Ha a Fraxiparine-ra rá van írva, hogy terhesség alatt csak kozkázatot mérlegelve és szoptatásban pedig nem lehet használni, akkor miért szokták felirni?
Ha a Fraxiparine-ra rá van írva, hogy terhesség alatt csak kozkázatot mérlegelve és szoptatásban pedig nem lehet használni, akkor miért szokták felirni, illetve biztonsággal "szedik" a kismamák hónapokon át várandósan ill. a gyerekágy végéig, majdnem a baba majdnem 2 hónapos koráig?Aki ilyen kap, nem szoptathat?
Nincs alapbetegség, nem volt trombózis.
Nálatok, hogy volt ez? Miért kaptátok, hogy szúrjátok magatokat hónapokig?
Köszönöm.
Császár után kellett használnom néhány napig. Mérlegelik, hogy minek nagyobb a kockázata, a trombózisnak vagy hogy minimális gyógyszer a tejbe kerülhet. Lehetett szoptatni nyugodtan.
A 37. héten már kórházban voltam. Olyan erős fájdalomcsillapítót adtak fejfájásra, hogy nem terhesen sem szívesen veszem be. Megnyugtattak, hogy az a pár szem nem árt. Sőt, a császár után is azt kapta mindenki.
20 hetes vagyok, és az első perctől kezdve szúrom magam, és ez így lesz végig, meg utána még 1 hónapig a császár miatt. Nekem azért kell, mert lupus antikoaguláns pozitív vagyok; ami annyit tesz, hogy hajlamosabb vagyok a véralvadásra, ami a babát és engem is veszélyeztetne.
Egyébként ezt a 'csak gondos mérlegelés mellett...' szöveget azért láthatod mindenhol a terhességgel kapcsolatban, mert sem terheseken, sem magzaton nem kísérletezhetnek, így ebben a csoportban az adott gyógyszer nem minősül sem tiltottnak, sem javasolhatónak. Az meg, hogy nők milliói használják ennek ellenére mégis; nem számít kutatásnak, mert más kritériumoknak kellene hivatalosan teljesülnie ahhoz, hogy érvényes legyen a tanulmány (kontroll terhes csoport, akik nem kapnak császár után vérhigítót; placebo csoport, akik kapnak valamit, de hatóanyag nélkül; és célcsoport, és nagy esetszám). Ha ezeken átmegy, akkor lehetne odaírni, hogy ajánlott...stb. Nyilván frissen szült, vagy terhes nőkön, magzatokon nem lehet próbálgatni, hogy 'na?! melyik csoportban fordul elő probléma?!'
De ne aggódj, az orvosok tudják, hogy mi adható!
Leiden heterozigóta vagyok, ami nem terhesen is növeli a trombózis esélyét. A terhesség pedig nem trombofíliás nőknél is emeli a hormonális változás miatt a vérrögképződés esélyét.
A kettő együtt halálos kombináció lehet mind a magzatra, mind az anyára nézve.
A kockázatokat mérlegelve itt azt jelenti: mi a nagypbb baj, ha esetleg meg se születik vagy okoz nála vmi nem halálost.
Barátnőm 4 gyerekkel vetélt el, mire kiderült, hogy ő is leidenes.
Én szerencsére előre tudtam (emiatt nem szedhettem fogamzásgátlót se), így az első perctől szúrtam magam és szülés után még 6 hétig. Clexane 0,4-et (hatóanyag ua).
Nekem visszér miatt kellett magam az elsőnél a 37.héttől. nincs trombózis hajlamom a vér szerint,deavisszér miatt igen.
Másodiknál más doki volt,ő azt mondta nem kell.
Azóta magán érsebésznél is voltam,műtötte volna a lábam jövő hónapban,de terhes lettem,így a műtét elmaradt,viszont a a 6.hónap elején el kell mennem,hogy megbeszéljük mikortól szúrjam magam. Ő azt mondta mindenképp kell megelőzés miatt. Én bízom benne. És a tablettát tilos szedni terhesen,az injekció való ilyenkor csak. Fraxiparine vagy Clexane vagy mi a másik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!