Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudtok házi praktikát tüdőgyul...

Tudtok házi praktikát tüdőgyulladásra kismamáknak? 14 hkm

Figyelt kérdés
Voltam már dokinál , hát de nem mer semmilyen gyógyszert felírni.Szóval nem nagyon vagyok kisegítve.Esetleg ha tudni valaki valamilyen házi praktikát azt megköszönném.

2017. máj. 6. 21:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosod adja vissza a diplomáját. Kötelező az antibiotikum ilyen esetben. Én 27 hétre koraszültem, ippeg pont tüdőgyulladás miatt. Már bennem volt a kórokozó baktérium, amit a szüléskor levett vérvétel igazolt, de még tünetmentes voltam, nyilván orvoshoz mentem volna, de még nem betegített meg. 1 napig próbálták bent tartani a fiam, mielőtt megcsászároztak, hogy szteroidokkal érlelhessék a tüdejét, de tovább nem lehetett, lévén a magzatvízem elfolyásával indult az egész koraszülés. Ez az egyik legrizikósabb, kvázi könnyen elkapható baktériumtörzs a kismamákra nézve, a hüvelyi úton felszálló fertőzések után. Mivel még csak 14 hetes vagy, koraszülni nem fogsz, ellenben elvetélhetsz. Azonnal orvos, lehetőleg egy másik és ezt cseréld le. Számos antibiotikum szedhető várandósság alatt is, felelős orvos ilyet nem csinál. Ha mégis megmaradana a kezeletlen betegséged ellenére,, akkor sem tudhatod milyen károsodást okoz a magzatnak, aztán még később koraszülhetsz te is, esetleg megszülöd időre és akkor derül ki a baj. Ez nem riogatás, de gondolkodj már józan ésszel. Az én esetemben az sem derült ki soha, honnan a fenéből szedtem össze. Liftben, buszon, akárhol, mert a rokonságban, barátok közt tutira nem (akkor már nem dolgoztam és nem is jártam közösségbe a vizsgálatokon kívül).
2017. máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"A tünetek alapján jó eséllyel valószínűsíthető..."


Milyen tünetek alapján valószínűsíted, hogy nem kell neki antibiotikum. Annyit írt, hogy tüdőgyulladása van.

2017. máj. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Jesszus! Orvos! Nekem is elég kretén orvosom van, ő olyan fájdalomcsillapítót írt fel, amit kismamák nem szedhetnek, sógorom felírt sima augmentint ami használt! Az augmentin minden gyulladást, fertőzést helyrehoz (tudom, mert nekem segített a fogamnál és mikor volt egy vírusos gégegyulladásom, annál is). Menj be az ügyeletre, ott ellátnak, ne foglalkozz semmivel!
2017. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tény, hogy azt írják legtöbbször mikor antibiotikum kell, vagy valami hasonló amoxicillin + kalvulán sav kombót, de az, hogy mindenre jó az kicsit túlzás. Van amire tök más hatóanyag kell.


Miért nem lehet egyszerűen annyit írni, hogy igenis írnak fel gyógyszert? Írsz neki valami konkrétat, lehet neki nem is az kell, lehet penicillin érzékeny, de mivel írták a neten ezért beszedi az augmentint amit valakitől szerez, aztán feldobja a pacskert. Majd akkor írogassál konkrét vényre kapható gyógyszereket, amikor elvégezted az orvosit és láttad meg vizsgálatad élőben a beteget.

2017. máj. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ma 12 órára megyek másik dokihoz és megírom , hogy mit írt fel és hogy mit mondott.
2017. máj. 8. 06:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!