Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetesen kezd nőni a pocak?

Hány hetesen kezd nőni a pocak?

Figyelt kérdés
Azoknak látszik hamarabb akiknek kevésbé edzett a hasizma, vagy ennek nincs köze ehhez?
2017. júl. 15. 00:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyén függő. Nekem úgy a 15-16. héten kezdett nőni, de kb úgy néztem ki, mint aki jól lakott 😃 Magas vagyok 173 centi. Ettől is függ.
2017. júl. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Változó, van, akinek 7 hónaposan sem látszik ruhában... Nem hiszem, hogy a hasizmon sok múlik, a térfogattal nem tud mit csinálni a hasizom... Inkább anatómia (széles csípőnél kevésbé nyomódik ki a has) s hogy mennyi a magzatvíz, nyilván az sem mindenkinél ugyanaz.

Mondom ezt laikusként, szóval nem kell nekem hinni, de nagy hülyeséget szerintem nem írtam.

2017. júl. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én 185 vagyok és széles a csípőm :D Akkor elvileg későn kéne... Majd meglátjuk :D
2017. júl. 15. 00:56
 4/15 anonim ***** válasza:

18 hetes vagyok, a heten kezdett el noni, de csak az veheti meg mindig eszre, aki ismer. :)

Kismama vervetelnel el akartak tegnap kuldeni, hogy biztos rossz helyen vagyok, biztos az urologiara jottem (azzal van egy helyen). :D

2017. júl. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, normal testalkatom van/volt, 165/58 -cal estem teherbe, 1 kg-ot hiztam eddig.
2017. júl. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Tényleg eléggé egyénfüggő. Én 170 cm vagyok, 61 kilóval kezdtem az első terhességem, 24 hetesen +2 kilónál jártam és egy bővebb felsővel simán el tudtam volna takarni a hasam. Kb úgy néztem ki, mint aki jóllakott. Majd nagyon hirtelen elkezdett nőni és átlagos lett a végére. Második babámmal már 18 hetesen látszott, de amúgy ugyanakkora lett a végére, mint első babámmal. Ezt elvileg a megnyúlt hasizomra is fogják, hogy többedik baba hamarabb látszik, de azt nem hinném, hogy ezért lennének egyéni eltérések is. Sokminden más befolyásolja.
2017. júl. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem 15 hetesen is szépen látszott már, volt aki rákérdezett a babára. ha akartam volna, még el tudtam volna takarni.. de ki akar ilyet?:D
2017. júl. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
180 cm vagyok, széles a csípőm. Pár kiló plusz volt rajtam amikor terhes lettem. Kb 14.héttől kezdett látszani. De függ a ruhától is. Akkor még, volt hogy inkább jóllakottnak néztem ki. De ha kismama leggingst vettem fel egy felsővel, akkor meg kismama pocak látszott. 27 hkm
2017. júl. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Biológiailag 16 hetesen már a baba miatti terhes pocak látszik. Akkor emelkedik ki a méh a medencéből, addig csont mögött van a csont meg nem dudorodik :D


Addig a terhességi puffadás és a szervek helyzetének kezdődő megváltozása okozza a pocakot :D Van akinek 8 hetesen már pocakja van, főleg, ha vékony, de ez még puffadás miatt van :) Ilyenkor max a kismama tarthatja terhes pocaknak, mert tudja, hogy baba lakik bent és attól van az egész :D


Furi dolog :D És a testalkat külön fontos, hogy mikor mennyire látszik. Mi a kismama csopinkban 38 hetes kismamától kérdeztük, hova dugta a gyereket, mert akkora hasa van mint legtöbbünknek 20 hetesen. Szóval van ilyen is :D

2017. júl. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

A hasizomtol nagyon sok fugg, eleg megnezni, hogy a terhes fitness modellek mekkora pocakokat novesztenek es mikor, rajtuk felidoig nem latszik semmi es a terhesseg vegen van akkora hasuk, mint egy edzetlen nonek kb 25 hetesen. Nem kell ezen csodalkozni, ugyanis az igazan eros hasizom siman megtartja a mehet, magzatot, ez normalis jelenseg.

A sajat tapasztalatom is ez. En 178 cm vagyok, vekony, izmos alkatu, keskeny csipovel. Az elso gyerekkel atlagostol valamivel erosebb izomzattal estem teherbe, felidoig nem volt hasam, kb 28 hetes korig mi mar lattuk, de ruhaban max elonytelen hasrahizasnak tunt, a vegere sem lett nagy, de a gyerek kozel 4kg-val szuletett.

A masodik terhesseg egy igen komoly edzos idoszak kozepen jott, kifejezetten izmos voltam es szalkas, vele meg 23 hetesen sem latszott semmi, utana kezdett aprankent noni a pocakom valamikor, de vegig kicsi maradt.

Evekkel kesobb a harmadik terhessegem akkor jott, amikor egy betegseg miatt kb 2 evre abbahagytam minden edzest, sportot, vekony voltam, de tonustalan. Konkretan a pozitiv teszt utan egy hettel mar a puffadas is meglatszott, volt, aki rakerdezett, hogy gratulalhat-e... Az elozo terhessegeimmel is puffadtam az elejen rettenetesen, de akkor a hasizmom tartott, nem latszott a puffadas.

Szoval az izomzat rengeteget szamit... (Epp ezert szokott pl a tobbedik terhesseg hamarabb meglatszani, ha az elozo(k) utan a hasizom nincs visszaerositve.

2017. júl. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!