Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A héten leszek 37 hetes, de...

A héten leszek 37 hetes, de mki azzal idegesít, hogy milyen pici a hasam. Az miért baj? Annyian mondták, h már tényleg megijedtem!

Figyelt kérdés

Ma voltam dokinál NST-n, meg megvizsgált, de UH-ot nem csinált, mert most kell mennem a kötelezőre. Holnap jelentkezek be a kórházba, tehát jó esetben még a héten mehetek. Utoljára a 31. héten UH-oztak, akkor is kisebb volt a baba 1 picit, de a normális értékeken belül (csak a combja volt picit nagyobb, minden más kisebb volt). Akkor azt mondták, h ha kihúzom a végéig, kb 3100 g lesz. Nagyon idegesít, h mki azt mondja, h milyen pici a hasam, mert attól félek, h megállt a babó a fejlődésben v ilyesmi. (én sem látom, h nőne a pocim) Mocorog rendesen (bár mindig lusti volt egy kicsit), meg nincs semmi extra panaszom, mégis halálra ijesztenek! Hülyeség ezen aggódni? Azzal nyugtatom magam, h nem kell minden gyereknek óriásinak lenni, meg majd megnő idekint, amúgy is kislány, ... uakkor egyre jobban aggaszt a dolog. Tudom, majd az UH-n kiderül, de addig engem megöl az ideg! Széles a csípőm, nem lehet, h ott hordom, nem pocakban?

Hasonló tapasztalat? Volt vki ilyen helyzetben? Első baba, és borzasztóan parázok!

Előre is köszi a válaszokat!


2008. okt. 6. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Nekem sem túl nagy a pocakom 29 hetesen, és szintén elég széles a csípőm. Úgy hallottam, hogy ilyenkor széltében is jobban tud a méh nőni, és nincs arra "kényszerítve", hogy kifelé nőjön. Én 24 hetesen voltam utoljára uh-on és teljesen jók voltak a baba méretei.
2008. okt. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegeskedj, főleg így a terhesség végén. A barátnőmnek olyan pici volt a hasa, hogy azt hitték 4-5 hónapos terhes, és normál méretű babája lett.
2008. okt. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, bizonyára teljesen tökéletes a pocakod is, és a magzatod is! Nekem elég nagy a pocim, és mindenki mondogatja is, ahogy írod te is, szinte már ijesztgetően tudják hangsúlyozni..."úristen mekkora a hasad!!" ;)) Valamit mondaniuk kell...

MInden jót!

2008. okt. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.NE AGGÓDJ!Én májusban szültem,és senki nem hitte el,h lassan már a vége felé tartok...kb.6-7 hónapos terhesnek néztem ki.Pedig 2.baba.Ehhez képest 3090g és 53 centi volt.jó is volt így,2 óra alatt megszültem. 32.heti ultrahang szerint a mérete 1-2 héttel nagyobb babáénak felelt meg...szóval ez sem mérvadó.Ja,a 39.héten született.Minden rendben van veletek,nyugodj meg!Könnyű szülést.
2008. okt. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is pici a hasam, együttérzek veled. Mi most vagyunk 34 hetesek. Amikor meglátnak mindig mondják hogy milyen szép nagy a pocim, aztán mondom hogy már csak 6 hét van hátra jóesetben, akkor meg odadünnyögik hogy: "ja, akkor ahhoz képest meg nagyon kicsi.." Hát köszi mondom. Én meg mindig azt mondom, hogy nem a has mérete számít. A lényeg hogy egészséges legyen Ő is és te is. Bár nekem is első babám lesz, de az a tapasztalatom hogy a has méretétől független teljesen hogy ki mekkora babát szül, úgyhogy ne aggódj!

És kitartást még nektek!:)

2008. okt. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ne idegeskedj!az első terhességemnél 38 hetesen befeküdtem a kórházba ahol mindenkinek akkora hasa volt hogy én éreztem magam kellemetlenül mert nekem viszont alig volt.meg is kérdezték a csajok hogy nem a nőgyógyászati osztályon kéne feküdnöm?mire:sokkal nagyobb babát szültem mint ők!hidd el hogy nem a has számít!most 28 hetes vagyok és ugyancsak alig van hasam de a babám eddig a normális ütemben fejlődik és normális méretekkel rendelkezik.
2008. okt. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se parázz ezen, ekkora, és kész. Tőlem a 40. hét utolsó napján egy mellettem álló kismama megkérdezte az nst-re várva, hogy most vagyok itt először? Azt hitte, hogy a 36. hét körül járok.

Szóval nem volt nagy hasam, és a babánk 3420gr lett, aznap.

2008. okt. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi a válaszokat, picit megnyugodtam, bár valszeg az UH után leszek teljesen nyugodt! :)

Sajnos csak keddre kaptam időpontot, és az még nagyon messze van! :( Remélem, h tényleg nincs baj!

2008. okt. 7. 15:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!