Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzre mentem, de még nem...

Táppénzre mentem, de még nem kaptam semmit. Milyen esetben utal az oep és milyen esetben a munkahely?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, ha bizonyos létszám fölött foglalkoztat a cég, akkor azon keresztül jön az utalás a szokott időben (fizetéskor), míg az oep-nél akár hónapokat is kell várni.
2009. jún. 5. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen ha a munkahelyed TB kifizetőhely akkor Ő megelőlegezineked a táppénzt a szokott időben és az OEP neki utal. Én is táppénzen vagyok, és úgy kapom a táppénzemet, mint a párom a fizetést. Minden hó 9-én.

Csak le kell adnom mindíg 28-ig a táppénzes papírt.

Anyum maszeknál dolgozik, ott 3 hónap után kapta meg a pénzét az OEP-től, mert az ő munkahelye nem kifizetőhely.

Remélem tudtam segíteni.

22+1 hetes kismami

2009. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát én csak annyit tudok mondani erről, hogy nekem az utalásnál mindig a cég neve volt feltüntetve valamint a bérpapíron is ez szerepelt. Nem tudom számít-e a cégnél fogalkoztatottak száma de kb. akkor ez a szám 1000 fő volt.(azóta már a válság miatti leépítés őket is utólérte(kb. 600fő), de a barátnőm most ment tp-re és ő is onnan kapja)
2009. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi, sokat segítettek!
2009. jún. 5. 12:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!