Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek is van olyan barátnőtök...

Nektek is van olyan barátnőtök, akit egyszerűen elnyelt a föld, mióta terhesek vagytok? Meg sem kérdezi, hogy éltek-e még?

Figyelt kérdés
2 barátnőm is felszívódott, akikkl eddig rendszeresen tartottuk a kapcsolatot. Még időm se volt egyébként kihúzni a gyufát azzal, hogy esetleg sokat beszéltem volna a babáról, mert mind a kettő onnantól szívódott fel, hogy bejelentettem nekik, hogy baba lesz. Azt régebbről, mások terhessége kapcsán tudom róluk, hogy azt az elvet vallják, hogy akinek gyereke lesz, az többé már nem érdekes ember, de miután több éves, nagyon jó barátságról van szó, koszorúslányaim voltak az esküvőmön, így azt hittem, én nem leszek kidobva kapásból, ha terhes leszek. Hát megtörtént mégis. Egy darabig én kerestem őket, hogy mi újság velük, olyankor elmondták a magukét, de nem kérdeztek vissza. Egy harmadik lány hébe-hóba illendőségből megkérdezi, hogy jól vagyok-e, de őt sem érdeklik a részletek. Furcsállom, hogy ha valaki terhes lesz, akkor miért kell azonnal elkönyvelni, hogy innentől használhatatlan és csak a gyerekkel fog foglalkozni és mehet a süllyesztőbe a kismama. Nem gondoltam, hogy ilyen barátnőket szedtem össze. Más is ilyen baromi szerencsés?
2017. febr. 26. 19:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kapásból szívódtak fel, de miután csak úgy tudtunk volna találkozni, ha én éjszaka beülök velük valahova iszogatni-beszélgetni, így szépen leépültek. A terhességem alatt még találkoztunk, az első gyereket még eljöttek megnézni, a másodikat már nem.
2017. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom :( És hogy viseled? Gondolom, a gyerekek nagyban kárpótolnak érte :) De biztosan nehéz ezt megélni... Hol találtál barátokra? Vagy teljesen egyedül maradtál?
2017. febr. 26. 19:40
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Volt olyan barátnőm, aki azóta is gyerektelen, és nem voltmás közös ismerős, ők totál leépültek. Egyszerűen nem tudtak mitkezdeni a gyerekeimmel, én meg bulik-pasik-melóhelyi sztorik hármasból estem ki teljesen.

Van barátnőm, akivel egyszerre estünk teherbe, na ez a mennyország, 12 éve tart. ;) Mázli, azóta is mindig kb. ugyanabban az élethelyzetben vagyunk, nem beszélünk el egymás mellett.

Van barátnőm, akivel az előbbi 12 éves közös, mióta nagyobbak a gyerekeim, ésel tudok mellőlük szabadulni este is hosszabb időre,újra összejárunk.

És persze van egy csomó "új" barátnőm, akiket játszótéren, babás foglalkozáson, óvodában, iskolában szedtem össze.

Szóval összefoglalva, igen, a gyerektelen barátok eltűntek, de nem, nem vagyok egyedül egyáltalán. :) Legyél nyitott, járj el kismamás foglalkozásokra, és ismerkedj! Amúgy is életmentő, ha van kivel együtt toligálni a babakocsit a környéken! ;)

2017. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 barátnőm maradt, neki van kisgyermeke egyébként. A többiek lekoptak. Volt aki szinte azonnal, mások fokozatosan. Fel voltam készülve szóval nem ért váratlanul.
2017. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jaj én annyira sajnálom, ez a dolog ilyen hatással van a barátságokra :( 30 éves vagyok, de igazából a nagyon közeli barátok között még nem született senkinek gyereke, így nem tudtam esetleg saját bőrömön megtapasztalni, hogy ilyenkor az emberek elfordulnak a másiktól. Mármint, ha én tettem volna ilyet korábban, akkor most könnyebb lenne ezt megérteni.

Furcsa lesz "barátnőkre vadászni" a játszótéren :) Sosem voltam túl közvetlen, ismereket megszólítós típus. Most úgy látom, hogy kénytelen leszek ezen változtatni, ha azt akarom, hogy reggel 6 és este 7 között (ekkor van munkában a férjem) is halljak emberi hangot és beszélgethessek majd valakivel.

2017. febr. 26. 19:58
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy barátságom fájt, ami leépült a terhesség alatt. 35 hetesen találkoztunk utoljára, majd többet nem, pedig a szülésről is értesítettem, mint mindenki mást, erre már nem is válaszolt. Azóta neki is van babája, de nem vettük fel a kapcsolatot. Más barátságok is leépültek, de nem mind szerencsére, főleg azok, akiknek a megváltozott, rugalmatlanabb időbeosztás nem felel meg. Pedig nagyon jól esik ám nem csak a gyerekről beszélni, hanem az élet más dolgairól! Azokat a barátságaimat, amelyek megmaradtak, nagyon őrzöm.
2017. febr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Nekem ponthogy harpia bunko baratnom lett miota megszult.. teljesen megvaltozott. Nem keresnek ha irok nem ir. Pedig van tobb gyerekes anyuka ismerosom.. irnak hetente 2X , 10perce mindenkinek van akire szán. Mindig talalnak okot h ne nezzuk meg oket. Es altalaban lebuktak. Mar nem is irunk nekik.. ugyvolt h mi leszunk a keresztszulok. Nem vallalnam mar ha hivnànak sem.. kaptam tolunk ruhakat, pelust, babakocsit ... hat ennyit egyesekrol. De gyerek nelkul is megcsinalja , aki olyan. :)
2017. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon elkeserítő ezeket olvasni. Sajnos sosem tudhatja az ember, hogy valójában kikre pazarolja az idejét és a figyelmét. Én nagyon sokat törődtem ezekkel a lányokkal. Ha bajuk volt, akkor órákon keresztül beszéltünk a problémájukról. Ha sírni akartak, bármikor sírhattak a vállamon, sosem mondtam, hogy most nem érek rá, most nem tudok velük foglalkozni. Ha örültek valaminek, akkor is velük örültem, ha egyébként az én életem éppen nem jól alakult akkor. Azt meg sem említem már, hogy mennyi mindenben segítettem nekik saját fáradtságomra, vagy akár saját káromra. Biztos vagyok benne, hogy ti sem ezt érdemeltétek, mert barátságban ilyesmi nem fordulhatna elő, hogy egyik elfordul a másiktól azért, mert megváltozik a másik élete :(
2017. febr. 26. 21:11
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Utolso vagyok. Figyelj, ne torodj ezzel. Engem is bànt a mai napig. Pedig erdeklodtem a terhessege irant, a baba felol. Meg mindenrol elbeszelgettunk..aztàn lassan elfogytak a talàlkozòk, a grillezèsek a csavargas. Ezen nem sirankozhatunk orokke.. lesznek mas baràtnőid. Hidd el. :)
2017. febr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tudom, h nem szabad ezen keseregni... a te "baratnod" sem ert annyit, hogy keseregj rajta. Csak valahol megis, mikor egy baratsag tonkre megy, az olyasmi érzés, mint egy szakítás :( Rossz, de majd az idő megoldja :) meg hát nem is bánom, hogy így alakult, mert legalább tobb idot nem pazarlok majd ezekre az emberekre.
2017. febr. 26. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!