Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császár után pár hónappal...

LN09 kérdése:

Császár után pár hónappal ismét terhesség? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

27. héten sűrgősségi császárral szültem két babát. A 23. héttől toxémiás lettem, és muszáj volt meginditani a szülést. A bábák pár napot éltek, nagyon picik voltak.

Az orvosom azt mondta, ha lelkileg valamennyire túlteszem magam a dolgon próbálkozzunk újra.

Ma voltam endokrinológusnál és elmeséltem neki, hogy mi történt. Azt mondta használjam ki a szülés utáni hormonváltozást és próbálkozzunk.

Ledöbbentem mivel még csak 6 hét telt el szülés óta. Kérdeztem tőle, hogy de hát császár után egy évet min. várni kell. Az orvos azt mondta mire szülni fogok majdnem eltelik egy év, és heg addigra ugyis meggyógyul.


Szóval a kérdésem: Ti mit csinálnátok a helyemben? Bevállalnátok? Félek, hogy túl korai, bár egy docenc hülyeséget nem mond. Attól, hogy előjön a toxémia pedig mégannyira félek.


2010. máj. 18. 11:11
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Sajnálom! Akkor nem vagyok egyedi eset, hogy elvesztettem a babáimat.

Tudjátok amikor hazajöttem és fürödtem azt vártam mikor nyomják ki magukat. Nagyon szerették ha fürödtem, akkor mindig beindultak. Sirva fakadtam, mikor eszembe jutott, hogy nincsenek velem, hiába várom, hogy mocorogjanak.

Amikor az Actimeles reklám megy akkor is a sirás kerülget...


Szóval akkor ti bevállalnátok? Tudom nem szabad úgy belemenni, hogy baj lesz, de hogyan lehet ezt elhessegetni?

2010. máj. 18. 17:01
 12/21 A kérdező kommentje:

Tudjátok nálam az a probléma, hogy a ciklusom elég kusza. A lényeg, hogy nincs peteérésem, és ezért mondta a doki hogy használjuk ki még ezt a pár hónapot, mert valószinű addig lesz.

PCO-m is van pluszba, csakhogy ne legyen olyan könnyű... Tehát ha most nem használjuk ki, lehet soha többet, vagy nagyon nehezen fog összejönni, és lehet bánni fogom, hogy nem használtam ki az alkalmat.

2010. máj. 18. 17:12
 13/21 anonim ***** válasza:
Szia!Nagyon sajnálom ami veled történt még majdnem sírok:(Tudod,én 24 hetesen vesztettem el szintén 2 babát,maga volt a pokol.Nekem már halva kellett őket megszülnöm egy napot sem éltek.Ezen nagyon nehéz túltenni magát az embernek teljesen nem is lehet szerintem.Nekem akkor fél év pihenőt javasoltak tekintettel a középidős terhességre.Ha próbálkoztok és teherbe esel is az azért lesz mert a méhed készen áll az újabb terhességre.Másik részről pedig lehet jobb lenne ha várnátok mert ehhez idő kell míg az ember túlteszi magát a történteken.Nekem talán ezért jött össze 1 év múlva.Úgy érzem hogy most állok készen lelkileg is egy újabb terhességre és remélem hogy most minden rendben lesz.Neked pedig mihamarabbi gyógyulást kívánok testileg és lelkileg is!
2010. máj. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Jaj, hát ez is nagyon szörnyű!

Szerintem most nem vágunk bele a dologba. Várunk pár hónapot, talán fél évet és akkor elkezdjük a próbálkozást. Az én esetemben nem is biztos, hogy összejön akár elősre akár 10. alkalomra.


Egyik hozzászóló irta hogy neki kellett az újabb terhesség hogy picit könnyebb legyen. ÉN is igy vagyok ezzel, de másrászt úg érzem még nincs itt az idő, és ezért inkább várunk.


Csak szörnyű érzés az is, hogy mindent megvettünk és nap mint nap látjuk... A pici ruháktól elkezdve...

2010. máj. 18. 19:19
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon sajnálom, ami történt veled. Sajnos és is átéltem ezt 2008-ban. Én is toxémiás lettem. De csak a 31. héten vették észre, hogy 5 héttel le van maradva a kisfiam a fejlődésben. Akkor megcsászároztak. 8 napig élt a kicsi. Iszonyat volt, amin azokban a napokban keresztülmentem. Ezt soha az élteben nem lehet elfelejteni! Lelkileg mikor jöttem helyre? Kb 1 év múlva. Nekem az orvos azt mondta, hogy fél év után lehet leghamarabb próbálkozni. Addig kivizsgáltattam alaposan magam. Kiderült, hogy van egy autoimmun betegségem, és nagy a valószínűsége, hogy ez okozta a tragédiát. Tavaly nyáron ismét teherbe estem. 10 hónappal a császár után. Sajnos azt a babát is elevszítettük a 6. héten. Aztán, októberben ismét sikerült. Első pillanattól kezdve gyógyszeres és szoros orvosi kezelésben részesülök a betegség miatt, és hogy ne alakuljon ki ismét toxémia. Most a 34. héten járunk. Ismét kisfiam lesz. Végigaggódom az egész terhességet, de megéri. A halott kisfiamat sosem fogja pótolni, de tovább kell lépni. Nem könnyű. Nahyon sokszor jut eszembe a terhesség alatt. Sokszor hasonlítgatom össze a két terhességet. Előfordul, hogy sírok, mert elfacsarodik a szívem. Főleg, hogy lassan 2 éves lenne, és most is majdenem akkor fogok "szülni". Ne haragudj, hogy ilyen sokat írtam, és ilyen részletesen. Csak aszerettem volna veled/veletek megosztani, hogy én hogy érzetem és érzek. Szóval, az én véleményem az, hogy várj pár hónapot a tested miatt. És várj annyit a lelked miatt, amire szükséged van. Ne ugorj bele egy terhességbe csak azért, hogy kárpótold megad, vagy azért, hogy minnél hamarabb terhes legyél. Ezt fel kell dolgozni valmennyire. És még így sem könnyű... Sok sikert kívánok, és sok erőt és egészséget Neked is és minden sorstársamnak.
2010. máj. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked és mindenkinek aki megirta a történetét!


Én is úgy gondolom, hogy egy újabb terhesség elött mindenképp kivizsgáltatom magam. Nálam valószinűleg az ikerterhesség okozta a toxémiát, és nem betegség.


Nem tudom ilyenkor másnak a rokonok, ismerősők mit mondanak, de nekem minden egyes ember ezt: "jaj, ne aggódj lesz majd másik" "fiatalok vagytok, majd összejön"

Mikor ezeket a mondatok mondják pofán tudnám csapni az illetőt.

Igen, majd lesz másik, de abba nem gondolnak bele, hogy nekem az a két baba kell, és ők már nem jönnek vissza, pedig joguk lett volna élni! Fiatalok vagyunk. Persze, de ha 30-40 éves lennék ( bár az sem idős korosztály ) a toxémia akkor is elöjöhet, és én akkor is meghallhatok.

Tényleg aki nincs benne ebben a dologban az nem tudja átérezni és a kijelentéseivel megbántja az embert. Vagy csak én gondolom igy?

2010. máj. 19. 11:02
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én a tegnapi hozzászólok egyike vagyok.Igen én is pofán tudtam volna csapni az ilyet hiszen ők már itt voltak karnyújtásnyira,velük képzelted az életed.Ugyanakkor tudnunk kell hogy nagyon nehéz másnak is ebben a helyzetben "jól"viselkedni.Nem tudják kezelni ezt a helyzetet tényleg csak akivel megtörtént.Csak akkor inkább ne szóljon semmit.Tőlem volt aki fél év után is megkérdezte hol van a Baba.Hát minden nehéz ilyenkor.
2010. máj. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Igazad van!

Pár napja voltam bent a munkahelyen, mentem a folyosón és jött velem szembe a takaritónő. "Jaj de sovány vagy, nem inkább hizni kéne? Hol a hasad?"


Én meg csak annyit mondtam, hogy a hátamon horodom őket. Fogytam 10 kg-ot két hét alatt, és nagyon undorodtam magamtól. Még talán most is.

2010. máj. 19. 13:16
 19/21 anonim ***** válasza:

Én az előző oldalon válaszoló vagyok (kromoszómarendellenességgel született baba anyukája). Hát igen, a munkahelyre való visszatérés még maga a pokol. Mindenki szánakozva nézett rám és nem mertek hozzámszólni. Annyi jó volt, hogy nem kellett mindenkinek mondogatnom, hogy mi történt, mert párom is ott dolgozik és anyukám is és ők már elmondták a többieknek. Hát nekik is szörnyű volt, az biztos! Most is gombóc van a torkomban, ha belegondolok. De valahogy túl lehet élni, erősnek kell lenni.

Neked tanácsolom továbbra is, hogy pár hónapot várjatok, de most, hogy írtad a PCO-t, így meg tudlak érteni, hogy nem akarsz fél-egy évet várni. Szerintem kb. négy hónap jó lenne. Remélem addig még a hormonok nem állnak vissza és hamar összejöhet a baba. Én nagyon szurkolok nektek!!!

És sok erőt és kitartást kívánok és minden hasonlóan járt válaszolónak is!

Minden jót kívánok a továbbiakban!!!

Üdv.

2010. máj. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Furcsa dolog, mert várnék is meg nem is... De persze várni fogunk mindenképp!!!

2010. máj. 20. 16:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!