Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császár után pár hónappal...

LN09 kérdése:

Császár után pár hónappal ismét terhesség? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

27. héten sűrgősségi császárral szültem két babát. A 23. héttől toxémiás lettem, és muszáj volt meginditani a szülést. A bábák pár napot éltek, nagyon picik voltak.

Az orvosom azt mondta, ha lelkileg valamennyire túlteszem magam a dolgon próbálkozzunk újra.

Ma voltam endokrinológusnál és elmeséltem neki, hogy mi történt. Azt mondta használjam ki a szülés utáni hormonváltozást és próbálkozzunk.

Ledöbbentem mivel még csak 6 hét telt el szülés óta. Kérdeztem tőle, hogy de hát császár után egy évet min. várni kell. Az orvos azt mondta mire szülni fogok majdnem eltelik egy év, és heg addigra ugyis meggyógyul.


Szóval a kérdésem: Ti mit csinálnátok a helyemben? Bevállalnátok? Félek, hogy túl korai, bár egy docenc hülyeséget nem mond. Attól, hogy előjön a toxémia pedig mégannyira félek.


2010. máj. 18. 11:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Először is sajnálom, ami történt. Részvétem.

Ha a lelki részén túltetted magad, akkor nyilván jöhet az újabb terhesség, az meg hogy ez nálad meddig tart, csak te tudod. Nekem kevés lenne 6 hét...

Abban a dokinak igaza van, hogy mire szülnél, már letelik az előírt idő a heg gyógyulásában.

2010. máj. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami veletek történt! Én szerintem belevágnék, ha a doki sem kifogásolja.


Hogy jött elő a toxémiád? Barátnőm elég kövér, neki volt, magasvérnyomás és vizesedés, ő a 31. héten szült, 1kg volt a kisfiú, de ma már nagyon összeszedte magát, behozta a lemaradását, most ha 40. hétre született volna, úgy számolva 3,5-4 hós és 6kg felett van.


Én bevállalnám!


Nekem egy missed ab.om volt 9 hetesen, rá a 2. mensi után terhes lettem és itt játszik a gyönyörű kisfiam!


Szoratok nektek!

2010. máj. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Én félek bevállalni, mert mi van ha szétnyilik a heg terhesség alatt?


Természetesen nem most állnánk neki 6 hét után, mert még nem is menstruáltam.

Nekem valahogy ez olyan furcsa, hogy császár után 3-4 hónappal már lehetne próbálkozni.


A toxémiám hogy jött elő? A védőnő nézett a gondozáson vizeletet, amiből fehérjét mutatott ki, és nézett vérnyomást ami 140/90 volt, azátn később 170,180. Szüléskor 200 volt. A babák pedig nagyon le voltak maradva. Ennyi. Vizesedés nálam szülés után volt.

2010. máj. 18. 11:23
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom ami történt és pontosan átérzem.Nekem tavaly januárban született halva a kisbabám,33hetesen szintén császárral.Tudtam hogy soha nem fogom elfelejteni Ő mindíg is a kisbabám marad,nem telik el nap úgy hogy ne gondolnék rá ennyi idő elteltével sem.Ugyanakkor azt is pontosan tudtam hogy csak az fog segíteni feldolgozni a történteket ha újra kisbabát várok és szülök egészségesen.Nekem akkor a dokim fél év várakozást javasolt én ezt betartottam bár nehéz volt kivárni.És még utána 3hónapra rá fogant meg a most 33hetes kisfiam.Ha a fél éven belül mégis besikerült volna nagyon boldogan fogadtam volna.Akkor egy fórumon sokat beszélgettem hasonló szülőkkel és volt egy anyuka akivel ugyanez történt és a szülést követő 6hétben terhes lett,császár után.Semmi baja nem lett,nem volt minden baj nélkül kihordta és megszülte a babát azóta.És egy másik nőgyógyász azt mondta hogy abban az első 6hétben tökéletesen regenerálódik és meggyógyul a méh.Alapos és gondos ellenőrzés és felügyelet mellett szerintem nem lehet baj!!!De hogy lelkiekben kész vagy-e rá azt csak Te tudhatod!Sok erőt neked!
2010. máj. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem! Sajnos én is hasonlóan jártam, annyi különbséggel, hogy engem 35. hétre császároztak és nem toxémia miatt, hanem már nem volt áramlás és születés után egy héttel derült ki, hogy súlyos kromoszómarendellenessége van a babának. Ő két hetet élt. Csak azért írtam le mindezt, hogy lásd, tudom milyen most neked és együttérzek veled! Nekünk egy évet mondtak császár után kivárásnak, de volt aki fél évet. Mi 8 hónapot vártunk és rá két hónapra jött össze a baba. Tehát 10 hónap telt el a császár és a fogantatás között. Én azt tanácsolom, hogy legalább egy fél évet várjatok, mert annak a hegnek szerintem több idő kell a regenerálódáshoz. Nekem a terhesség első 3-4 hónapja nagyon nehéz volt, annyira fájt belül a hegem, hogy menni alig bírtam. Utána elmúlt. Most 28 hetes vagyok és szerencsére eddig minden rendben és nincsennek fájdalmaim. Szóval ez csak az én tanácsom, döntsetek belátásotok szerint!

Sok erőt és kitartást kívánok!!!

Üdv.

2010. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

11.45-ös vagyok. Előttem válaszolónak is őszinte részvétem. Én is tavaly januárban szültem a beteg kisbabámat. Borzasztó! De gratulálok a másik babához és nagyon jó egészséget kívánok neki és az anyukájának!

Üdv.

2010. máj. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig a 11.37-es vagyok.Köszönöm és viszont kívánok minden jót főleg kitartást és egészséget.Nem könnyű igaz?De hát tudtuk amikor vállaltuk és csak optimistán lehet újra neki vágni.Minden rendben lesz!!!

Szép napot!

2010. máj. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

szia

részvétem, az első kisfiunk nekünk is meghalt, 40.héten szültem. lelkileg akkor állsz készen, ha tudsz optimista lenni - lásd legutolsó válaszoló bölcs meglátása. testileg készen állsz szerintem kb. 2-3 hónap után. Van egy mondás, hogy amennyi oda annyi vissza. 27. hét volt a terhességed, várja annyit maximum és vállaljátok a babát. Nekem azóta született egy kisfiam /az elsőhöz képest 2 évre/ és most a harmadikkal vagyok terhes -aki nagyon hamar összejött 5 hónappal a kisfiam születése után. mindegyik szülésem császár volt, az egyik után 2 év a másik után csak 5 hónap volt és nincs nagy különbség a terhesség kiviselésében. nem nehezebb, nem válik a seb, nem fáj, ugyanolyan mint az első. toxémia előjöhet bármikor bárkinél, ezért írtam, hogy csak optimistán - mert be leszel tojva végig. Apa hgy áll a kérdéshez?

2010. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Minden anyukának aki erre válaszolt és hasonló dolog történt mint a kérdezővel,szeretném megírni, hogy le a kalappal előttükés,igazi angyalok vagytok, úgy mint a babáitok.

Könnyezik a szemem!

Nem tudom, hogy lehet, egy ilyen dolgot "túlélni".

A kérdezőnek sok sikert kívánok!

Mindenkinek jó babázást.

2010. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
11.37-es vagyok én pedig minden hozzánk hasonló anyuka nevében köszönöm.Igen ehhez rettenetesen sok erőre van szükség néha én sem értem honnan van.De lám az ember mindíg erősebb mint amilyennek hiszi magát,csak hogy ezt megtudd sajnos egy tragédiának kell történnie.A kérdezőnek én is sok sikert,erőt és kitartást kívánok!
2010. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!