Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetesen új munkahely?...

14 hetesen új munkahely? Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Most vagyok 12 hetes, és csak júniusig van szerződésem. Most derült ki, hogy egy pályázatom sikeres lett, egy másik céghez felvennének, 1 vagy 3 hónap próbaidővel, ezt még nem tudom pontosan. Kb. 2-3 hét múlva kezdődne a betanuló tanfolyam, amire már kapnék fizut.


Mit csináljak? Eltitkoljam a terhességem? Novemberben szülök, és sajnos nincs meg a 365 nap munkaviszonyom.


2010. máj. 10. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem semmi képpen sem titkold el a terhességedet. Az új munkahelyröl is kirughatnak a munkaügyi bíroság engedélyével, és ha már hazudsz a bekerül´sekor könnyen lehet hogy kirugank.

Mond meg,de azzal is számolnod kell meddig fogod bírni. èn 21 hetes vagyok de most akarom magam félnaposra kiiratni (külföldön élek, terheseknek van ilyen) mert nem bírom az egésznapot. Nem bírok ülni mert begörcsölök, a hosszú állástól meg a hátam majd leszakad.

Èn azt mondom mindenképpen próbáld meg de a terhességet ne titkold el. Ja otthon a terheseket kirughatják próba idöben.

2010. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem kicsit más volt a szitu.februárban kiderült,hogy terhes vagyok,és a szerződésen júniusig volt.nekem muszáj volt eltitkolni,mert amúgy nem hosszabbítottak volna.szerencsére nem híztam sokat,és a dokihoz járást is meg tudtam oldani.Végül is kaptam szerződést,de csak 6hónapra.....de az elég volt

szóval nálunk,mikor a felvételi beszélgetés volt,rákérdeztek,hogy nem vagyok e babás,és hogy mikorra tervezzük-persze ez nem fair...de itt bármit meg lehet csinálni.a próbaidő alatt simán,minden ok nélkül kirúghatnak.de lehet akkora kretének,hogy fel sem vesznek ha megtudják.én mindenképp ha csak 1 hónap a próbaidó,eltitkolnám a dolgot.de ez a te döntésed!

2010. máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az felmerült még nálam miközben olvasgattam a válaszokat a kérdésedre, hogyha véletlenül mégsem vesznek fel ez miatt, akkor a munkanélküli időszak - ugye erre is pénzt kap az ember - nem tartozik bele a 365 napba? Érdemes lenne , hogy bemenj a városotokban lévő munkaügyi központba, ott van ingyenes jogász is , hátha tud segíteni.

2010. máj. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat!

Utolsónak: hatvan valahány napig kanék álláskeresési segélyt, azzal együtt sem lenne meg a 365 napom. Sőt egy hónap passzív táppénzzel sem.

2010. máj. 11. 09:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezt a mostani szerződésedet biztos, hogy nem fogják meghosszabbítani? Mert az lenne a legjobb.

A másik kérdésem: a mostani szerződésedet fel lehet mondani és el tudsz-e egyáltalán menni a másik helyre? Mert ha nem, nem is érdemes rajta gondolkozni.

2010. máj. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!