Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki? Sürgős! Tgyás és...

Valaki? Sürgős! Tgyás és hasonlók! Lent folyt.

Figyelt kérdés

Ha június 30-ig van szerződésem, most táppénzen vagyok, kirúghatnak táppénz alatt? Megszüntethetik a munkaviszonyomat így egyoldalúan?

És tudom, hogy ha tgyást kérek még jún. 30. előtt, akkor jár passzív gyed, de az mennyi ideig, és mi az összege?


2010. máj. 21. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki nem rúghtanak táppénz alatt, de a határozott idejű szerződés megszűnik a táppénz alatt is, vagyis június 30-án mindenképpen megszűnik a munkaviszonyod. Ha tgyás alatt szűnik meg a munkaviszony, és megvan a szükséges idő (365 nap két éven belül), akkor minden ugyanúgy jár, mintha meglenne a munkaviszony. Vagyis a tgyás jár 168 napig, és utána passzív gyed jár annyi ideig, ameddig biztosításban voltál (ha 365 napig, akkor addig jár, ha tovább - pl. 562 napig - akkor a kicsi két éves koráig jár.) Mikorra vagy kiírva? Ha július 27 előttre, akkor nyert ügyed van, mert tgyást 28 nappal a szülés várható időpontja előtt lehet kérni.
2010. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt az összege: a tavalyi évi bruttó jövedelmed 70%-a a tgyás (levonás csak szja-17%), a gyed is a jövedelem 70%-a, de maximum bruttó 102900Ft lehet (levonás belőle szja, és 9,5% nyugdíjjárulék)
2010. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

itt találsz részleteket (sajnos elég hosszú)


[link]

2010. máj. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi.
2010. máj. 21. 10:45
 5/14 A kérdező kommentje:
És akkor mi van, ha amint én táppénzre jöttem, aznap visszajött az, akinek a helyén voltam??? Akkor se küldhetnek el?
2010. máj. 21. 10:49
 6/14 anonim ***** válasza:
Az semmit nem jelent, hiszen van egy érvényes munkaszerződésed, ami június 30-ig szól. Ha kirúgnak, mehetnek munkaügyi bíróságra. Azért ment valaki a helyedre, mert folytatja a munkát, de attól a te szerződésed még él, senki meg nem szüntetheti (csak te:))
2010. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De azt mondták bent, hogy mindegy hogy jún.30-ig van szerződés, megszűnt a munkaviszonyom azért, mert az jött a helyemre, akinek a helyén én voltam papíron.
2010. máj. 21. 13:11
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem szűnt meg a munkaviszonyod, akárki is akármikortól is akárki helyén ül, a munkaviszonyod júni 30ig él, ez a határozott idejű szerződés értelme. Mikorra vagy kiírva?
2010. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Júl.17-re
2010. máj. 21. 14:15
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne higgy nekik,és ne írj alá semmit, igényeld a tgyást június 29-től, és ne törődj a munkahelyeden ki mit mond. Ha kirúgnak, akkor közöld, hogy megkeresel egy munkajogászt, mert szerinted jogszerűtlen amit csinálnak, hidd el, egy perc alatt visszavesznek.
2010. máj. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!