Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szülőszobára mit pakoltok...

A szülőszobára mit pakoltok külön be a csomagba?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
A szülőszobára??Semmit!Kapsz egy hálóinget, húzol egy papucsot, és ennyi!
2010. máj. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szülőszoba


* 2 papucs – 1 a tusoláshoz, 1 a szobába

* tusfürdő

* törülköző

* előlgombolós hálóing – célszerű bekészíteni, bár van olyan kórház, ahol a szüléshez kórházi hálóinget kell felvenni

* zokni – ha egy picit hidegebb van, még jól jöhet

* wc papír, wc-re papírülőke, papír zsebkendő

* vastag eü.betét – a legtöbb kórházban a szülés után adnak gézbe tekert vattát, de azért nem árt bekészíteni a sajátunkat, nehogy meglepetés érjen…

* személyes iratok: igazolvány, lakcímkártya, TB kártya, Terhes könyv, leletek, Házassági Anyakönyvi Kivonat vagy Apapsági Nyilatkozat – ezeket már a szülés előtt elkérik

* ásványvíz, szőlőcukor, csoki – igaz, szülés alatt nem szokás enni, de akár utána is jól jöhet, ill. nem árt gondolni az éhező kispapára

* fényképezőgép, videokamera, mobiltelefon – nehogy elmaradjon a felejthetetlen pillanatok megörökítése!

2010. máj. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem írom le még egyszer, amit ide is leírtam: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Könnyű szülést!

2010. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezeket mind én szülés utánra pakoltam, nem a szülőszobára!!!

Ott bizony semmire nem lesz szükséged, csak kitartásra!

2010. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A felvételkor eleve elkérik a kiskönyvet, leleteket... A felvétel meg a vajúdás alatt történik, hacsak nem rohamszülésről van szó :)) Gondolom, a fényképezőgép is jól jön... stb....
2010. máj. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szülőszobán jobb helyeken azzal kezdik, hogy zuhanyozz le. Namármost ehhez kell minimum törölköző, szuappan, papucs, de nem árt a dezodor és a fésű sem. Ha elhúzódik szülés, akkor jól söhet a csoki. Fekve sokkal könnyevv csőrös üvegből inni, mint tekerős kupakosból. Az iratokat azonnal ekérik, amint felvesznek. A telefon lemerülhet, kell hozzá a töltő. A gyermek első pillanatait meg érdemes megörökíteni.


Lehet, hogy te semmi nélkül szültél, gratula hozzá tényleg, de a legtöbb nőnek kell némi minimum komfort a szülőszobán.

2010. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A belinkelt oldalon olvastam ám érdekességeket!Én már szültem, így van némi fogalmam a dologról!Igaz minden kórház más!!Csoki, szőlőcukor, ásványvíz...!Baján meghalni sem engednek nemhogy ilyeneket egyen, igyon a kismama vajúdás, ill szülés alatt!Oda bizony az iratokon kívül , meg a kórházi hálóingen kívül más nem vihetsz!!Max a fényképező!A többi holmi majd csak utána kell!
2010. máj. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Látod! Ahány kórház, annyi szokás :)) Baja és Kalocsa kb. 30 km-re van egymástól. Baján nem ehetsz, nem ihatsz... Kalocsán bár nem ehetsz, de a szőlőcukor és az innivaló megengedett... Jobb, ha az ilyen evős, ivós dolgot helyben érdeklődöd meg :)
2010. máj. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja! én Kalocsán (is) szültem.
2010. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

- 1 törülköző

- 1 hálóing

- wcpapír

- 3 db betét

- 1 hálósbugyi

- fényképezőgép

- köntös

- zuhanyzós papucs

- 1 kis csoki

- 1,5 l szénsavmentes ásványvíz

- tusfürdő

- papírzsepi

2010. máj. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!