A magzat/baba a 8. Hónapban, hogy halhat meg, és ez milyen
anyáknál fordul elő?
Figyelt kérdés
Esetleg az anya anyjának is több vetélése volt, vagy korábbi vetélessel összefügg vagy az életmóddal? Mennyi az esélye, hogy egy ilyan anyának a lánya is így járhat(több vetélés, esetleg 8.hónapban szintén elveszti a babáját)?
ez nem "örökölhető" tehát nem kell attól félni, hogy ha a "nagymamának" volt ilyen problémája akkor az anyukának is lesz... rengeteg mindentől függhet mitől hallhat meg a baba a 8. hónapban..
2017. jún. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Ne parázz! Ha nagyon félsz vegyél szívhang hallgatót.
2017. jún. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
Hacsak nem masszív alkoholista vagy keménydrogos valaki (vagy traumás ütés éri a hasat), akkor nem az anyán múlik.
Lehet zavar a terhesség biológiai lefolyásában, köldökzsinór csomó, köldökzsinór trombózis, magzati keringési vagy agyi infarktus, stb. Rengeteg oka lehet. Szerencsére ritka, és a fent említett durván egészségtelen életmódon kívül nincs ráhatása az anyának.
2017. jún. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Habitulális vetélés mögött állhat örökölhető, genetikai ok IS. Pl. : méhrendellenesség, trombofília...
Ha tudnád, mi volt a baja a nagyinak, előrébb lennél.
Életmóddal összefüggő?
Pl. ha volt egy alkoholista párja, aki minden alkalommal hasbarúgta, na az is okozhat "ismétlődő" vetélést.
Amit te tehetsz, hogy kivizsgáltatod magad rendesen. Pl: egy trombofília panel igen ajánlatos. Korai vetélést és későit, ill halvaszületést is okozhat. Kezelése pedig egyszerű.
2017. jún. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 A kérdező kommentje:
Egy ismerősünknek a babája halt meg mostanában, és édesanyám is mondta, hogy ő is így járt, teljesen átérzi. Még nem most szülök (még jó pár évig nem), de a menszeszem nem rendszeres és magas tesztoszteronom van, amit a nyáron vizsgálnak ki rendesen, és ha egyszer gyereket szeretnék én nem tudnám magam ezen túltenni.
2017. jún. 16. 08:30
6/6 ildi32 válasza:
Ha az anyànak genetikailag nincs trombózisra való hajlama nagyon kevés. Az anyai genetikai problémàkat pl. Leiden-mutáció; Mthfr-gén mutáció; Protombin-mutàció; Anti-foszfolid szindróma szűréssel meg lehet talàlni. Kezelésükkel jelentősen csökkennek a korai vetélések és a késői magzat elhalások is. Ha a terhesség előtt kezelve vannak ezek a betegségek elkerülhetőek az embriónál az osztódási-genetikai rendellenességek;pl. üres petezsák; szikhólyag hiány stb,(a terhesség legelején ezek màr nem kezelhetőek)illetve a magzatnál egyes lepény keringési problémák.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!