Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák a májra azt mondják...

Kismamák a májra azt mondják inkább ne egyem, merthogy méregtelenítő szerv de a kenőmájast se szabad?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ehetsz mindent.ami jól esik. Ez csak egy újabb marhaság,hogy a terhes nők ne egyenek se ezt,se azt.
2010. máj. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Me is azt ettem reggelire. eszembe sem jutott, hogy nem szabadna.. :))))

a második terhességet már lazábban veszi az ember. bár én az elsőnél is ettem.

és epret is. van aki azt sem mer

2010. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én szeretem a kenőmájast, szoktam is enni :) Semmi bajunk nincs, most vagyok 35 hetes. Egyél nyugodtan.
2010. máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha nem ehettem volna kenőmájast, valószínüleg már nem is élnék. :-) A rosszullétes időszakom alatt csak kenőmájasos kenyér és tej, ami megmentette az életem. 22 h km
2010. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ehetsz kenőmájast. Általában mindent, ami jólesik, de igaz, hogy túlzottan sok májat nem javasolt. Viszont amennyi a kenőmájasban van, annyi belefér! :)
2010. máj. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyebkent a leghivatalosabb ajanlas szerint sincsa arrol szo, hogy a majat a meregtelenito funkcioja miatt ne lehetne enni terhesseg alatt.

Hivatalosan a nagy mennyisegu es renszeres, napi szintu fogyasztasat ajanlott melozni, mert sok A vitamint tartalmaz, ami viszont NAGY mennyisegben arthat a babanak (asszem latasi zavarokat okozhat a huzamos ideju A vitamin tobblet).

Szoval ha kivanod, akkor nyugodtan ehetsz tiszta majat is, kenomajast is, szerintem ugysem ipari mennyiseget fogyasztanal.

2010. máj. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tegnap megkívántam a májpástétomot. Éjjel megettem álmomban vagy 10 db-ot. Már el is felejtettem, de most, h mondtad csorog a nyálam... Megyek is a boltba! :)
2010. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A májban van a lgtöbb olyan vas, ami fel is tud szívódni, a spenótból az oxálsavtartalma miatt alig hasznosul valami. Tele van a máj ásványi anyagokkal is emellett, persze kiválasztó szerv, nagy mennyiségben megterheli a szervezetet, vacsoraként engem hajlamosít élénkebb, negatívabb álmokra. Szerintem nem véletlen, mit kíván meg az ember, persze ha nem folyton csokoládéról meg hasonlókról van szó.

Párom egyszer emlegette az anyját (már nem él), aki szerint terheseknek nem lehet epret enni... én nem hiszek a népi hiedelmeknek, nem eszem olyan dolgokat, ami lisztériát, toxoplazmát, vagy orvosilag alátámasztott dolgokat terjeszthet, de nem börtönbe vagy elvonóba vonultam a terhességemmel, azt hiszem.

2010. máj. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat.

2010. máj. 19. 17:34
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia Utolsó válaszolóm.

Leírod nekem,hogy te miket tudsz,mit nem lehet enni?

Köszi.

2010. máj. 20. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!