Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki? Sürgős! Tgyás és...

Valaki? Sürgős! Tgyás és hasonlók! Lent folyt.

Figyelt kérdés

Ha június 30-ig van szerződésem, most táppénzen vagyok, kirúghatnak táppénz alatt? Megszüntethetik a munkaviszonyomat így egyoldalúan?

És tudom, hogy ha tgyást kérek még jún. 30. előtt, akkor jár passzív gyed, de az mennyi ideig, és mi az összege?


2010. máj. 21. 10:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

én is júl.17-re vagyok kiírva :-))) és nekem is jún.30ig szól a szerződésem(, de ígéretet kaptam rá, hogy meghosszabbítják 1 hónappal).


én is úgy tudom, hogy aki táppénzen van, az védett, nem rúghatják ki, vagy ha így tennének, akkor perelhetők.

2010. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A táppénz nem véd semmitől, határozott idejű szerződésnél a terhességi táppénz sem. Az a megoldás hogy 28 nappal a kiírt szülés előtt megkezditek a tgyást, ehhez a háziorvostól kell igazolást kérni, olyan rózsaszínűt mint a táppénzes papír, és azt a tgyás igénylővel együtt postázni az illetékesekhez. A tgyás elkezdése még a szerződéses időn belül legyen, utána 2 évig (vagy 3ig)kaptok mindent, tgyást, gyedet, gyest, törvény szerint.
2010. máj. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Utolsó előtti, remélem a Te főnököd állja a szavát, az enyém egy hazug.
2010. máj. 25. 13:29
 14/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, mit ír a házidoki a papírra, mert mikor ezt mondtam neki, csak lesett, hogy menjek be a TB-hez, ő nem tudja, ekkora hülye már bocsánat.
2010. máj. 25. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!