Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lett valakinek a streptococcus...

Lett valakinek a streptococcus vizsgálata b+? Ha igen letudná írni pár sorban, hogy ez milyen veszélyekkel jár és milyen gyógyszerrel kezelték?

Figyelt kérdés
2008. okt. 17. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.Sajnos nekem nem lett jó a 36hetes leoltásom,találtak streptoccocust.A veszélyei nem jók én a neten néztem utána...De a dokim megnyugtatott,kaptam Aktil625,készitett kúpot,és pymafucin krémet,pont ma fogyott el az egész.Nekem azt mondták ettől biztosan elmúlik.Lesz egy újabb leoltásom majd kiderül...Minden jót,37hetes kismama
2008. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is streptoc. van. A neten én is félelmetes dolgokat olvastam, jól össze is tojtam magam, de a doki és a védőnő is megnyugtatott. Ha esetleg még szülésnél fennáll a baci, (jelezni kell) akkor a baba kap antibiotikumot, ha szükséges.

Mivel én allergiás vagyok a penicilinre (és ezt leginkább cilin származékokkal gyógyítják)én betadin jódos hüvelykúpot illetve bactroban kenőcsöt kaptam. Férjem pedig antibiotikumot (mert ugye őt is kezelni kell, különben felesleges az egész...)

Csak pozitívan!

31 hetes kismamika

2008. okt. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt, van streptococcus fertőzésem. Mert ugye ez nem múlik el sajnos. Lehet ideiglenesen kezelni, de visszjön. Nekem azt mondta a doki, hogy majd a szüléskor kapok antibiotikumot vénásan a szülés elött min. 4 órával. Az jobb mintha a terhesség alatt szednék gyógyszert. Így is lett. Szerencsére semmi baja a kislányomnak. Mindn jót nektek!

6,5 hónapos kislány anyukája

2008. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt. Augmentint szedtem 1 hétig, aztán szüléskor infúzióban átfolyattak még penicillint, a babám pedig antibiotikumot kapott, amíg bent voltunk (3 napig). Most 8 hetes a kisfiam (lekopogom) semmi baja. Ne aggódj, mert amiket a neten olvasol, azok a legszélsőségesebb esetekről szólnak. Mivel észrevették, és a kiskönyvedben is ott lesz a lelet betűzve, szakszerűen fognak eljárni, hogy megelőzzék a babád esetleges fertőződését. (egyébként én szuperaggódós fajta vagyok, szüléskor a biztonság kedvéért még külön szóltam a szülésznőnek, hogy tudja, nekem streptococcust találtak a 36.héten, de tudott róla)
2008. okt. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.legalább egy kicsit megnyugodtam:-)
2008. okt. 17. 20:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!