hogy csak probáljam meg,majd agyon csap ha megteszem.az abortsuz helyett annyi sok megoldás van:pl. az örökbe adás.

gondold át,de a menszesz az idegeskedéstől is kimaadhat.menj el orvoshoz

ha terhes vagy kérdezd meg az orvost,hogy honnan tudnád megszerezni a néma sikoly cimű filmet,(a netet azért nem ajánlom mert én se találtam,de körbe nézhetsz hogy hátha.ez a film nagyon brutális,a magzat szemszögéből mutatja be az abortuszt,hogy mit él át a magzat,s hogyan végzik az abortuszt.

2007. nov. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Hát elég sok rossz helyzetről olvashattunk itt a hozzászólásokban... Az én történtem ezekhez képest talán szuper. Én 22 éves vagyok júniusban szereztem meg a diplomámat és azóta dolgozom...a párom még főiskolás (2 éve van vissza), viszont a szeptemberi nyaralás alkalmával sikerült összehoznunk egy véletlen babát... 5 napig törtük a buksinkat, h mi legyen. És végül a baba mellett döntöttünk. Nehéz lesz, de átszervezzük az életünket és megteszünk mindent, h megadjuk a picinek mindazt amire szüksége lehet! Ennek ellenére én nem ítélek el senkit, ha az abortusz mellett dönt! Ő tudja megítélni a helyzetét és ezért senkinek sincs joga bírálni!(bár megszakadt volna a szívem, de én sem tartottam volna meg a picit, ha az apuja nem akarja).

Ha valaki csak bántani tudja a kérdezőt, inkább ne is írjon!!!

Az abortusz 30 ezer ft körül lehet és valószínű, hogy családsegítőhöz kell menned stb. Sztem nem a testi fájdalommal kell megküzdened, inkább a lelki dolgokkal! De kitartást kívánok neked!

2007. nov. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!