Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérhígító injekció kérdés?

Vérhígító injekció kérdés?

Figyelt kérdés

Kaptam vérhígító szurit, és ezzel kapcsolatban kérdeznék, hogy ti hova szúrjátok? Illetve tudjátok-e magatonkan szúrni?

A másik hogy a fecskendőben nem teljesen van folyadék hanem ha teljesen ütközésig nyomom a kinyomó részt, nem tudom hogy hívják, akkor elvileg levegő is jut be nem? Vagy figyelni kell hogy csak a folyadék rész jusson be? Remélem érthető amit írtam. Még nem adtam be magamnak ilyet.....

Szülésnél okozhat gondot ennek a használata?


2017. ápr. 6. 06:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezted meg az orvost?

Én császármetszés után kaptam és nekem a combomba illetve a karjaimba adták be felváltva.Elméletileg a használati utasítás azt írja,hogy a levegőt nem kell kinyomni de mi kinyomtuk.így is úgy is kijön belőle.a kórházba ne nyomták ki a levegőt....

2017. ápr. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy erről nem volt szó mikor kaptam egy szurit és akkor nem is tudtam mit kérdezzek, csak ma már szúrnom kell magam és ahogy nézegettem a fecskendőt akkor látom hogy ezt érdemes lett volna megkérdezni.
2017. ápr. 6. 06:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Előre töltött fecskendő esetén nem kell légteleníteni. Azt csak akkor kéne, ha egy üres fecskendővel te szívnál pl. Ampullából. Tehát nem kell figyelni hol van vége a folyadéknak és hol a levegő benne. Csak nyomd be az egészet.

Gondolom Clexane-t/ Fraxiparine-t kell beadnod magadnak, ezek gyárilag "késztermékek", azonnal használhatók.

Eü-ben mi általában hasba adjuk, köldök körül kb 5 centis kört kihagyunk, s azon túlra. Összecsiped adott részen a bőrt, merőlegesen bele a tű, beadod, majd kihúzod a tűt hasból és ezután engeded el a bőrt.

2017. ápr. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen Clexane kaptam.

Annyi levegőtől nem lehet baj?

Csak mert a kórházba pöckölték a fecskendőt és mondták, hogy a levegő menjen ki belőle, pici buborék maradhat. Most ez eszembe jutott :) Viszont a tájékoztatón valóban annyi van hogy nem kell a levegővel foglalkozni, ahogy írtad utolsó válaszoló. Szóval kicsit tanácstalan vagyok :) De akkor hagyom úgy ahogy van.

Bonyolítja a helyzetet hogy nem annyit kell beadnom ami a fecskendőben van, hanem valamivel kevesebbet, így ki kell nyomni előtte egy picit.

2017. ápr. 6. 07:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is olvasd el a betegtájékoztatót. Hasba szokták javasolni az adást, de akárhová adhatnád, felszívódik, a lényeg, hogy bőr alá, és semmiképp ne izomba. Szerintem a legkönnyebb és kevésbé félelmetes combba, ha meg más adja, a változatosság és a hely kedvéért kérheted felkarba is. Összecsippented és mintha a bőröd alá öltenél...

A levegő elvileg bőr alá nem baj, és ilyen előre gyártott szuriknál kell ahhoz, hogy az összes anyagot ki tudd nyomni a tű részéből is, ugyanakkor én is tartottam tőle/magamtól, így felfelé tartva óvatosan előbb kinyomkodtam - már amikor sikerült, mert néha nem csak egy buborék volt benne... Mindenesetre még élek :)

Én az első gyerekkel császár után kaptam mélyvénás trombózist elég magasan hasban, így utána másfél évig napi kétszer kellett szúrnom magam a legdurvább mennyiséggel. A másodiknál már csak megelőző adaggal napi egyszer, terhesség + 12 hét tartamra, ez jóval barátibb volt. Utáltam, mert fáj, parás, tiszta kék folt és viszkető göb az ember és minden nap ugyanabban az időben kell. Ha csak egyszer, nekem azt mondták, tán érdemesebb este, mert 12 órát hat és akkor mozog kevésbé az ember. Ugyanakkor szülés közeledtével meg érdemesebb reggel, mert a legtöbb szülés éjszaka indul. Ha meg fájásaid lesznek, már ne add be az aznapit. Anno a netet végigböngészve úgy találtam, megoszlik az orvosok véleménye is, hogy a természetes szülés vagy a programozott császár a jobb (ez utóbbinál jóval nagyobb a trombózisveszély, de mások szerint jobban kontrollálható a szuritól eltelt idő és a vérzés), mindenesetre így is és úgy is szültek már sikeresen vérhígítós kismamák.

Hosszas szedés esetén mellékhatása lehet a csontritkulás (ami ugye már a terhesség+szoptatásnak is), erre érdemes a dokinál rákérdezni, mit javasol ezt ellensúlyozni, mert nálam sajna bejött és senki nem említette, csak utólag.

2017. ápr. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kinyomni, ne szórakozz vele.

A has két oldalába adtam terhesen (felváltva), nekem ott fájt a legkevésbé. Amikor már nagyon nagy volt a pocak, próbáltam combba, de ott nekem rosszabb volt.

Természetesen szültem.

2017. ápr. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell foglalkozni a levegővel, ez csak bőr alá megy, nem vénába. Hasfalba adom (illetve a férjem, mert nyuszi vagyok), a 45 fokos szöget javasolta a doki, de a 90 kevésbé fáj.
2017. ápr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ha jól összefogod és inkább csíped magad akkor a szurit már nem is fogod érezni ;)

én várandósan nem merném a pocakomon a bőrt szurkálni :O. bár tudom hogy a gyereket nem szúrom meg, de akkor is az olyan furi :D

2017. ápr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
...és én naív ma megpróbáltam leadni a használt fecskendőket. Bruhaha.
2017. ápr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Egyébként honnan tudni, hogy a bőr alá ment és nem olyan helyre ahol bajt okozhat a levegő? Vagy a felkart, derekat ha összefogom és beszúrom ott csak jó helyre mehet?

Csak annyira laikus vagyok ehhez és hiába mutatták meg,valahogy ott rutinból csinálta aki beadta, nyilván mert ez is a dolga :) én meg most gondolkdom, hogy akkor hogy is, már végignéztem a netet :)

Ez a csontritkulásos dolog azt hiszem benne van a tájékoztatóba, mondjuk biztos függ mekkora adagot kell szúrni, én elég kicsit kapok, ráadásul közeledik a szülés, így nem érzem annyira veszélyesnek.

A hasamba én sem merném adni, de oldalra a zsírpárnába látom esélyét, hogy menne :)

2017. ápr. 6. 11:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!