Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magzatvédő vitaminok okozhat...

A magzatvédő vitaminok okozhatnak székrekedést? Vagy a hormonok okozzák? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
2007. nov. 19. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, okozhatnak. El kellene olvasni az útmutatót, abban megemlítik. Van, akinél épp hasmenést vált ki némelyik. A vaskészítményekkel is ez a helyzet. És a hormonok miatt is székrekedés a leggyakoribb panasz. Rostdús étkezés - gyümölcsök, kefírbe egy kanál zabkorpa, teljes kiőrlésű kenyérfélék és mindenekelőtt sok folyadék!!
2007. nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A vitaminok is okozhatják,de a terhesség önmagában is nagyon sok esetben székrekedést okoz az első hónapokban!
2007. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok gyümölcs zöldség,és rostdús teljeskiörlésű kenyerek.Ezt teheted ellene.
2007. nov. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A vitaminokat nem tudom, de maga a terhesség is székrekedést okoz általában.

Sok gyümi, zöldség, tejtermék, napi egy joghurt legalább, és minimum 3 liter folyadék egy nap, sok rost, akár joghurtba keverve, fehér liszt helyett barna kenyér.Ne egyél sütit, nasit, tésztát. A banánnal is óvatosan, nagyon fog.

A mozgás is segíti az emésztést, sétállj, tornázz , menj úszni.

2007. nov. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Természetesen okozhatnak, főleg az elevit!!!! Ugyanis sokkal magasabb a vas tartalma mint bármelyik terhességi vitaminnak.Én ajánlom neked a grvidat a bérestől, és egy jó tanács mindennap legalább 2-3 szelet műzli. Ha ez sem vállik be akkor vegyél Hunyadi János gyógyvízet herbáriába, vagy patikába 2-300 ft. Nekem a műzli be vállt! A gyümölcsel vigyázz nem minden gyümölcs jó erre.Remélem segítettem 18 hetes kismama
2007. nov. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!