Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek is van olyan barátnőtök...

Nektek is van olyan barátnőtök, akit egyszerűen elnyelt a föld, mióta terhesek vagytok? Meg sem kérdezi, hogy éltek-e még?

Figyelt kérdés
2 barátnőm is felszívódott, akikkl eddig rendszeresen tartottuk a kapcsolatot. Még időm se volt egyébként kihúzni a gyufát azzal, hogy esetleg sokat beszéltem volna a babáról, mert mind a kettő onnantól szívódott fel, hogy bejelentettem nekik, hogy baba lesz. Azt régebbről, mások terhessége kapcsán tudom róluk, hogy azt az elvet vallják, hogy akinek gyereke lesz, az többé már nem érdekes ember, de miután több éves, nagyon jó barátságról van szó, koszorúslányaim voltak az esküvőmön, így azt hittem, én nem leszek kidobva kapásból, ha terhes leszek. Hát megtörtént mégis. Egy darabig én kerestem őket, hogy mi újság velük, olyankor elmondták a magukét, de nem kérdeztek vissza. Egy harmadik lány hébe-hóba illendőségből megkérdezi, hogy jól vagyok-e, de őt sem érdeklik a részletek. Furcsállom, hogy ha valaki terhes lesz, akkor miért kell azonnal elkönyvelni, hogy innentől használhatatlan és csak a gyerekkel fog foglalkozni és mehet a süllyesztőbe a kismama. Nem gondoltam, hogy ilyen barátnőket szedtem össze. Más is ilyen baromi szerencsés?
2017. febr. 26. 19:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
29%

Ez rosszabb, mint egy szakitas. Szakitas utan megtalalod az igazit jobb esetben. :)

De baratsag.. nem konnyu potolni, ha egyszer volt egy szinte tokeletes. Mindig eszedbe fog jutni , nekemis mai napig eszembe jut..:/ sajnalom, hogy igy alakult, de lesznek mas baratnoid. Ez bizti! :)

2017. febr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Óó hát én is beállok akkor a sorba.. Nálunk addig működött a Barátság amíg én jártam hozzájuk ( munka suli mellett) volt akkor már 1 gyemeke sokat segítettem neki annak idején aztán született még 1 szuper jó volt. Nem jártam hozzájuk minden héten foglalkoztam játszottam a gyerekkel imádtak. És itt jön a csavar nekem is született 1 gyermekem így nem tudtam már olyan sűrűn menni meg már nem is hívott ő sem.. 2× volt nálunk még nagyon az elején meglátogatott azóta se jött többet.. azóta született még 1 gyermekem de csak gartulált és ennyi.. nem beszélünk azóta sem.. Neki csak addig voltam barát amig házhoz menten és tettem a kapcsolatunkért most hogy neki is kellett volna jönnie már nem voltam fontos. Hát ez van...
2017. febr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
- Nem... Jártam hozzájuk minden héten....
2017. febr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nekem nincs még gyerekem, de a legjobb barátnőmnek van, kisgyermek korunk óta jóban vagyunk, és ez a mai napig így van. Nem fordultunk el egymástól.


Egyébként szerintem ilyenkor az játszódik le az emberekben, hogy mivel terhes lett az illető, ezért már nem nagyon csinálhatják azokat a dolgokat, mint régen, nem nagyon vagy csak hosszas egyeztetés után jön össze a találkozó. Igen, gyermek mellett is lehet találkozni, csak ilyen esetekben a legtöbb anyuka viszi magával a gyerekét is, mert mondjuk nem tudja másra bízni, és azért valljuk be, úgy nem lehet beszélgetni, hogy ott van egy gyerek, akire figyelni kell.


Persze, minden nő és gyermek más, nem lehet mindenkit egy kalap alá venni. Aztán lehet az is, hogy ezek a barátnők, akik így lekopnak, nem szeretik a gyerekeket, nem tudnak velük mit kezdeni, nincs hozzájuk türelme, stb.


De mindenesetre nagyon sajnálom, hogy így alakultak a barátságaitok.

2017. febr. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

11, igen, igazad van! Borzasztó nehéz igaz barátot találni, aki önzetlenül, testvéri szeretettel szeret, nem beszél ki, nem fúr a hátad mögött. Talán ilyet csak egyszer talál az ember... Barátok biztos, hogy lesznek, csak nem biztos, hogy olyanok, akikért mindent megtennénk és ők értünk.

Az a szerencse, hogy ha ezt előre tudtam volna, hogy így lesz, akkor se gondolkodtam volna egy percig sem, hogy anya akarok lenni, vagy barátnő :)

12, erről az jutott eszembe, hogy sok olyan ember van, akik 2 métert nem hajlandóak megtenni, senkihez nem mennek el, minden programot otthonra, magukhoz szerveznek. Az én anyum is ilyen. Egy darab barátja se lenne, ha nem járnának hozzá, mert ő el nem hajlandó indulni otthonról. Gondolom, a te barátnőd is ilyen lehetett. Főleg gyerekekkel. Hát, akinek a kényelem többet ér, mint a barátság.... Pedig te elég jó barát voltál, hogy rendszeresen látogattad őket!

2017. febr. 27. 07:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!