Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudtok házi praktikát tüdőgyul...

Tudtok házi praktikát tüdőgyulladásra kismamáknak? 14 hkm

Figyelt kérdés
Voltam már dokinál , hát de nem mer semmilyen gyógyszert felírni.Szóval nem nagyon vagyok kisegítve.Esetleg ha tudni valaki valamilyen házi praktikát azt megköszönném.

2017. máj. 6. 21:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Egy házi praktikát tudok mondani: ha nem akarsz belehalni vagy minimum elvetélni, sürgősen keress egy másik orvsot. Úgy értem, hogy most azonnal menj el az ügyeletre.

A tüdőgyulladás nem vicc. Antibiotikum kell rá, házi praktikákkal,kézrátétellel és ráolvasással nem gyógyul, csak súlyosbodik. Antibiotikumot pedig terhesség alatt is lehet szedni, nem árt a babának. A láz viszont igen, meg az is, ha intenzívre kerülsz. Ráadásul ilyenkor gyengébb az immunrendszer, hogy ne forduljon a baba ellen, szóval gyógyszer nélkül esélytelen vagy. A láz pedig nagyon veszélyes a babára.

Nagyon felelőtlen az az orvos, aki "nem mer" felírni semmit.

Ha van magán nőgyógyászod, hívd fel, de ugyanezt fogja mondani.

2017. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Milyen egy kretén egy orvosnál jártál te? :O Jézus. Sürgősen fogadd meg az első tanácsát!
2017. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha tényleg tüdőgyulladásod van, és nem csak picit köhögsz

, akkor ne házi praktikákat várj, hanem sürgősen keress egy normális orvost! Ezzel nem szabad játszani.

2017. máj. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Igazi orvosnál voltál, nem valami pálcás táltosnál?
2017. máj. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Khm ...

Ketszer volt tudogyulladasom

Az elonel 40 fokos laz, alig kohogtem nagyon intenziv volt a betegseg ...

A masodiknal semmi tunet nem volt, ruti tudoszuresnel derult ki h van egy 10cm folt a tudomon az antibiotikum kezelestol lettem rosszul kohogorohamok fulladas etc.


Szal tobbfele lefolyasa is lehet


De ami fontos orvos lasson ! Irany a tudogondozo hetfo reggel!!!

2017. máj. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Tènyleg orvos váltàs! Most estem àt egy 3 hètig tartó tüdőgyulladàson terhesen. 7 napos antibiotikum kuràval inditott az orvos. Fekvès es azt mondta 38 fok fölé nem mehet a làzam. Hütőfürdő, priznic. Ha nem volt elég gyógyszeres làzcsillapitàs. Egyedül köhögésre hasznàltam természetes szereket. Igy is két hét volt mire láztalan lettem. Nem vicc.
2017. máj. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6%
Még jó, hogy nem minden tgy bakteriális eredetű, és nem kell rá ab. De ti biztos jobban tudjátok, ezért kreténezitek az orvost.
2017. máj. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Utolsó ránézésre egy orvos sem fogja tudni megmondani,hogy bakteriális vagy vírusos,és kétlem,hogy lett volna haemocultura levéve.Amúgy még ha történt is,akkor is addnak antibiotikumot,míg az eredményre várnak.Mert nem 1-2 nap a tenyésztés.Én is azt javaslom mint a többiek.Keress fel másik orvost.
2017. máj. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
A tünetek alapján jó eséllyel valószínűsíthető...
2017. máj. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha ennyire egyszerű lenne,akkor nem az orvosok nem bajlódnának további vizsgálatokkal.Egyik sem vállalná be,hogy rámondja ez vírusos,nem kell antibiotikum.
2017. máj. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!